Udělejte si pořádek v úvěrech s naší novou kalkulačkou

| rubrika: Jak na to | 9. 4. 2009
Udělejte si pořádek v úvěrech s naší novou kalkulačkou
S postupující recesí se řada domácností může dostat do situace, kdy budou jen s vypětím všech sil splácet půjčky. Udělejte si proto včas inventuru, komu a kolik ještě dlužíte. Pomůže vám naše nová kalkulačka.

Vzít si půjčku na cokoli nebyl v uplynulých letech žádný problém. I dnes, kdy se ekonomika potácí v recesi a přibývá lidí bez práce, se bankya nebankovní společnosti snaží ulovit co nejvíc potenciálních dlužníků. Řada domácností má dnes několik půjček s různou splatností, úrokem a v různém stavu splácení.

Je proto užitečné udělat si pořádek v tom, komu a kolik ještě dlužíte. Pak můžete začít uvažovat o předčasném splacení některých půjček či jejich konsolidaci do jednoho úvěru. S inventurou vám pomůže naše nová kalkulačka. Na ní si můžete spočítat, kolik peněz z daného úvěru ještě dlužíte, kolik jste už splatili a kolik jste bance poslali jen na úrocích. Stačí zadat výši úvěru, dobu jeho splatnosti, úrokovou sazbu a počet měsíců dosavadního splácení.

Na kalkulačce si také můžete otestovat různé půjčky, o nichž teprve uvažujete. Když uvedete do počtu měsíců celou dobu splatnosti, zjistíte, kolik vás půjčka bude celkem stát na úrocích. Tak například vypočtete, že třísettisícová půjčka na pět let s úrokovou sazbou 10 procent vás na úrocích bude stát 82 447 korun.

Spočítejte si, kolik ještě dlužíte a kolik vás zatím půjčka stála.


Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.