V exekuční dražbě nakoupíte snadněji, hlásí finanční správa

| rubrika: Aktuality | 3. 9. 2019 08:50

Finanční správa zavádí od začátku září nový způsob dražeb věcí zabavených v rámci daňové exekuce a spouští Aplikaci elektronických dražeb (APED). Zatímco doteď se dražilo klasicky za osobní účasti zájemců v místnosti finančního úřadu, nově to půjde i elektronicky.

Zájemci se tedy nově budou moci zúčastnit dražby bez fyzické přítomnosti a s volitelným využitím nastavení limitu svého nejvyššího dražebního podání (maximální nabízené ceny).

Finanční správa draží kvůli daňovým nedoplatkům jak movité věci včetně automobilů, tak i nemovitosti jako stavby, byty či pozemky dlužníků. „Naše klasické dražby určitě netrpí nezájmem uchazečů, ale od zavedení atraktivnější elektronické formy dražeb očekáváme nárůst zájemců o koupi,“ říká šéfka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová.

Uživatelský účet v aplikaci APED si budou moci zřídit jak fyzické, tak právnické osoby. K registraci je nutné její jednorázové ověření na územním pracovišti finančního úřadu, které je uvedeno na seznamu dostupném v APED.

Seznam klasických i elektronických dražeb zůstane dostupný na webu finanční správy. První nabídky elektronických dražeb by se měly objevit během září. Jako první s nimi začne Finanční úřad pro Středočeský kraj, od ledna 2020 by se měly rozšířit na všechny finanční úřady. Účastnit se ale může kdokoliv bez ohledu na bydliště.


Už jste to četli?

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.