První firma začíná pojišťovat internetové domény

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 14. 9. 2022
První firma začíná pojišťovat internetové domény

Zdroj: Shutterstock

Slavia pojišťovna začala nabízet pojištění internetových domén. „Takový produkt doposud na českém trhu neexistoval,“ říká její produktový ředitel Ladislav Bělina.

Nabídka je omezená na domény od společnosti Wedos, která je podle Běliny tuzemskou jedničkou v poskytování webhostingových služeb. Pojištění domény lze objednat při jejímu nákupu, ale mohou jej uzavřít i ti, kteří už doménu u společnosti Wedos vlastní. 

Pojištění domén si lze sjednat ve dvou variantách s limity jeden a tři miliony korun. Obě jsou bez spoluúčasti a obsahují také IT asistenci, součástí vyšší varianty je také právní asistence. Nižší varianta přijde (po 50% zaváděcí slevě) na 133 korun ročně, vyšší (také po 50% slevě) na 1250 korun ročně.

V ceně obou variant je jeden zásah asistenční služby IT služby nebo právní pomoci za rok, a to v délce maximálně 60 minut. Asistenční služby jsou poskytovány jen v pracovní dny od 9 do 19 hodin.

Přidají se po Wedosu i další partneři? „V dalším období se tomuto segmentu chceme věnovat více a nabízet i různé druhy produktů šité na míru firmám, které podnikají v online prostředí. Na začátku pro nás bylo důležité najít silného a uznávaného partnera, proto jsme se spojili s jedničkou na českém trhu domén. Do budoucna navážeme spolupráci i s dalšími firmami působícími v tomto odvětví,“ odpovídá mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Pojistit si lze jen domény .CZ, a to pouze registrované na osoby či firmy se sídlem v Česku.

„Zloději vám mohou ukrást nejenom auto nebo věci z domu, ale i přístupové údaje k e-mailu, Instagramu, Facebooku, internetovému bankovnictví nebo ke své internetové doméně. Nejčastěji se pak hackeři pokouší doménu převést na jiného uživatele nebo ji zaregistrovat mimo Českou republiku. Jejímu skutečnému majiteli tak mohou způsobit velkou škodu,“ připomíná Bělina.

„Naše pojištění je určené pro všechny, kteří podnikají na internetu. Na ukradené doméně totiž může útočník spustit třeba podvodný e-shop nebo nabádat k instalaci zavirovaného software, aby si k sobě vzápětí přesměroval e-maily, na které začne odpovídat phishingem,“ vysvětluje Bělina.

Slavia nicméně píše, že vedle podnikatelů (typicky e-shopů nebo firemních webů) si mohou pojištění sjednat i soukromí uživatelé, kteří prostřednictvím domény vystavují fotografie a články, píší osobní blogy, magazíny, provozují webové galerie a podobně.

„Při ztrátě domény jste zpravidla na začátku dlouhého řetězce nepříjemností, které může pojištění zmírnit. V případě hackerských útoků musí nejednou zasáhnout policie nebo soud s předběžným opatřením. V takové situaci přijde vhod rychlá IT a právní asistence,“ říká mluvčí Slavia pojišťovny Václav Bálek.

„Asistenční a právní pomoc se kromě sporů o doménu zabývá také prevencí podvodů při jejím převodu, poradenstvím při uzamčení domény, jejím odebráním, ochrannými známkami a dědickým řízením. Pojistné plnění se může klientům hodit například při nápravě reputace či na úhradu dalších soudních sporů, pokud by kvůli jejich ukradené doméně někdo další přišel k úhoně,“ dodává mluvčí.


Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Ergo pojišťovna se přejmenovala, zviditelní nového vlastníka

31. 10. 2022 | Petr Kučera

Ergo pojišťovna se přejmenovala, zviditelní nového vlastníka

Ergo pojišťovna se 28. října přejmenovala na SV pojišťovnu. S novým názvem chce veřejně zviditelnit změnu vlastníka, která byla dokončena před rokem.

Povinné ručení je levnější než před třemi lety

19. 10. 2022 | redakce Peníze.CZ

Povinné ručení je levnější než před třemi lety

Průměrná cena typického povinného ručení v Česku byla v září 6617 korun ročně, což je o přibližně o 1100 korun méně než před třemi lety. Ukazuje to index, který sestavuje společnost... celý článek

Partners mají novou finanční ředitelku

3. 10. 2022 | redakce Peníze.CZ

Partners mají novou finanční ředitelku

Novou finanční ředitelkou skupiny Partners je od začátku října Daniela Hynštová. Bude řídit finanční oddělení se zodpovědností za skupinové finance a finanční reporting. Také bude mít... celý článek

Direct pojišťovna má nového šéfa

3. 10. 2022 | Jiří Hovorka

Direct pojišťovna má nového šéfa

Direct pojišťovnu od začátku října nově vede Michal Řezníček. Dosavadnímu obchodnímu řediteli předal vedení pojišťovny Pavel Řehák, zakladatel skupiny Direct.

První pojišťovna umí sjednat životní pojištění zcela online

24. 8. 2022 | redakce Peníze.CZ | 5 komentářů

První pojišťovna umí sjednat životní pojištění zcela online

Pojišťovna Simplea jako první na českém trhu vytvořila možnost vyřídit si životní pojištění zcela online – bez operátora call centra a dalších omezení. Nabízí všechny důležité druhy... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.