OZP – peníze za prevenci

Eva Sovová | rubrika: Příloha | 20. 10. 2008 | 3 komentáře

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank a pojišťoven (OZP) vznikla v roce 1992 jako pojišťovna určená hlavně pro pracovníky v oboru bankovnictví, pojišťovnictví, peněžnictví a příbuzných oborech. Je druhou největší zaměstnaneckou pojišťovnou. Nyní je otevřená i pro širší veřejnost. Má pobočky v Praze, v Brně a dalších 15 městech po celé republice. Kromě základních léčebně preventivních služeb nabízí i speciální zdravotní projekty, které financuje nejen ze zákonného pojištění, ale i z dalších zdrojů.

Počet pojištěnců: 665 000

Specializuje se na preventivní programy zaměřené na včasné odhalení nádorových onemocnění. Preventivní prohlídky jsou zdarma a poskytují je zdravotnická zařízení, se kterými má pojišťovna uzavřené speciální smlouvy. Ve speciálním kreditním systému získávají klienti OZP na začátku každého čtvrtletí kreditní body za prevenci, a to v hodnotě zpravidla 450 až 500 korun. Nastávající maminky, které chodí pravidelně na prohlídky, získávají kredit ve výši 1200 korun. Bezplatní dárci krve a kostní dřeně mají za odběr kredit 2000 korun. Z takto naspořených kreditů může klient čerpat příspěvky na nadstandardní péči (vitaminy, očkování, korekce očních vad apod.) a utratit peníze podle pravidel, které pojišťovna každoročně vyhlašuje pro jednotlivé skupiny klientů.

Letos mohou podle nastřádaných kreditů utratit senioři nad 60 let a děti a dorost do 19 let až 5000 korun na očkování a další prevenci. Nastávající maminky a její novorozené dítě mohou v kreditním programu získat v letošním roce nadstandardní péči až do výše 8500 a ženy a muži od 19 do 60 let mají možnost získat mimořádnou péči až do výše 8000 korun.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Nechceme vydělávat za každou cenu, říká manažerka pojišťovny

29. 3. 2023 | Jana Divinová

Nechceme vydělávat za každou cenu, říká manažerka pojišťovny

Její prací je vyhodnocovat rizika v oboru, který je na rizicích postaven. „Od začátku máme jasno. Výdělek na úkor klienta nepřichází v úvahu,“ říká Renáta Pelechová, risk manažerka... celý článek

Mladý, zdráv a sám. Přesto se vám vyplatí pojistka, tvrdí analytik

24. 3. 2023 | Pavel Krejčík

Mladý, zdráv a sám. Přesto se vám vyplatí pojistka, tvrdí analytik

Čím dřív, tím líp. Tak zní základní pravidlo pro sjednání životního pojištění. Mladí lidé o něm často vůbec neuvažují, minimálně dokud nemají žádné závazky. Sjednat si pojištění zamlada... celý článek

Pojišťovna vyhraje vždycky. Vyplatí se ale pojištění lidem? Poradíme

23. 3. 2023 | Jan Müller | 4 komentáře

Pojišťovna vyhraje vždycky. Vyplatí se ale pojištění lidem? Poradíme

Má smysl se pojistit? Jak kdy. Musíme si položit otázku, jestli za to, co dostáváme, neplatíme zbytečně. Nebo zbytečně moc.

Vyhrajete spor s bankou, přesto přijdete o peníze. Teď klienti posílí

9. 3. 2023 | Petr Kučera

Vyhrajete spor s bankou, přesto přijdete o peníze. Teď klienti posílí

Snaha vyřešit spor s firmou levně a rychle u mimosoudní instituce může klienta paradoxně připravit o víc peněz i času, než čeká. Vylepšit to má novela, kterou schválili poslanci.

Ne peníze, ale péči ve stáří. Chystá se pojištění nového typu

9. 3. 2023 | Petra Nová

Ne peníze, ale péči ve stáří. Chystá se pojištění nového typu

Životní pojišťovna Simplea, která loni jako první nabídla kompletní sjednání životní pojistky přes internet, se inovací nebojí. Připravuje pojištění dlouhodobé péče, kde pojistným plněním... celý článek

Partners Financial Services