Novinka na Peníze.cz: obchodní rejstřík – víte kdo, víte kde a s kým!

Novinka na Peníze.cz: obchodní rejstřík – víte kdo, víte kde a s kým!
Dočetli jste článek o nekalých praktikách firmy z vašeho města. Jak to, že jí to prochází? Snadno! Majitel má podíl v jiné firmě, jejíž spolumajitelé podnikají i v jiné společnosti a ejhle! – kdopak taky sedí v jejím vedení? Není to náš místostarosta? I k tomu je dobrý obchodní rejstřík, který nyní najdete na svém oblíbeném serveru.

Obchodní rejstřík je veřejný seznam, do nějž se zapisují podnikatelé a firmy a zákonem stanovené údaje o nich – např. sídlo, předmět podnikání, identifikační číslo, statutární orgány firem, sídlo společníků, výše základního kapitálu, údaje o akciích – v závislosti na právní formě společnosti.

V obchodním rejstříku najdete zejména obchodní společnosti a družstva, zahraniční fyzické a právnické osoby, které podnikají v ČR a nejsou občany některé ze zemí EU. Podnikatelé-fyzické osoby jsou v obchodním rejstříku tehdy, pokud o zápis do obchodního rejstříku požádaly nebo pokud výše jejich výnosů nebo příjmů (případně snížených o DPH) dvakrát po sobě dosáhla sto dvaceti milionů Kč a více.

Další podrobnosti o obchodním rejstříku, jeho obsahu a fungování najdete v hlavě III obchodního zákoníku.

Výhody obchodního rejstříku na Peníze.cz

Anketa

Vaše známka pro obchodní rejstřík na Peníze.cz:

Oproti jiným serverům, které zprostředkovávají nahlížení do obchodního rejstříku, obchodní rejstřík na Peníze.cz zásadní výhodu, která šetří čas – propojili jsme totiž jednotlivé záznamy. Pokud tedy v obchodním rejstříku najdete firmu, jejímž společníkem je třeba pan Zkažený, můžete si jednoduše kliknout na jméno pana Zkaženého a zjistit tak všechny další firmy, zapsané v obchodním rejstříku, které jsou s jeho jménem spojené.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

V brzké budoucnosti plánujeme rozšíření obchodního rejstříku o grafický modul, který vztahy mezi firmami a osobami přehledně znázorní.

Příjemnou vlastností obchodního rejstříku na Peníze.cz je i zobrazení sídla hledané firmy na mapě.

Obchodní rejstřík hledejte na rejstrik.penize.cz nebo pod záložkou Spotřebitel v horním menu.

Investujte do indexu S&P 500!

Investujte do indexu S&P 500!

Zabezpečte svou budoucnost. Investujte do akcií globálních firem jako Apple či Coca-Cola díky fondu EFEKTIKA! S předpokládaným výnosem přes 7 % ročně.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 8 komentářů

A tohle už jste četli?

Vychytávky pro vaše webovky: vždy aktuální kurzy měn, ceny benzínu a nafty či ceny akcií

12. 4. 2011 | redakce Peníze.CZ

Vychytávky pro vaše webovky: vždy aktuální kurzy měn, ceny benzínu a nafty či ceny akcií

Máte web? Blogujete? Možná by se vám mohl hodit některý z widgetů, které pro vás připravil tým serveru Peníze.cz.

Odkládat zápis změn ve firmě se nevyplácí

21. 8. 2008 | Eva Sovová

Odkládat zápis změn ve firmě se nevyplácí

Změnu jednatele a sídla společnosti s ručením omezeným zapíše rejstříkový soud na návrh firmy do pěti dnů. Pokud tak neučiní, ani žádost nezamítne, má se za to, že všechny skutečnosti... celý článek

Správně zvolená forma podnikání ušetří čas i peníze

18. 12. 2007 | Vladimír Štreit | 4 komentáře

Podnikat se dá jaká osoba samostatně výdělečně činná či jako akciová společnost. Správně zvolená forma podnikání může ušetřit hodně času stráveného na úřadech, peníze i starosti v budoucnu. celý článek

Jeden formulář, jeden úřad a podnikání může začít

5. 12. 2007 | Eva Sovová | 2 komentáře

Jeden formulář, jeden úřad a podnikání může začít

Místo celodenního obíhání několika úřadů, stačí už zajít jen na jeden. Tak vypadá zakládání živností v Centrálních registračních místech na živnostenských úřadech. V budoucnu by měl... celý článek

Partners Financial Services