Co dělat, když vám v bance půjčku nedají? Zjistěte proč a jděte jinam

PR článek | rubrika: FINEXPO | 24. 5. 2021
V bance vám nechtějí půjčit a vy už začínáte být značně nervózní, protože bez úvěru svou situaci nezvládnete? Nezoufejte, banky nejsou jediným poskytovatelem. Než se ale vydáte na opačnou stranu řeky, je dobré zjistit, proč vám v bance nechtějí půjčit.
Co dělat, když vám v bance půjčku nedají? Zjistěte proč a jděte jinam

Zdroj: Dotfox

Komerční spolupráce

Podali jste žádost o půjčku ve své bance a odpověď zněla: „Zamítnuto?“ Šli jste ke konkurenci a ani tam jste nepochodili? Řešením může být nebankovní půjčka, nebankovní společnosti jsou obvykle oproti bankám při schvalování shovívavější, a tak na úvěr může dosáhnout i ten, kdo v bance slyšel jasné NE.

Bez příjmů v bance půjčku nezískáte

Nejčastějším důvodem k zamítnutí půjčky jsou nedostatečné příjmy. V bance úvěr bez doložení příjmu nezískáte, proto pokud nedisponujete potřebnými financemi, je vaše žádost předem zamítnuta. U nebankovních společností to ale s dokazováním není tak horké. Otázkou však zůstává: „Je vhodné zadlužit se bez příjmů?“

Na základě příjmů je vyhodnocována bonita a následná úvěruschopnost, je tedy jasné, že ten, komu je úvěr zamítnut, je pro banku neúvěruschopným, a tudíž rizikovým klientem. Co to znamená? Banka by nemusela už své peníze vidět a klient by se mohl dostat do ještě větších dluhových potíží.

Co dělat, když nemáte, jak doložit stabilitu a výši příjmů?

Do rizika se nevyplácí jít, nemáte-li tak dostatečné příjmy, pak ani nebankovní půjčka nebude vhodným řešením. Na druhou stranu jsou ale i klienti, kteří nemají, jak doložit vysoké a stabilní příjmy, i přestože jimi disponují. Typickým příkladem mohou být OSVČ, studenti, brigádníci a lidé pracující na dohody. V takové situaci je na každém žadateli, aby zvážil, zda je schopen řádného splácení či nikoliv.

Pokud víte, že se svými příjmy půjčku zvládnete, není důvod, proč se obávat nebankovních nabídek. I přesto je ale vhodné vsadit na online nástroje, a neukvapit se ve výběru, pomoci může kalkulačka půjček, která nabídne přehled od těch nejlevnějších.

Záznam v registrech dlužníků nemusí být konečná

Mezi další častá zamítnutí patří negativní záznam v registru dlužníků. S tím toho bohužel moc nenaděláte. Dlužníkem se ale člověk může stát i jen kvůli nezaplacenému účtu za telefon nebo energie. Nebankovní společnosti jsou naštěstí v těchto situacích shovívavější, oproti bankám dokážou klientovi poskytnout i půjčku se záznamem, tyto žádosti vždy posuzují individuálně.

Dluh v řádech statisíců ale nečekejte, obvykle nebankovní společnosti nabízí krátkodobou drobnou půjčku nebo bezúročný úvěr. Na ten mají nárok pouze noví klienti a jeho velkou výhodou je, že je zdarma. Většinou zaplatíte jen to, co si skutečně půjčíte.

Pokud v bance nepochodíte, pak se není nutné nebankovních půjček bát, důležité jen je reálně zhodnotit svou finanční situaci a ujistit se, že dluh zvládnete.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Air Bank nabízí rozložení plateb bez úroku. I zpětně

10. 1. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Air Bank nabízí rozložení plateb bez úroku. I zpětně

Klienti Air Bank si nově mohou rozložit platbu na tři měsíční splátky, a to bez úroku. Za využití služby zaplatí jednorázový poplatek 50 korun.

Twisto výrazně zdraží, zdarma už nedá ani virtuální kartu

16. 12. 2022 | Petr Kučera

Twisto výrazně zdraží, zdarma už nedá ani virtuální kartu

Služba Twisto od začátku března zdraží na dvojnásobek. Tarif Standard nově přijde na 99 korun měsíčně (dosud 49 Kč), tarif Premium na 199 Kč měsíčně (dosud 99 Kč).

Přechod klientů Sberbank do České spořitelny má začít na jaře

16. 12. 2022 | redakce Peníze.CZ

Přechod klientů Sberbank do České spořitelny má začít na jaře

Insolvenční správkyně Sberbank CZ Jiřina Lužová dnes podepsala s Českou spořitelnou smlouvu o prodeji úvěrového portfolia Sberbank CZ v nominální hodnotě 47,1 miliardy korun. Kupní... celý článek

Nejdostupnější rychlé půjčky. Porovnali jsme nejen cenu

14. 12. 2022 | Petra Černinská

Nejdostupnější rychlé půjčky. Porovnali jsme nejen cenu

Kdo nabízí nejdostupnější spotřebitelské půjčky před výplatou? Finanční magazín Lundea porovnal dvacet seriózních nebankovních poskytovatelů, kteří nabízejí takzvané půjčky před výplatou... celý článek

Půjčí vám 50 tisíc, zpátky chtějí 150. Žebříček ukazuje, na koho si dát pozor

30. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Půjčí vám 50 tisíc, zpátky chtějí 150. Žebříček ukazuje, na koho si dát pozor

Analýza porovnává 37 poskytovatelů spotřebitelských úvěrů na trhu. Důležitá není jenom samotná úroková sazba, ve hře bylo celkem 14 parametrů.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.