Doporučení funguje. Nejvíce lidí tak loni změnilo práci

| rubrika: Aktuality | 2. 7. 2019 08:07

Nejvíce lidí, kteří v Česku loni změnili zaměstnání, tak učinilo na základě osobních kontaktů a doporučení. V případě změny práce tak doporučení například přes známé či rodinu loni porazilo pracovní portály, které jsou při samotném hledání stále nejpoužívanější. Doporučení jsou ale efektivnější.

Ukázal to průzkum zaměstnaneckých preferencí, který zrealizovala personálně poradenská společnost Randstad. V Česku se ho účastnilo 4778 respondentů.

Randstad: průzkum zaměstnaneckých preferencí

„Osobní kontakty a doporučení jsou stále efektivnější mimo jiné díky motivaci, která je s tím spojená. Zaměstnavatelé totiž velmi často vyplácí zaměstnancům, kteří přivedou nového kolegu, nemalý bonus. Ten se dle pozice a oboru může pohybovat od nízkých tisíců korun až do desetitisícových položek,“ vysvětluje Alžběta Honsová, marketingová manažerka české pobočky společnosti Randstad.

Hlavními důvody, proč čeští zaměstnanci zůstávají u stávajícího zaměstnavatele, jsou dle průzkumu zajímavá mzda a zaměstnanecké výhody (58 %), jistota zaměstnání (51 %), finanční zdraví (49 %), lokalita (46 %) a zajímavá práce (44 %).

Naopak nejčastěji odcházejí kvůli příliš nízkému platu (51 %), nedostatku uznání a ocenění (35 %), doba dojíždění do práce je příliš dlouhá (28 %), mají omezený kariérní růst (27 %) nebo pociťují nedostatečnou vyváženost osobního a pracovního života (26 %).

Téměř každý (konkrétně 93 %) si reputaci potenciálního zaměstnavatele ověřuje. Nejčastěji to děláme na pracovních portálech (60 %) nebo firemních webových stránkách (59 %), třetím nejdůležitějším zdrojem jsou názory známých a kamarádů (54 %).

Randstad: průzkum zaměstnaneckých preferencí. prověření zaměstnavatele
Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

průzkumy, zaměstnání

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.