Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Amcico AIG se snaží o životní pojistky „na míru“

| rubrika: Příloha | 9. 1. 2008 | 4 komentáře
Amcico AIG se snaží o životní pojistky „na míru“
I když do Amcico AIG přicházíme asi nevhod, nedovolí si nás ani v předvánočním shonu poslat z prázdné pobočky přímo pryč nebo pozvat na jindy. Asistentka v hlavní kanceláři sice na chvíli znejistí a pokouší se opatrně zjišťovat, jak moc potřebujeme zrovna dnes konzultaci, vzápětí se ale vrací ze zadních kanceláří s informací, že se nám bude během okamžiku někdo věnovat. Až na odchodu dodatečně zjišťujeme, že jsme hovořili s jedním z hlavních manažerů pobočky.

V pobočce Amcico AIG v pražské Spálené ulici se nás  referent  na úvod ptá, jak jsme tuto pobočku našli. Působí klidným a profesionálním dojmem a jde přímo na věc. Ptá se na podrobnosti důležité pro návrh pojistky a zároveň podává informace k životním pojistkám. Vyptává se nejen na děti a manžela, ale i na případné další závislé osoby a jiné závazky jako jsou dluhy. Upozorňuje také na možnost soukromého zdravotního pojištění, které může kompenzovat ztráty vzniklé pojištěnému kvůli zaváděným poplatkům ve zdravotnictví. Ověřuje si i typ pracovního poměru.

Během krátkého, ale vyčerpávajícího rozhovoru se dozvídáme o různých typech programů životního pojištění i o poplatcích, možnostech změny nastavení pojistky i o variantách, v čí prospěch může být pojistka sepsána. Vlastní kalkulaci ale k prostudování domů nedostáváme, protože ji prý musí pojišťovací  referent  promyslet. Protože vypadáme asi nejistě, když nedostáváme žádný návrh, referent v klidu vysvětluje: „My neděláme polotovary, my děláme pojistky na míru a já vám to pošlu emailem před další schůzkou“.  Když odcházíme, máme slušnou základní představu o životních pojistkách, v ruce ale nic, což je škoda. Alespoň letáky či pojistné podmínky by neškodily.

Návrh pojistky emailem vypadá, že by mohl ze všech nabídek testovaných pojišťoven, nejlépe krýt možná rizika, která klientku v tuto chvíli „ohrožují“.  Jedná se o investičně pojistný program plánovaný do 65 let věku. Rizikové programy by prý podle pojišťovacího úředníka měly být flexibilní, takže bychom je mohli upravovat podle momentální životní situace. Podle nabídky by se klientka měla pojistit na smrt ve výši 1 milion korun a na smrt úrazem 1,3 milionu. Návrh zahrnuje i další připojištění jako je pojistka pro případ trvalých následků po úraze, připojištění chirurgického zákroku a pojištění pro případ hospitalizace či diagnostického ošetření, což nejspíše vychází z informace o sportech, kterým se věnuje. Pokud bychom do podílových fondů ročně investovali zhruba 12 tisíc korun, mohli bychom prý očekávat na konci výplatu v minimální výši 1,3 milionu korun při ročním pojistném 18 321.

Zhodnocení:
Vystupování pojišťovacího úředníka bylo velice příjemné a profesionální. Na základě setkání v pojišťovně Amcico AIG, může klient získat slušnou představu o tom, co to je životní pojištění a na co se který typ hodí. Vyplatilo by se ale při odchodu klientovi dát něco k prostudování, třeba příklad konstrukce životního pojištění, pokud to klientovo bude referent teprve zpracovávat. Je rovněž škoda, že první návrh pojistky je velice stručný a nezahrnuje detaily o investiční složce.

Doporučení:
Jestliže hodně cestujete, může pro vás být kupříkladu zajímavé, že v Amcico AIG se životní pojištění vztahuje na jakoukoli smrt.  Jako v jedné z mála pojišťoven prý dokonce kryje rizika spojená s teroristickými útoky či sebevraždou. Jedinou výjimkou, kterou nezahrnuje je onemocnění AIDS.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+17
Ano
Ne

Diskuze

23. 11. 2013 | 14:21 | katkaxxx

dobrý den,mám u této firmy sjednané pojištění na hospitalizaci následkem úrazu, od včerejška... Váhám, zda jsem udělala dobře. Splácení až od ledna, splátka nízká, denní odškodnění slušné. Máte někdo s tímto nějakou zkušenost?...více

5. 5. 2009 | 19:45 | Pluhařík Richard

Má vlastní zkušenost s touto firmou je v něčem jiná a v něčem i podobná (totéž platí i u mého bratra, který se taktéž stal šťastným pojištěncem). Příjemné vystupování jsem zažil ve chvíli vyřizování smlouvy - nešlo ani tak...více

1. 10. 2008 | 18:19 | PavellXX

Hele to se netýká ING, to je přeci holandská společnost, ten problém se týkal americké AIG, což je úplně jiná firma, ne? PavellXX více

30. 9. 2008 | 20:42 | Janina

Mám strach,jak to bude s mými penězi u ING, když má teď problémy AIG, nemá to na sebe nějaký vliv?? více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK