Novinka na Peníze.cz: obchodní rejstřík – víte kdo, víte kde a s kým!

Novinka na Peníze.cz: obchodní rejstřík – víte kdo, víte kde a s kým!
Dočetli jste článek o nekalých praktikách firmy z vašeho města. Jak to, že jí to prochází? Snadno! Majitel má podíl v jiné firmě, jejíž spolumajitelé podnikají i v jiné společnosti a ejhle! – kdopak taky sedí v jejím vedení? Není to náš místostarosta? I k tomu je dobrý obchodní rejstřík, který nyní najdete na svém oblíbeném serveru.

Obchodní rejstřík je veřejný seznam, do nějž se zapisují podnikatelé a firmy a zákonem stanovené údaje o nich – např. sídlo, předmět podnikání, identifikační číslo, statutární orgány firem, sídlo společníků, výše základního kapitálu, údaje o akciích – v závislosti na právní formě společnosti.

V obchodním rejstříku najdete zejména obchodní společnosti a družstva, zahraniční fyzické a právnické osoby, které podnikají v ČR a nejsou občany některé ze zemí EU. Podnikatelé-fyzické osoby jsou v obchodním rejstříku tehdy, pokud o zápis do obchodního rejstříku požádaly nebo pokud výše jejich výnosů nebo příjmů (případně snížených o DPH) dvakrát po sobě dosáhla sto dvaceti milionů Kč a více.

Další podrobnosti o obchodním rejstříku, jeho obsahu a fungování najdete v hlavě III obchodního zákoníku.

Výhody obchodního rejstříku na Peníze.cz

Anketa

Vaše známka pro obchodní rejstřík na Peníze.cz:

Oproti jiným serverům, které zprostředkovávají nahlížení do obchodního rejstříku, obchodní rejstřík na Peníze.cz zásadní výhodu, která šetří čas – propojili jsme totiž jednotlivé záznamy. Pokud tedy v obchodním rejstříku najdete firmu, jejímž společníkem je třeba pan Zkažený, můžete si jednoduše kliknout na jméno pana Zkaženého a zjistit tak všechny další firmy, zapsané v obchodním rejstříku, které jsou s jeho jménem spojené.

V brzké budoucnosti plánujeme rozšíření obchodního rejstříku o grafický modul, který vztahy mezi firmami a osobami přehledně znázorní.

Příjemnou vlastností obchodního rejstříku na Peníze.cz je i zobrazení sídla hledané firmy na mapě.

Obchodní rejstřík hledejte na rejstrik.penize.cz nebo pod záložkou Spotřebitel v horním menu.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.