Pojišťovna Ergo mění majitele

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 8. 11. 2021
Pojišťovna Ergo mění majitele

Zdroj: Shutterstock

Novým a jediným vlastníkem Ergo pojišťovny se k 4. listopadu stala německá společnost S.V. Holding AG se sídlem v Drážďanech. Se změnou už souhlasila Česká národní banka.

Pojišťovna Ergo se tak stane dceřinou společností skupiny vedle Sparkassen-Versicherung Sachsen Lebensversicherung a Sparkassen-Versicherung Sachsen Allgemeine Versicherung.

Tuzemská Ergo pojišťovna vznikla v roce 1994 jako Victoria pojišťovna, má univerzální pojišťovací licenci. Specializuje se na pojištění prodloužené záruky, zdravotní pojištění pro cizince, cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti. Ve svém portfoliu spravuje i úrazové, majetkové pojištění a životní pojištění.

Dosavadními akcionáři byly rakouské společnosti Ergo Austria International AG s podílem 75,9 % a Ergo Versicherung AG s podílem 24,1 %

Česká Ergo pojišťovna ročně vykazuje okolo 25 milionů eur předepsaného pojistného a má přibližně 50 zaměstnanců. Její loňské hospodaření skončilo podle výroční zprávy se ztrátou 3,7 milionů korun, předloňské se ztrátou 26,3 milionu.

Sparkassen-Versicherung Sachsen působí na německém trhu skoro 30 let. Ročně vykazuje okolo 720 milionů eur předepsaného pojistného a má kolem 800 interních a externích pracovníků.

Cílem transakce je rozšířit produktovou nabídku v oblasti neživotního i životního pojištění a rozšířit distribuční síť – především prostřednictvím Sparkassen v oblastech blízko hranice mezi Českem a Německem.

Tuzemská Ergo pojišťovna byla na prodej už delší dobu. Původně se na jejím převzetí (společně s rumunskou a běloruskou pobočkou) dohodla bulharská pojišťovna Euroins Insurance Group (EIG). Transakci oznámila v březnu 2019, nakonec se ji však rozhodla nedokončit.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Ergo, pojištění, pojišťovna

A tohle už jste četli?

NN má nového ředitele pro Česko

26. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

NN má nového ředitele pro Česko

Generálním ředitelem NN v České republice bude k 1. dubnu 2023 jmenován dvaačtyřicetiletý Yoram Schwarz. Po získání nezbytných regulatorních souhlasů vystřídá v čele NN pojišťovny a... celý článek

Česká podnikatelská pojišťovna má nového šéfa

3. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Česká podnikatelská pojišťovna má nového šéfa

Novým předsedou představenstva České podnikatelské pojišťovny (ČPP) se stal Pavel Wiesner, dosavadní ředitel úseku podnikatelských rizik. Ve funkci nahradil dlouholetého šéfa Jaroslava... celý článek

Kdo kanálu víko krade, sám do něj padá! Perličky z pojišťoven

30. 12. 2022 | Gabriel Pleska

Kdo kanálu víko krade, sám do něj padá! Perličky z pojišťoven

Stala se vám krajně nepříjemná věc, voláte do pojišťovny – a na druhém konci se někdo začne smát! Samozřejmě, je to skandál. Pojišťovna má zaměstnávat výhradně lidi s nulovým smyslem... celý článek

Zemřel Jaroslav Besperát, šéf České podnikatelské pojišťovny

20. 12. 2022 | redakce Peníze.CZ

Zemřel Jaroslav Besperát, šéf České podnikatelské pojišťovny

Jaroslav Besperát, předseda představenstva České podnikatelské pojišťovny (ČPP), náhle zemřel. Pojišťovna to oznámila na svém webu.

Asistenční služby v krizi neškrtáme

15. 12. 2022 | Lucie Weissová

Asistenční služby v krizi neškrtáme

Když se vám na dálnici porouchá auto, povinné ručení na pomoc nepřispěchá. V takové chvíli se hodí kvalitní asistenční služby, za které si však připlatíte až kolem tisícovky ročně.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.