Co dělat, když vám v bance půjčku nedají? Zjistěte proč a jděte jinam

PR článek | rubrika: FINEXPO | 24. 5. 2021
V bance vám nechtějí půjčit a vy už začínáte být značně nervózní, protože bez úvěru svou situaci nezvládnete? Nezoufejte, banky nejsou jediným poskytovatelem. Než se ale vydáte na opačnou stranu řeky, je dobré zjistit, proč vám v bance nechtějí půjčit.
Co dělat, když vám v bance půjčku nedají? Zjistěte proč a jděte jinam

Zdroj: Dotfox

Komerční spolupráce

Podali jste žádost o půjčku ve své bance a odpověď zněla: „Zamítnuto?“ Šli jste ke konkurenci a ani tam jste nepochodili? Řešením může být nebankovní půjčka, nebankovní společnosti jsou obvykle oproti bankám při schvalování shovívavější, a tak na úvěr může dosáhnout i ten, kdo v bance slyšel jasné NE.

Bez příjmů v bance půjčku nezískáte

Nejčastějším důvodem k zamítnutí půjčky jsou nedostatečné příjmy. V bance úvěr bez doložení příjmu nezískáte, proto pokud nedisponujete potřebnými financemi, je vaše žádost předem zamítnuta. U nebankovních společností to ale s dokazováním není tak horké. Otázkou však zůstává: „Je vhodné zadlužit se bez příjmů?“

Na základě příjmů je vyhodnocována bonita a následná úvěruschopnost, je tedy jasné, že ten, komu je úvěr zamítnut, je pro banku neúvěruschopným, a tudíž rizikovým klientem. Co to znamená? Banka by nemusela už své peníze vidět a klient by se mohl dostat do ještě větších dluhových potíží.

Co dělat, když nemáte, jak doložit stabilitu a výši příjmů?

Do rizika se nevyplácí jít, nemáte-li tak dostatečné příjmy, pak ani nebankovní půjčka nebude vhodným řešením. Na druhou stranu jsou ale i klienti, kteří nemají, jak doložit vysoké a stabilní příjmy, i přestože jimi disponují. Typickým příkladem mohou být OSVČ, studenti, brigádníci a lidé pracující na dohody. V takové situaci je na každém žadateli, aby zvážil, zda je schopen řádného splácení či nikoliv.

Pokud víte, že se svými příjmy půjčku zvládnete, není důvod, proč se obávat nebankovních nabídek. I přesto je ale vhodné vsadit na online nástroje, a neukvapit se ve výběru, pomoci může kalkulačka půjček, která nabídne přehled od těch nejlevnějších.

Záznam v registrech dlužníků nemusí být konečná

Mezi další častá zamítnutí patří negativní záznam v registru dlužníků. S tím toho bohužel moc nenaděláte. Dlužníkem se ale člověk může stát i jen kvůli nezaplacenému účtu za telefon nebo energie. Nebankovní společnosti jsou naštěstí v těchto situacích shovívavější, oproti bankám dokážou klientovi poskytnout i půjčku se záznamem, tyto žádosti vždy posuzují individuálně.

Dluh v řádech statisíců ale nečekejte, obvykle nebankovní společnosti nabízí krátkodobou drobnou půjčku nebo bezúročný úvěr. Na ten mají nárok pouze noví klienti a jeho velkou výhodou je, že je zdarma. Většinou zaplatíte jen to, co si skutečně půjčíte.

Pokud v bance nepochodíte, pak se není nutné nebankovních půjček bát, důležité jen je reálně zhodnotit svou finanční situaci a ujistit se, že dluh zvládnete.

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Čtvrtina Čechů nemá rezervu, když přijde o příjem

26. 7. 2021 | Petr Kučera | 13 komentářů

Čtvrtina Čechů nemá rezervu, když přijde o příjem

Pro případ ztráty pravidelného příjmu má více než třetina Čechů (35 %) finanční rezervu na čtyř a více měsíců. Pětina lidí (20 %) by vydržela přinejmenším sedm měsíců. Ukázal to průzkum... celý článek

Nový šéf Bondster: Chceme prorazit i na Západě

15. 5. 2021 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Nový šéf Bondster: Chceme prorazit i na Západě

Česká investiční platforma Bondster se chce víc prosadit i za hranicemi. Příští cíle: Německo, Rakousko a Švýcarsko. Od března je to úkol pro Pavla Klemu, který platformě nově šéfuje. celý článek

Zonky mění poplatky u Rentiéra. Vstupní končí, průběžný roste

4. 5. 2021 | Jiří Hovorka | 11 komentářů

Zonky mění poplatky u Rentiéra. Vstupní končí, průběžný roste

Zonky mění poplatky u své služby Rentiér. Pro nové smlouvy uzavřené od dneška ruší vstupní poplatek ve výši 1,9 % a naopak zvyšuje poplatek za správu z 2,4 na 2,9 %. Podmínky pro stávající... celý článek

Pomoc už potřebují i lidé ze střední třídy, říká dluhová poradkyně

27. 4. 2021 | Jiří Hovorka | 40 komentářů

Pomoc už potřebují i lidé ze střední třídy, říká dluhová poradkyně

Epidemie výrazně zhoršila situaci rodičům malých dětí. Museli s nimi zůstat doma kvůli zavřené škole, klesl jim příjem a často úplně přišli o práci. Do dluhů se dostali i malí podnikatelé.... celý článek

Zonky snižuje minimální vklad do Rentiéra na pětinu

13. 4. 2021 | Petr Kučera | 3 komentáře

Zonky snižuje minimální vklad do Rentiéra na pětinu

Platforma Zonky Rentiér od 13. dubna snižuje minimální vklad z dosavadních 50 tisíc na 10 tisíc korun. „Služba tak bude dostupná více klientům, kteří nyní mohou své úspory zhodnocovat... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.