ČEZ umožní odklad plateb, nikoho teď neodpojí

| rubrika: Aktuality | 16. 3. 2020 17:30

Největší dodavatel energií v Česku, společnost ČEZ, oznámila úlevu pro zákazníky v souvislosti se současnou epidemií koronaviru.

Umožní domácnostem odklad plateb až o tři měsíce. Musí však jít o případy odůvodněné právě dopady koronaviru a souvisejících opatření.

„Společnost ČEZ Prodej také dočasně přestane vydávat požadavky na odpojení elektřiny a plynu u zákazníků, kteří budou kvůli epidemii v prodlení se splatností,“ říká mluvčí Roman Gazdík.

Anketa

Znamená pro vás virus bezprostředně finanční potíže?

Lidé také mohou využít také bezúročných splátkových kalendářů v případě nedoplatku.

„Kvůli snížení záloh nemusí lidé na pobočku, vše lze řešit ideálně přes internet. Zákazníci, kteří nevyužívají internet, se mohou s požadavkem snížení záloh obrátit na linku 800 810 820, která je zdarma,“ upřesňuje Tomáš Kadlec, doplňuje generální ředitel ČEZ Prodej.

Stejná pravidla se týkají i živnostníků a malých firem, dodává Gazdík.

Střední a větší společnosti odebírají energie od společnosti ČEZ ESCO. I ona jim dovolí odklad splatnosti, snížení záloh a slibuje vstřícnější přístup při sjednání splátkových kalendářů, které budou navíc rovněž bezúročné.

Další velcí dodavatelé energií zatím podobné oznámení nezveřejnili.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.