VOZP – rovnátka i pro dospělé

Eva Sovová | rubrika: Příloha | 20. 10. 2008 | 2 komentáře

Vojenská zdravotní pojišťovna (VOZP) vznikla v roce 1992, má celorepublikovou působnost a pojišťuje především vojáky v činné službě a studenty vojenských škol. Je ale otevřena i pro další občany.

Počet pojištěnců: 558 000

Pojišťovna poskytuje řadu výhod v rámci 25 programů nadstandardní zdravotní péče. Nový pojištěnec získává například letos zdarma autolékárničku a 1000 korun na preventivní prohlídky. Děti mohou za zvýhodněné ceny absolvovat ozdravné pobyty v horských a přímořských oblastech. Dětem přispívá pojišťovna na očkování proti chřipce a na léčebný tělocvik částkami 350 korun, 150 korunami na fluorizaci zubů a 500 korunami na chrániče kolen. Studenti mají možnost získat 1000 korun na preventivní očkování proti meningitidě a 700 korun na očkování proti klíšťové encefalitidě.

Speciální programy jsou zaměřeny také na zdravou rodinu, sportovce i kuřáky, kteří mají možnost získat na odvykání kouření až 1000 korun. Na zubní rovnátka přispívá pojišťovna 1200 korun i dospělým do 30 let. Ženy mohou čerpat na mamografické vyšetření 300 korun, dívky ve věku 13 až 19 lety částku 2500 korun na očkování proto rakovině děložního čípku. Další příspěvky jsou na nejrůznější preventivní cvičení nebo dokonce na relaxaci v solné jeskyni. Dárcům krve přispívá pojišťovna na každý třetí odběr 300korunovou poukázkou a dárcům kostní dřeně poukázkou ve výši 2000 korun.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Nechceme vydělávat za každou cenu, říká manažerka pojišťovny

29. 3. 2023 | Jana Divinová

Nechceme vydělávat za každou cenu, říká manažerka pojišťovny

Její prací je vyhodnocovat rizika v oboru, který je na rizicích postaven. „Od začátku máme jasno. Výdělek na úkor klienta nepřichází v úvahu,“ říká Renáta Pelechová, risk manažerka... celý článek

Mladý, zdráv a sám. Přesto se vám vyplatí pojistka, tvrdí analytik

24. 3. 2023 | Pavel Krejčík

Mladý, zdráv a sám. Přesto se vám vyplatí pojistka, tvrdí analytik

Čím dřív, tím líp. Tak zní základní pravidlo pro sjednání životního pojištění. Mladí lidé o něm často vůbec neuvažují, minimálně dokud nemají žádné závazky. Sjednat si pojištění zamlada... celý článek

Pojišťovna vyhraje vždycky. Vyplatí se ale pojištění lidem? Poradíme

23. 3. 2023 | Jan Müller | 4 komentáře

Pojišťovna vyhraje vždycky. Vyplatí se ale pojištění lidem? Poradíme

Má smysl se pojistit? Jak kdy. Musíme si položit otázku, jestli za to, co dostáváme, neplatíme zbytečně. Nebo zbytečně moc.

Vyhrajete spor s bankou, přesto přijdete o peníze. Teď klienti posílí

9. 3. 2023 | Petr Kučera

Vyhrajete spor s bankou, přesto přijdete o peníze. Teď klienti posílí

Snaha vyřešit spor s firmou levně a rychle u mimosoudní instituce může klienta paradoxně připravit o víc peněz i času, než čeká. Vylepšit to má novela, kterou schválili poslanci.

Ne peníze, ale péči ve stáří. Chystá se pojištění nového typu

9. 3. 2023 | Petra Nová

Ne peníze, ale péči ve stáří. Chystá se pojištění nového typu

Životní pojišťovna Simplea, která loni jako první nabídla kompletní sjednání životní pojistky přes internet, se inovací nebojí. Připravuje pojištění dlouhodobé péče, kde pojistným plněním... celý článek

Partners Financial Services