Restaurace otevřou už od pondělí. Končí další zákazy

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 28. 5. 2021 | 11 komentářů
Restaurace otevřou už od pondělí. Končí další zákazy

Zdroj: Shutterstock

Od pondělí 31. května se otevřou dosud uzavřené restaurace, vnitřní bazény, koupaliště, wellness zařízení, bary, herny či kasina. Návštěvníci budou muset mít doklad o negativním testu, aspoň první dávce očkování nebo o prodělaném covidu.

Ve vnitřních prostorách restaurací budou platit stejné podmínky jako doteď na už otevřených zahrádkách. Jde například o maximálně čtyři lidi u stolu (nejsou-li ze stejné domácnosti), kapacita omezená pouze na místa k sezení, zákaz hudny nebo tance. Od pondělí mohou otevřít i hudební kluby nebo diskotéky, ale musí zůstat bez hudby a tance.

Kapacita umělých koupališť a bazénů bude omezena na jednu osobu na 15 metrů čtverečních vodní plochy a její bezprostřední blízkosti. Sauny a wellness se mohou naplnit maximálně na 30 procent kapacity.

Vláda podle staronového ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) zmírňuje podmínky dříve, než by chtěla. Reaguje na čerstvé rozhodnutí Nejvyššího správního soudu. Ten znovu zrušil některá opatření a pozastavil se nad tím, že ministerstvo je pak opakovaně nahrazuje novými, opět zjevně nezákonnými opatřeními.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Vláda podle Vojtěcha chtěla otevřít restaurace až od 14. června, přestože vicepremiér Karel Havlíček předtím zmiňoval 7. června a podle nedávno schváleného plánu uvolňování (vázaného na počet nových onemocnění) mohly být restaurace otevřené ještě dřív.

„Názor Nejvyššího správního soudu je velmi restriktivní, pokud jde o možnosti a pravomoci ministerstva zdravotnictví uzavírat plošně služby,“ říká Vojtěch. Ministerstvo chystá ústavní stížnost.

Se sedmi státy se otevřou hranice i pro klasickou turistiku, a to oboustranně. Podmínkou je aspoň první dávka očkování. Jde o Německo, Rakousko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Chorvatsko a Slovinsko.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+16
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 11 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 5. 2021 23:16, Tomáš Marný

Citace - deprese / 28.05.2021 12:13

Čekám, kdy restaurace začnou kvičet, že nestihnou do pondělí nakoupit a uklidit a sehnat brigádníky za minimální mzdy. :D

Asi tě to dost překvapí, ale spousta restaurací měla zavřeno a jejich personál si našel jiné zaměstnání, aby za nejhorší vlády v dějinách českých a moravských zemí nepošel hlady. Takže ano, budou muset shánět personál a také ho shání, což je vidět třeba i na internetu, kam bohužel mají přístup i tykváci, jako seš ty.

Zobrazit celé vlákno

+7
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

28. 5. 2021 10:58, jirka

to neni dobre navic se tam neviplati chodit pivo jidlo velmi drahe dejte si doma a nepodporujte podnikavce kteri vas okradaji po cely rok

-15
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (11 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Změny v zákoníku práce prošly. Co čeká zaměstnance?

13. 9. 2023 | Kateřina Hovorková | 3 komentáře

Změny v zákoníku práce prošly. Co čeká zaměstnance?

Dohodáři získají nárok na dovolenou i na příplatky. Rodiče malých dětí si mohou říct o home office. Novela, kterou definitivně potvrdili poslanci, přináší i řadu dalších změn.

Air Bank nabízí podnikatelům jednoduchou fakturaci v aplikaci

11. 9. 2023 | Petr Kučera

Air Bank nabízí podnikatelům jednoduchou fakturaci v aplikaci

Podnikatelé s účtem od Air Bank mohou nově jednoduše fakturovat přímo v mobilní aplikaci My Air. Služba je propojená s bankovním účtem a umožňuje klientům snadno a zdarma vystavovat... celý článek

Maloobchodní centra a kancelářské budovy prožívají zlaté období

24. 8. 2023 | Hynek Just

Maloobchodní centra a kancelářské budovy prožívají zlaté období

Nejsme Amerika, rádi chodíme do práce a při nakupování nedáme dopustit na živý kontakt. Fondy zaměřené na maloobchodní centra a kancelářské budovy zažívají poslední roky v regionu střední... celý článek

Ven z dluhů bez úpadku. Pomůže preventivní restrukturalizace

23. 8. 2023 | redakce Peníze.CZ

Ven z dluhů bez úpadku. Pomůže preventivní restrukturalizace

Zákon o preventivní restrukturalizaci, který v létě schválili poslanci, dnes definitivně potvrdili i senátoři. Preventivní restrukturalizace funguje v řadě evropských zemí – to vychází z evropské směrnice... celý článek

Kdy a komu si při podnikání říct o peníze

8. 8. 2023 | Adam Šoukal

Kdy a komu si při podnikání říct o peníze

Podnikatelský úvěr, faktoring, kontokorent. Otázka, kdy má pro mou firmu smysl využít externí financování, nemusí být pro každého snadná. Konkrétní příklady mohou napovědět.

Partners Financial Services