Pojišťovna Ergo mění majitele

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 8. 11. 2021
Pojišťovna Ergo mění majitele

Zdroj: Shutterstock

Novým a jediným vlastníkem Ergo pojišťovny se k 4. listopadu stala německá společnost S.V. Holding AG se sídlem v Drážďanech. Se změnou už souhlasila Česká národní banka.

Pojišťovna Ergo se tak stane dceřinou společností skupiny vedle Sparkassen-Versicherung Sachsen Lebensversicherung a Sparkassen-Versicherung Sachsen Allgemeine Versicherung.

Tuzemská Ergo pojišťovna vznikla v roce 1994 jako Victoria pojišťovna, má univerzální pojišťovací licenci. Specializuje se na pojištění prodloužené záruky, zdravotní pojištění pro cizince, cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti. Ve svém portfoliu spravuje i úrazové, majetkové pojištění a životní pojištění.

Dosavadními akcionáři byly rakouské společnosti Ergo Austria International AG s podílem 75,9 % a Ergo Versicherung AG s podílem 24,1 %

Česká Ergo pojišťovna ročně vykazuje okolo 25 milionů eur předepsaného pojistného a má přibližně 50 zaměstnanců. Její loňské hospodaření skončilo podle výroční zprávy se ztrátou 3,7 milionů korun, předloňské se ztrátou 26,3 milionu.

Sparkassen-Versicherung Sachsen působí na německém trhu skoro 30 let. Ročně vykazuje okolo 720 milionů eur předepsaného pojistného a má kolem 800 interních a externích pracovníků.

Cílem transakce je rozšířit produktovou nabídku v oblasti neživotního i životního pojištění a rozšířit distribuční síť – především prostřednictvím Sparkassen v oblastech blízko hranice mezi Českem a Německem.

Tuzemská Ergo pojišťovna byla na prodej už delší dobu. Původně se na jejím převzetí (společně s rumunskou a běloruskou pobočkou) dohodla bulharská pojišťovna Euroins Insurance Group (EIG). Transakci oznámila v březnu 2019, nakonec se ji však rozhodla nedokončit.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Penzijko s finančním bonusem

Penzijko s finančním bonusem

Založte si penzijko Conseq a získejte nejen státní příspěvky a daňovou úsporu, ale i bonus pro věrné klienty.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Ergo, pojištění, pojišťovna

A tohle už jste četli?

Jak se pojistit do zahraničí: dvacka na den versus léčba za miliony

30. 5. 2024 | Lucie Weissová | 1 komentář

Jak se pojistit do zahraničí: dvacka na den versus léčba za miliony

Letní cesty za dobrodružstvím se blíží. Většina lidí je přežije bez větší úhony, jenže spolehnout se na to nedá. Jak správně nastavit cestovní pojištění, radí Jana Konvalinová z Kooperativy. celý článek

Raiffeisenbank vylepší Aktivní účet pro nové klienty

27. 5. 2024 | Petr Kučera

Raiffeisenbank vylepší Aktivní účet pro nové klienty

Raiffeisenbank dočasně vylepšila svůj Aktivní účet. Lidé, kteří ho začnou nově využívat, získají na jeden rok zdarma zlatou debetní kartu a službu RB směnárna.

ČSOB vylepší pojištění nákupu, když platíte kreditkou

23. 5. 2024 | Petr Kučera

ČSOB vylepší pojištění nákupu, když platíte kreditkou

ČSOB od července změní některé podmínky pro pojištění ochrany nákupu a prodloužené záruky, které nabízí jako součást služeb ke kreditní kartě.

Vyléčené z rakoviny začnou považovat za zdravé. Po kolika letech a u jakých pojišťoven?

22. 5. 2024 | Kateřina Hovorková

Vyléčené z rakoviny začnou považovat za zdravé. Po kolika letech a u jakých pojišťoven?

Pojišťovny zveřejnily tabulku, od kdy budou onkologické pacienty po úspěšné léčbě považovat za zdravé. Lidé pak získají nárok na rovné podmínky při uzavírání životních pojistek a dalších... celý článek

Jak reklamovat problémovou dovolenou. Na návrat domů nečekejte

17. 5. 2024 | Pavla Adamcová

Jak reklamovat problémovou dovolenou. Na návrat domů nečekejte

Neproběhla vysněná dovolená podle vašich představ? Poradíme, kdy můžete dostat své peníze zpět a jak při reklamaci efektivně postupovat.

Partners Financial Services