Výpověď pojistné smlouvy v případě pojištění odpovědnosti

| rubrika: Rady a tipy | 9. 10. 2006 | 2 komentáře

Pojištění odpovědnosti zaniká písemnou výpovědí ke konci pojistného období u pojištění, kde je sjednáno běžné pojistné. Výpověď musí být doručena alespoň šest týdnů před uplynutím pojistného období (pojistným obdobím je doba jednoho roku). Není tedy možné vypovědět pojištění kdykoli, ale jen ke konci pojistného období.

V případě počátku povinného ručení ke dni 20. 10. 2004, je např. možno ručení vypovědět k 19. 10. 2006 a výpověď musí být doručena pojišťovně nejpozději 4. 9. 2006. Datum, ke kterému máte uzavřenu svoji aktuální pojistku zjistíte zde.

Pojištění také může zaniknout Vaší výpovědí do dvou měsíců od uzavření pojistné smlouvy. Výpovědní lhůta je pak osmidenní.

Vypovědět smlouvu o povinném ručení lze také v případě, že pojistitel upraví výši pojistného a pojistník s touto úpravou nesouhlasí (písemně do 1 měsíce od doručení sdělení o úpravě pojistného).

Vzor výpovědi ke stažení zde.

Vytisknout

Líbil se vám článek?

+13
Ano
Ne

Diskuze

16. 12. 2017 | 9:01 | Pavel

Dobrý den, prosím o radu. Prodal jsem vůz a pojišťovna chce po mně okopirovany velký TP. Má na to právo? Já jí zaslal kupní smlouvu a výpověď. Vždy to stačilo. Děkuji za odpověď. více

27. 5. 2008 | 4:02 | Marek Musil - finanční poradce, www.musilmarek.com

Výpověď musí být doručena !nejpozději! šest týdnů před tzv.výročním dnem pojištění!!! Výroční den pojištění je datum počátku platnosti smlouvy. Například u povinného ručení, které jste uzavřeli třeba 22.4.2004 je výročním...více
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.