Levnější mobilní data než od velké trojky. Operátor láká na slevy

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 2. 10. 2019

Telekomunikační operátor Nordic Telecom nabízí v říjnu mobilní internet za akční ceny.

Porci 4 GB dat prodává za 195 korun, variantu s 8 GB pak za 345 korun. V prvním případě tak noví zákazníci dostanou slevu 100 korun ze standardního ceníku, ve druhém je sleva poloviční. Pokud si objednají službu v průběhu října, bude pro ně sleva trvalá, slibuje firma.

Pro srovnání: Z trojice velkých operátorů nabízí 4 GB dat nejlevněji O2 za 349 korun.

U obou datových tarifů od Nordic Telecom je rychlost internetu omezena na 5 megabitů za sekundu. Podle operátorů taková rychlost stačí na běžné používání internetu v mobilu – včetně například sledování videa na Youtube.

„Internetové balíčky prodáváme bez závazku, takže je zákazníci mohou kdykoliv zrušit bez poplatků,“ dodává Ján Bruno Tropp, mluvčí Nordic Telecom.

Po vyčerpání základní porce dat lze k oběma tarifům dokoupit 1 GB za 70 korun, 2 GB za 120 korun nebo 4 GB za 200 korun.

Datový balíček lze u operátora koupit s koncovým zařízením (USB modem, Mi-FI modem) nebo jenom jako samotnou SIM kartu za jednu korunu navíc.

Jak vypadají datové balíčky u trojice velkých operátorů?

T-Mobile prodává 4 GB dat za 399 korun nebo 10 GB za 649 korun. To už se možná vyplatí sáhnout po balíčku neomezených dat za 875 korun, kde T-Mobile snižuje rychlost stahování po prosurfovaných 50 GB dat na 10 megabitů za sekundu. Také T-mobile už prodává balíčky bez závazků, výpovědní lhůta je 30 dnů.

O2 nabízí 4 GB za 349 korun a 10 GB za 799 korun. Vodafone prodává 4 GB za 399 korun a 10 GB za 549 korun. U obou dává 1 GB navíc v prvním půl roce trvání smlouvy, když si datový balíček objednáte přes internet. Každý měsíc pak můžete získat k oběma tarifům další 2 GB navíc, když si o ně bezplatně řeknete v mobilní aplikaci operátora. U O2 i Vodafonu ceny platí při podpisu smlouvy na dva roky.

Nordic Telecom se chce stát v nadcházející aukci čtvrtým velkým operátorem v Česku. Zatím má vlastní sítě v pásmech 420 MHz a 3,7 GHz. V roce 2017 koupil společnost U:fon.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Banky mají víc chránit klienty před podvody. Za první chybu odškodnění, chce EU

29. 2. 2024 | Olga Skalková | 2 komentáře

Banky mají víc chránit klienty před podvody. Za první chybu odškodnění, chce EU

Evropská unie chystá balíček zvaný PSD3/PSR. Má zlepšit ochranu a bezpečnost spotřebitelů. O novinkách, jejichž definitivní podoba teprve vzniká, mluví v rozhovoru europoslanec Ondřej... celý článek

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

27. 2. 2024 | Pavla Adamcová | 2 komentáře

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

Síť bankomatů Euronet v Česku strhává lidem poplatek za službu, kterou si ve skutečnosti neobjednali – nebo ji nakonec ani nedostali. Některým velkým bankám se takové klamání jejich... celý článek

Skoro tři miliony lidí čeká výměna průkazu VZP

26. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Skoro tři miliony lidí čeká výměna průkazu VZP

Od dubna začne Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) velkou výměnu průkazů pojištěnce. Nový průkaz s platností na dalších deset let obdrží lidé, kterým v letošním roce vyprší platnost... celý článek

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

23. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

Státní zemědělská a potravinářská inspekce loni kontrolovala dohromady 194 stravovacích provozoven. Zjistila, že nepravdivé a zavádějící informace poskytovala zákazníkům čtvrtina z... celý článek

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Partners Financial Services