Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Novinka na Peníze.cz: obchodní rejstřík – víte kdo, víte kde a s kým!

Novinka na Peníze.cz: obchodní rejstřík – víte kdo, víte kde a s kým!
Dočetli jste článek o nekalých praktikách firmy z vašeho města. Jak to, že jí to prochází? Snadno! Majitel má podíl v jiné firmě, jejíž spolumajitelé podnikají i v jiné společnosti a ejhle! – kdopak taky sedí v jejím vedení? Není to náš místostarosta? I k tomu je dobrý obchodní rejstřík, který nyní najdete na svém oblíbeném serveru.

Obchodní rejstřík je veřejný seznam, do nějž se zapisují podnikatelé a firmy a zákonem stanovené údaje o nich – např. sídlo, předmět podnikání, identifikační číslo, statutární orgány firem, sídlo společníků, výše základního kapitálu, údaje o akciích – v závislosti na právní formě společnosti.

V obchodním rejstříku najdete zejména obchodní společnosti a družstva, zahraniční fyzické a právnické osoby, které podnikají v ČR a nejsou občany některé ze zemí EU. Podnikatelé-fyzické osoby jsou v obchodním rejstříku tehdy, pokud o zápis do obchodního rejstříku požádaly nebo pokud výše jejich výnosů nebo příjmů (případně snížených o DPH) dvakrát po sobě dosáhla sto dvaceti milionů Kč a více.

Další podrobnosti o obchodním rejstříku, jeho obsahu a fungování najdete v hlavě III obchodního zákoníku.

Výhody obchodního rejstříku na Peníze.cz

Anketa

Vaše známka pro obchodní rejstřík na Peníze.cz:

Oproti jiným serverům, které zprostředkovávají nahlížení do obchodního rejstříku, obchodní rejstřík na Peníze.cz zásadní výhodu, která šetří čas – propojili jsme totiž jednotlivé záznamy. Pokud tedy v obchodním rejstříku najdete firmu, jejímž společníkem je třeba pan Zkažený, můžete si jednoduše kliknout na jméno pana Zkaženého a zjistit tak všechny další firmy, zapsané v obchodním rejstříku, které jsou s jeho jménem spojené.

V brzké budoucnosti plánujeme rozšíření obchodního rejstříku o grafický modul, který vztahy mezi firmami a osobami přehledně znázorní.

Příjemnou vlastností obchodního rejstříku na Peníze.cz je i zobrazení sídla hledané firmy na mapě.

Obchodní rejstřík hledejte na rejstrik.penize.cz nebo pod záložkou Spotřebitel v horním menu.

Vytisknout

Líbil se vám článek?

+9
Ano
Ne

Diskuze

5. 5. 2011 | 10:16 | Lada

Nenašlo mi to např. tyto firmy: IČ: 63468719 - TREBI s.r.o. IČ: 15528243 - ZEMKO, spol. s r. o. více

4. 5. 2011 | 16:34 | ALL Finance UK Ltd

ano, ten program je dobry, je uzitecny. Podstatna vada je jinde a to primo v obchodnim rejstriku. Ta vada spociva v tom, ze v obchodnim rejstriku je obrovske mnozstvi neplatnych a falesnych udaju. On take obchodni rejstrik...více

4. 5. 2011 | 12:15 | Pavel Slavík

Dobrý den, chyba, kterou popisujete se nám projevila ve starší verzi prohlížeče FireFox - opravili jsme. Děkujeme za upozornění. více

4. 5. 2011 | 11:33 | redakce Peníze.cz

Můžete nám prosím ta IČ poslat na mail redakce@penize.cz, prověříme? Díky moc! více

4. 5. 2011 | 9:23 | Lada

Tak nevím, ale chtělo by to vylepšit. Při namátkovém pokusu o vyhledání několika s.r.o., které znám ze svého okolí, mi to nenašlo ani jednu, a to ani podle IČ. Přitom jsou to vše normální, zavedené, již léta fungující firmy....více
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK