V exekuční dražbě nakoupíte snadněji, hlásí finanční správa

pk | rubrika: Aktuality | 3. 9. 2019

Finanční správa zavádí od začátku září nový způsob dražeb věcí zabavených v rámci daňové exekuce a spouští Aplikaci elektronických dražeb (APED). Zatímco doteď se dražilo klasicky za osobní účasti zájemců v místnosti finančního úřadu, nově to půjde i elektronicky.

Zájemci se tedy nově budou moci zúčastnit dražby bez fyzické přítomnosti a s volitelným využitím nastavení limitu svého nejvyššího dražebního podání (maximální nabízené ceny).

Finanční správa draží kvůli daňovým nedoplatkům jak movité věci včetně automobilů, tak i nemovitosti jako stavby, byty či pozemky dlužníků. „Naše klasické dražby určitě netrpí nezájmem uchazečů, ale od zavedení atraktivnější elektronické formy dražeb očekáváme nárůst zájemců o koupi,“ říká šéfka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová.

Uživatelský účet v aplikaci APED si budou moci zřídit jak fyzické, tak právnické osoby. K registraci je nutné její jednorázové ověření na územním pracovišti finančního úřadu, které je uvedeno na seznamu dostupném v APED.

Seznam klasických i elektronických dražeb zůstane dostupný na webu finanční správy. První nabídky elektronických dražeb by se měly objevit během září. Jako první s nimi začne Finanční úřad pro Středočeský kraj, od ledna 2020 by se měly rozšířit na všechny finanční úřady. Účastnit se ale může kdokoliv bez ohledu na bydliště.


Už jste to četli?

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

31. 1. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

Obchodník chce, abyste nakupovali u něj. A odmění za to nejen toho, kdo vás k němu přivede, ale i přímo vás. Díky cashbacku dostanete zpátky procenta z útraty. Jak to funguje, na které... celý článek

Jak ušetřit? I do povinných výdajů můžeme říznout

30. 1. 2023 | Jan Müller

Jak ušetřit? I do povinných výdajů můžeme říznout

Doba nás nutí šetřit. Jenže z některých výdajů se na první pohled škrtat nedá. Jsou povinné. Ukážeme si ale, že to není vždycky docela pravda. A že i tam, kde to pravda je, vyplatí... celý článek

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

27. 1. 2023 | Gabriel Pleska

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

K 30. výročí rozdělení měny na českou a slovenskou korunu vydá Česká národní banka tisícikorunu (vzor 2008) vylepšenou o speciální přítisk. Jeho motivem bude kolek – ten, co se v roce... celý článek

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

26. 1. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

Japonská banka Nomura sice předpověděla koruně na letošek pád, česká měna ale zatím míří opačným směrem. Podle ekonomů je teď správný čas vyměnit eura na letní dovolenou.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.