Vodafone má nové tarify pro seniory i zdravotně znevýhodněné

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 10. 2019 | 30 komentářů

Operátor Vodafone má od října nové tarify pro lidi od 60 let a zdravotně znevýhodněné.

Všichni z obou zmíněných skupin si mohou nově pořídit za 299 korun měsíčně tarif s 250 minutami volání do všech sítí, neomezenými SMS a s 1 GB mobilních dat.

Držitelé průkazu ZTP si mohou za 549 korun měsíčně sjednat tarif s 20 GB dat, neomezeným voláním i SMS. Zmíněné ceny platí při podpisu smlouvy na 24 měsíců.

„Nabídka startuje od dnešního Mezinárodního dne seniorů a chce podpořit mimo jiné sociální vztahy a aktivní život seniorů i lidí se specifickými potřebami,“ říká Ondřej Luštinec, mluvčí společnosti Vodafone.

Rozchod bude snazší

Polepší si nejenom spotřebitelé, ale i živnostníci. Operátoři mimo jiné budou muset vracet i nevyčerpaný kredit.

Operátora opustíte snadněji. Pokuty klesnou, převod zrychlí

Neomezené volání a SMS s 10 GB dat jinak Vodafone prodává za 799 korun. Podrobně jsme aktuální nabídku operátorů popsali v textu Kolik teď zaplatíte za volání a data. Projděte si nové tarify.

Lidem ve věkové kategorii 60+ operátor nabízí také tablet Vodafone Tab N8 za jednu korunu. Musí k němu ale pořídit speciální datový tarif 4 GB dat za 399 korun měsíčně a uzavřít smlouva na dva roky.

Pro seniory, kteří využívají předplacené služby, pak Vodafone má nový balíček za 74 korun na měsíc. S ním získáte neomezené volání do vlastní sítě a volání za 1,9 Kč za minutu na čtyři vybraná čísla z konkurenčních sítí. Další volání je za 3,5 koruny za minutu a každá SMS za 1,9 koruny.

Pro lidi se ZTP pak operátor nabízí ještě datový tarif se 60 GB mobilních dat za zvýhodněnou cenu 249 korun měsíčně. Rychlost stahování je u něj omezená na 8 megabitů za sekundu.

„Mobilní data jsou často pro lidi se specifickými potřebami prostředkem, který jim pomáhá kompenzovat zdravotní postižení. Vozíčkáři tak můžou najít ideální trasu s aplikací Vozejkmap, kterou pomohla vyvinout Nadace Vodafone. Pro znakující sluchově postižené vznikl on-line videotlumočník Signslate, který jim umožní domluvit se s mluvící společností a naopak,“ říká Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone.

„Podobných aplikací je řada, ale jedno mají společné: v pozadí jejich pozitivního dopadu jsou právě gigabajty mobilních dat,“ dodává Dergam.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-95
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 30 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 10. 2019 17:00, Hugo

Tarif za 299 korun na měsíc ? A na co by mi byl když provolám měsičně tak 60 minut za které zaplatim stodvacet korun ? ? ? tak s vaším tarifem můžete jít klidně někam.

+204
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

1. 10. 2019 21:41, To je jedno...

Výhody zase jen pro někoho..., a ten kdo chodí každý den na šestou do fabriky může mít vlastně drahý paušál on si na to vydělá...

-19
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (30 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Levné nákupy v Polsku nekončí. Nulová DPH na potraviny zůstane

5. 12. 2022 | Jana Divinová

Levné nákupy v Polsku nekončí. Nulová DPH na potraviny zůstane

Nulová daň z přidané hodnoty (DPH) na základní potraviny, kterou Polsko zavedlo na začátku letošního roku, bude pokračovat až do konce června 2023. Nařízení už podepsala ministryně... celý článek

Češi vydělávají víc, ale koupí si o desetinu méně

5. 12. 2022 | Petr Kučera

Češi vydělávají víc, ale koupí si o desetinu méně

Průměrná hrubá mzda stoupla v letošním třetím čtvrtletím nominálně o 6,1 procenta v porovnání se stejným obdobím předchozího roku. Reálně – po započtení vysoké inflace – však klesla... celý článek

Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka

3. 12. 2022 | Jana Divinová

Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka

Do Česka letos zamířilo dvacet nových značek obchodů a služeb. U některých se budete divit, jak tu mohly tak dlouho chybět, třeba jako Chanel, jiné možná znají z výjezdů do ciziny jen... celý článek

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

30. 11. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

Lidé, kteří platí kartou od České spořitelny, mohou do konce prosince ušetřit 20 procent z nákupů v řetězci Albert a v internetových obchodech Rohlík a Košík.

Kdo se vyzná v pojištění, může vyhrát. Nebojte se a vyzkoušejte

30. 11. 2022 | redakce Peníze.CZ

Kdo se vyzná v pojištění, může vyhrát. Nebojte se a vyzkoušejte

Rozumíte pojištění? Tak schválně, otestujte se. Když se vám v našem kvízu bude dařit, můžete si i zasoutěžit o pěkné ceny.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.