Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Prezidentský dotazník č. 6: Miloš Zeman

| rubrika: Dotazník | 22. 10. 2012 | 6 komentářů
Svého času levice s pravicí zápasily tak urputně, až z toho byla opoziční smlouva. V čele ODS a ČSSD tenkrát stáli Václav Klaus a Miloš Zeman. Dnes se spekuluje, zda jejich dvojhvězda opět nezazáří: Zeman by vystřídal na prezidentské sesli Klause, jehož – předsedu-zachránce ODS – by záhy jmenoval do čela kabinetu. Nás ale nezajímají spekulace, nýbrž fakta.

Šestý prezidentský dotazník představuje kandidáta, kterého netřeba představovat. Neznají ho snad jen malé děti, narozené po jeho odchodu z politiky. Jinak je nezapomenutelný. S napětím jsme očekávali jeho odpovědi. Bude v něm nějaká hláška, jakými umí novináře a národ zásobovat jenom on? A z rodu těch, které zlidoví pro svoji trefnost, nebo bude z toho opačného konce, kde vládne trapné ticho po nepovedeném žertu?

Máme je tady:

+170
Líbí
Nelíbí

Podpořil byste zákon o vyrovnaném státním rozpočtu?

V případě, že by byla konjunktura, bych podpořil zákon o přebytkovém státním rozpočtu. V případě, že by byla krize, bych podpořil zákon o deficitním státním rozpočtu, pokud by se tento deficit vynaložil na investice, a nikoliv na spotřebu. Zákon o vyrovnaném státním rozpočtu pokládám za nerozumný, protože je to totéž, jako radit řidiči, který jede po klikaté silnici, aby držel volant rovně.

-54
Líbí
Nelíbí

Jaký je váš názor na církevní restituce?

 Můj osobní názor je negativní, ale protože jsem demokrat, přál bych si, aby o tomto důležitém zákonu rozhodovali občané v referendu. O důležitých zákonech již občané rozhodují referendem ve Švýcarsku a nevšiml jsem si, že by Švýcarsko bylo zaostalá země.

+100
Líbí
Nelíbí

Jste pro zavedení školného na vysokých školách?

Rozhodně ne, stejně tak nejsem pro zápisné, což je jen synonymum školného. Zato jsem až pro extrémně vysoké penalizační poplatky za nesložení zkoušky, opakování semestru nebo prodlužování délky studia, protože z vysokých škol musíme vymýtit blbce, kteří nejsou schopni vysokoškolského studia, nezávisle na tom, zda pocházejí z chudých nebo bohatých rodin.

+52
Líbí
Nelíbí

Měly by mít děti možnost spořit v rámci povinných sociálních odvodů na důchod svých rodičů?

Myslím si, že to není rozumný nápad, protože do rukou dětí nemůžeme vložit rozhodování, které je plně v kompetenci státu. Stát by se tím vlastně zbavil odpovědnosti za zabezpečení stáří svých starších občanů.

+200
Líbí
Nelíbí

Jste pro zavedení majetkové odpovědnosti úředníků?

Samozřejmě že ano.

+96
Líbí
Nelíbí

Jste pro zákonné omezení horní hranice RPSN u půjček? Pokud ano, v jaké výši?

Myslím si, že horní hranice by měla být v zásadě stejná, jako jsou úrokové sazby, které poskytují komerční banky.

+29
Líbí
Nelíbí

Jste pro zavedení účelovosti u stavebního spoření?

Zcela určitě ano. Dnes je stavební spoření věnováno z velké části na dovolenou v zahraničí.

+135
Líbí
Nelíbí

Jste pro legalizaci a zdanění prostituce?

Ano, i když vím, že jsou námitky, že se tím stát stává pasákem, ale protože prostituci nelze vymýtit, bylo by toto lepší než současný stav, aby alespoň zdanění prostituce přinášelo do státního rozpočtu určité prostředky, a aby prostitutky podstupovaly pravidelné lékařské prohlídky.

Pro doplnění dodávám, že jsem v životě neměl sex s prostitutkou, protože chlap, který potřebuje prostitutky, není chlap.

-164
Líbí
Nelíbí

Je vám bližší Václav Klaus, nebo Václav Havel?

Obou dvou si vážím jako výrazných osobností. Kéž by jich bylo více.

+34
Líbí
Nelíbí

Kdo byl podle vás nejlepším polistopadovým premiérem?

