První firma začíná pojišťovat internetové domény

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 14. 9. 2022
První firma začíná pojišťovat internetové domény

Zdroj: Shutterstock

Slavia pojišťovna začala nabízet pojištění internetových domén. „Takový produkt doposud na českém trhu neexistoval,“ říká její produktový ředitel Ladislav Bělina.

Nabídka je omezená na domény od společnosti Wedos, která je podle Běliny tuzemskou jedničkou v poskytování webhostingových služeb. Pojištění domény lze objednat při jejímu nákupu, ale mohou jej uzavřít i ti, kteří už doménu u společnosti Wedos vlastní. 

Pojištění domén si lze sjednat ve dvou variantách s limity jeden a tři miliony korun. Obě jsou bez spoluúčasti a obsahují také IT asistenci, součástí vyšší varianty je také právní asistence. Nižší varianta přijde (po 50% zaváděcí slevě) na 133 korun ročně, vyšší (také po 50% slevě) na 1250 korun ročně.

V ceně obou variant je jeden zásah asistenční služby IT služby nebo právní pomoci za rok, a to v délce maximálně 60 minut. Asistenční služby jsou poskytovány jen v pracovní dny od 9 do 19 hodin.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Přidají se po Wedosu i další partneři? „V dalším období se tomuto segmentu chceme věnovat více a nabízet i různé druhy produktů šité na míru firmám, které podnikají v online prostředí. Na začátku pro nás bylo důležité najít silného a uznávaného partnera, proto jsme se spojili s jedničkou na českém trhu domén. Do budoucna navážeme spolupráci i s dalšími firmami působícími v tomto odvětví,“ odpovídá mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Pojistit si lze jen domény .CZ, a to pouze registrované na osoby či firmy se sídlem v Česku.

„Zloději vám mohou ukrást nejenom auto nebo věci z domu, ale i přístupové údaje k e-mailu, Instagramu, Facebooku, internetovému bankovnictví nebo ke své internetové doméně. Nejčastěji se pak hackeři pokouší doménu převést na jiného uživatele nebo ji zaregistrovat mimo Českou republiku. Jejímu skutečnému majiteli tak mohou způsobit velkou škodu,“ připomíná Bělina.

„Naše pojištění je určené pro všechny, kteří podnikají na internetu. Na ukradené doméně totiž může útočník spustit třeba podvodný e-shop nebo nabádat k instalaci zavirovaného software, aby si k sobě vzápětí přesměroval e-maily, na které začne odpovídat phishingem,“ vysvětluje Bělina.

Slavia nicméně píše, že vedle podnikatelů (typicky e-shopů nebo firemních webů) si mohou pojištění sjednat i soukromí uživatelé, kteří prostřednictvím domény vystavují fotografie a články, píší osobní blogy, magazíny, provozují webové galerie a podobně.

„Při ztrátě domény jste zpravidla na začátku dlouhého řetězce nepříjemností, které může pojištění zmírnit. V případě hackerských útoků musí nejednou zasáhnout policie nebo soud s předběžným opatřením. V takové situaci přijde vhod rychlá IT a právní asistence,“ říká mluvčí Slavia pojišťovny Václav Bálek.

„Asistenční a právní pomoc se kromě sporů o doménu zabývá také prevencí podvodů při jejím převodu, poradenstvím při uzamčení domény, jejím odebráním, ochrannými známkami a dědickým řízením. Pojistné plnění se může klientům hodit například při nápravě reputace či na úhradu dalších soudních sporů, pokud by kvůli jejich ukradené doméně někdo další přišel k úhoně,“ dodává mluvčí.


Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Největší pojišťovna se chová nemravně, řekl soud a zastal se klienta

24. 11. 2023 | Petr Kučera

Největší pojišťovna se chová nemravně, řekl soud a zastal se klienta

Nový rozsudek v kauze starších smluv kapitálového životního pojištění je výjimečný tvrdou kritikou pojišťovny kvůli tomu, že dál těží z protiprávního stavu. Model „strhávám dle své... celý článek

Nehod elektrokoloběžek přibývá. Majitelé je budou muset pojistit

23. 11. 2023 | Lucie Weissová

Nehod elektrokoloběžek přibývá. Majitelé je budou muset pojistit

Kooperativa přináší první výsledky od uživatelů mobilní aplikace, která zaznamenává, jak se při řízení chovají a jaký to má dopad na cenu jejich pojištění. S Alešem Zethnerem, ředitelem... celý článek

Povodňové mapy mají nová data. Zjistěte, v jaké zóně bydlíte

17. 11. 2023 | Kateřina Hovorková | 1 komentář

Povodňové mapy mají nová data. Zjistěte, v jaké zóně bydlíte

Česká asociace pojišťoven rozšířila takzvané povodňové mapy o další informace. Kromě záplavových zón nově obsahují dalších 50 vrstev ohledně například svahové stability, odtokové linie,... celý článek

Nová daňová výhoda. Pomůže, až budete závislí na pomoci druhých

15. 11. 2023 | Kateřina Hovorková, Petr Kučera

Nová daňová výhoda. Pomůže, až budete závislí na pomoci druhých

Poslanci daňově zvýhodnili takzvané pojištění dlouhodobé péče. To má zajistit výplatu peněz v případě, že se lidé stanou kvůli zdravotnímu stavu závislými na pomoci druhých. Většina... celý článek

Češi mají hodně pojistek. Jenže špatných, tvrdí průzkum

7. 11. 2023 | Kateřina Hovorková | 2 komentáře

Češi mají hodně pojistek. Jenže špatných, tvrdí průzkum

Alespoň jedno pojištění má uzavřeno 9 z 10 Čechů. Pojišťujeme se ale nedostatečně a máme zastaralé smlouvy. Tvrdí to průzkum České spořitelny, Sociologického ústavu Akademie věd ČR... celý článek

Partners Financial Services