Na očkování proti spalničkám už přispěje i VZP

| rubrika: Aktuality | 3. 6. 2019 10:30

Příspěvek na dobrovolné očkování proti spalničkám nabízí ode dneška také Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP). Lidé si můžou nechat proplatit 500 korun. Nově nabízený příspěvek na nákup vakcíny je určen pro pojištěnce ve věku od 25 do 50 let.

„Standardně můžou pojišťovny hradit vakcínu proti této nemoci jen dětem v rámci povinného očkování podle očkovacího kalendáře. Ne všechny však očkování skutečně absolvují a navíc protilátky získané díky vakcíně mohou po delší době vymizet. I proto letos jen za první čtyři měsíce lékaři registrují už 467 nakažených, což je oproti předchozím rokům obrovský nárůst,“ říká mluvčí VZP Oldřich Tichý.

Anketa

Necháte se očkovat proti spalničkám i v dospělosti?

„Děti jsou v tuzemsku proti spalničkám očkovány od roku 1969, až od roku 1975 se však podávají dvě dávky vakcíny, které jsou dnes považovány za potřebné. Část dospělých tak nebyla v dětství očkována vůbec, další nedostatečně. Po několika desítkách let navíc účinnost očkování slábne,“ upřesňuje Tichý.

O příspěvku na očkování rozhodla správní rada VZP už na konci dubna. O tom, že pojišťovna tak následuje konkurenci, psal i web Peníze.cz v podrobnějším textu. Žádosti ale VZP přijímá až ode dneška.

„Lidé, kteří se nechali očkovat už dříve, mohou o příspěvek požádat i zpětně. Obecnou podmínkou pro přiznání příspěvku nicméně je, že žadatel musí doložit doklad o nákupu vakcíny ne starší než tři měsíce. To platí i v tomto případě,“ dodává mluvčí.

Čtěte víc: Očkování proti spalničkám: Dorazila monovakcína, přispějí už všechny pojišťovny

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.