Já. (Smích)

+34
Líbí
Nelíbí

Kdo má u vás doma pod palcem rodinné finance? Víte, kolik za měsíc průměrně utratíte?

Domácí finance má pod palcem moje žena.

+63
Líbí
Nelíbí

Jak si spoříte na stáří?

Vzhledem k tomu, že jsem vydělal několik milionů korun z honorářů za své knížky, tak se necítím finančně nesoběstačný. Kromě toho tyto prostředky postupně rozpouštím na vzdělání své dcery a žiji ze čtrnácti tisíc starobního důchodu, který mi zcela stačí.

+155
Líbí
Nelíbí

Vstoupíte do druhého pilíře penzijního systému?

Rozhodně ne, doufám, že druhý pilíř nebude schválen.

+58
Líbí
Nelíbí

Kolik maximálně plánujete utratit za předvolební kampaň a z čeho náklady pokryjete?

Můj tým se snaží nejen získat peníze od sponzorů, ale tyto peníze také utratit, takže kdyby těchto peněz bylo neúměrné množství, obávám se, že všechny zatáčky na českých silnicích by byly oblepené mými billboardy. Nicméně za jádro své kampaně pokládám za prvé dopis všem domácnostem České republiky, kde na dvou stránkách uvádím svůj životní příběh, za druhé návštěvu čtrnácti krajských měst, kde se mě každý, kdo bude chtít, může na cokoliv zeptat, a za třetí – možná především – televizní případně rozhlasové diskuse se svými protikandidáty.

+15
Líbí
Nelíbí

Čtete Peníze.cz nebo Finmag.cz?

Bohužel, nikdy jsem na těchto serverech nebyl.

Miloš Zeman

Politik, prognostik, ekonom, důchodce.

Bývalý dlouholetý (1993–2001) předseda ČSSD, premiér (1998–2002), předseda Sněmovny (1996–1998). Dnes důchodce a čestný předseda strany, která si ho vetkla do názvu: Strany práv občanů – Zemanovců.

Na prezidenta republiky kandiduje podruhé.

Předchozí prezidentské dotazníky: 

Foto: Isifa

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+46
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 10. 2012 10:37, marie

Bože jak moudrý člověk, škoda že si pamatujem že za ten bo.... tady může z velké části spolu s nynějším panem prezidentem on. Hned bych ho volila, jen stratit paměť. Bohužel si pamatuji i jeho hulvátské výroky na téma prsa paní Buzkové, doufám jen že mu to občané sečtou. M

Reagovat

 

+6
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

23. 10. 2012 15:03, věra

Já mu fandím, protože tam nevidím nikoho, koho bych tam ráda viděla. Zeman je chytej a vtipnej chlap a nemá na triku žádnou korupci. Jediné co jsem nepochopila, proč nahoru vytáhl Grosse?

Reagovat

 

-3
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (6 komentářů)

24. 1. 2013 | 14:31 | mira

Pan Zeman, populista a lhář. Občanům říká jen to, co podle něj přiláká zájem a tedy možnou voličskou podporu. Jeho sprosté útoky jsou k smíchu. On nemůže být prezident. Prosím všechny, aby na pomluvy a výroky pana Zemana...více

23. 10. 2012 | 22:05

ASI PROTO ŽE NEBUDE TAK CHYTREJ A VTIPNEJ JE JAK STAREJ ZEDNÍK. A KORUPCE? ASI BY JSME SE DIVILY. M více

23. 10. 2012 | 15:03 | věra

Já mu fandím, protože tam nevidím nikoho, koho bych tam ráda viděla. Zeman je chytej a vtipnej chlap a nemá na triku žádnou korupci. Jediné co jsem nepochopila, proč nahoru vytáhl Grosse? více

22. 10. 2012 | 16:44 | vlado

Jestli mu to sečtou za boonmoty a snad některé nediplomatické vyjádření nevím. Ale co by Zemanovi neměli zapomenout je ona oposmlouva.I když ve "vyspělých demokraciích" to prý není nic neobvyklého. více

22. 10. 2012 | 12:26 | horňák

Paní, vy jste mě tak rozesmála, že vy myslíte poslance Michala Krause, který tenkrát (mimochodem za Špidlovy vlády), když si Petra Buzková nechala říznout do dekoltu komentoval tu změnu k menšímu slovy o tom, že má velké...více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK