Pojišťovna Ergo mění majitele

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 8. 11. 2021 08:00
Pojišťovna Ergo mění majitele

Zdroj: Shutterstock

Novým a jediným vlastníkem Ergo pojišťovny se k 4. listopadu stala německá společnost S.V. Holding AG se sídlem v Drážďanech. Se změnou už souhlasila Česká národní banka.

Pojišťovna Ergo se tak stane dceřinou společností skupiny vedle Sparkassen-Versicherung Sachsen Lebensversicherung a Sparkassen-Versicherung Sachsen Allgemeine Versicherung.

Tuzemská Ergo pojišťovna vznikla v roce 1994 jako Victoria pojišťovna, má univerzální pojišťovací licenci. Specializuje se na pojištění prodloužené záruky, zdravotní pojištění pro cizince, cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti. Ve svém portfoliu spravuje i úrazové, majetkové pojištění a životní pojištění.

Dosavadními akcionáři byly rakouské společnosti Ergo Austria International AG s podílem 75,9 % a Ergo Versicherung AG s podílem 24,1 %

Česká Ergo pojišťovna ročně vykazuje okolo 25 milionů eur předepsaného pojistného a má přibližně 50 zaměstnanců. Její loňské hospodaření skončilo podle výroční zprávy se ztrátou 3,7 milionů korun, předloňské se ztrátou 26,3 milionu.

Sparkassen-Versicherung Sachsen působí na německém trhu skoro 30 let. Ročně vykazuje okolo 720 milionů eur předepsaného pojistného a má kolem 800 interních a externích pracovníků.

Cílem transakce je rozšířit produktovou nabídku v oblasti neživotního i životního pojištění a rozšířit distribuční síť – především prostřednictvím Sparkassen v oblastech blízko hranice mezi Českem a Německem.

Tuzemská Ergo pojišťovna byla na prodej už delší dobu. Původně se na jejím převzetí (společně s rumunskou a běloruskou pobočkou) dohodla bulharská pojišťovna Euroins Insurance Group (EIG). Transakci oznámila v březnu 2019, nakonec se ji však rozhodla nedokončit.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Oblíbená témata

Ergo, pojištění, pojišťovna

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Pojišťovna Allianz: I přes digitalizaci stavíme hlavně na lidech

26. 11. 2021 | Hynek Just | 2 komentáře

Pojišťovna Allianz: I přes digitalizaci stavíme hlavně na lidech

„Dřív jsme to byli spíš my, kdo prosazoval digitalizaci. Během pandemie se situace otočila a teď jsou to klienti, kdo tyto nástroje požaduje od nás,“ říká Jan Andrijko, ředitel Market... celý článek

Povinné ručení: Škoda letos roste víc než cena

14. 11. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Povinné ručení: Škoda letos roste víc než cena

Průměrná škoda z povinného ručení letos roste rychleji (meziročně o 7,2 %) než loni (o 5,2 %). Průměrná škoda na majetku letos dosahuje 51 tisíc korun, průměrná újma na zdraví skoro... celý článek

Tady je nejvíc nehod. Nová mapa nebezpečných silnic

3. 11. 2021 | redakce Peníze.CZ | 7 komentářů

Tady je nejvíc nehod. Nová mapa nebezpečných silnic

Nejrizikovější úseky na českých silnicích najdete u Hodonína, v Ústí nad Labem a v Ostrovačicích u Brna. Ukazuje to nová statistika od pojišťovny Allianz, která vychází z oficiálních... celý článek

Když nemůžeš, tak nemůžeš. Proč se pojistit na stáří

2. 11. 2021 | Michal Korejs | 2 komentáře

Když nemůžeš, tak nemůžeš. Proč se pojistit na stáří

Podle průzkumu jsou Češi víc než Západoevropané připravení se jednou pravidelně starat o nesoběstačné rodiče. Budete si umět říct?

A teď chceme tornádo v pojistkách. Tipy, co vylepšit

27. 10. 2021 | Jiří Matusík | 1 komentář

A teď chceme tornádo v pojistkách. Tipy, co vylepšit

Pojištění nemovitostí nefunguje nejlíp. Půlka smluv už neposkytuje dostatečné krytí, protože ceny, na které jste uzavírali pojistku, už neplatí. Je nejvyšší čas, aby v tom pojišťovny... celý článek

Partners Financial Services
Nadílka

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.