Jaké druhy jazykových zkoušek je možno získat v EU

| rubrika: Rady a tipy | 19. 4. 2004

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) je vyžadován americkými univerzitami od studentů, jejichž rodným jazykem není angličtina. Měří úroveň znalosti anglického jazyka. Platí také v některých dalších anglicky mluvících zemích a na vysokých školách, kde výuka probíhá v angličtině.

GRE (Graduate Record Examinations) je obvykle vyžadován pro přijetí do postgraduálního programu )(graduate schools - Master`s, PhD. degrees) na univerzitách v USA, kromě studia MBA (vyžaduje se obvykle zkouška GMAT), medicíny (MCAT) a práv (LSAT).

GMAT (Graduate Management Admission Test) je test, který je obvykle vyžadován pro přijetí do programu Master of Business Administration (MBA) nejen ve Spojených státech, ale ve školách po celém světě, které ziskání tohoto manažerského titulu nabízejí. Měří verbální, matematické a analytické schopnosti uchazeče. Zkouška nepředpokládá hlubší znalost ekonomie.

Zdroj: EUROSKOP - oficiální server Ministerstva zahraničních věcí ČR informujícím o integraci ČR do EU (www. euroskop.cz), Delegace Evropské komise v ČR (www.evropska-unie.cz)

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

EU, jazykové zkoušky, Univerzita

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.