Vypočítejte si cenu nemovitosti a pronájmu

| rubrika: FINEXPO | 25. 6. 2018
On-line kalkulačka Odhad-zdarma.cz nově určí tržní cenu nemovitosti i výši nájmu.

Placená prezentace

Mezi hlavní kritéria při rozhodování o koupi, prodeji či pronájmu nemovitosti patří bezesporu cena. Inovovaná kalkulačka www.odhad-zdarma.cz vám vypočítá nejen tržní cenu bytu, domu či pozemku, ale nově také pomůže určit výši nájmu. Tato kalkulačka získává na popularitě, neboť generuje spolehlivé výsledky bezplatně, rychle a – na rozdíl od většiny dalších online odhadů nemovitosti – bez nutnosti zadávání kontaktních údajů.

Klíč k úspěchu

Stanovení špatné tržní ceny může vést k dlouhodobému odrazení potenciálních zájemců o koupi a k poklesu atraktivity nemovitosti pro trh či ztrátě potenciálního výnosu v případě podhodnocení. Velký oříšek pro majitele nemovitostí často představuje i určení správné výše nájmu. Inovovaná kalkulačka z dílny realitní kanceláře Quantum reality nově řeší i tuto potřebu.

Zadáním lokality, rozlohy, stavu, dispozice, příslušenství (sklep, garáž) a dalších informací získá uživatel v několika krocích představu o optimální výši nájmu domu či bytu. Pro účely prodeje či nákupu nemovitosti jsou údaje navíc rozšířené i pro pozemky.

Přesná data

Kalkulačka pro stanovení spolehlivých hodnot vychází z několika zdrojů. Kombinuje informace z katastru nemovitostí o realizovaných prodejích, z cenové mapy a inzerce. Data dále upravuje algoritmus, který zohledňuje i názory odborníků. Mechanika výpočtu tak zaručuje, že je cena maximálně aktuální a reaguje na proměnlivou situaci na trhu s realitami.

Prozatím kalkulačka stanovuje hodnoty pro Prahu a okolí, nicméně její tvůrci vzhledem k velkému zájmu nevylučují další rozšíření pro celou Českou republiku. „Online kalkulačka Odhad-zdarma.cz poskytuje majitelům nemovitostí i zájemcům o koupi/pronájem jistotu, že stanovená prodejní cena či výše nájmu odpovídá tržní situaci. Představuje další nástroj, kterým se snažíme kultivovat trh, neboť odstraňuje možnou informační převahu a chrání tak uživatelé před nevýhodnými obchody,“ komentuje vývoj kalkulačky Jakub Zámiš, jednatel realitní kanceláře Quantum reality.

Rozhovor s makléřem Quantum reality

Za čtrnáct let zprostředkoval v Praze a okolí prodej víc než čtyř set domů v celkové hodnotě přesahující 2,5 miliardy korun. Ve své branži patří mezi nejúspěšnější. „Alfou a omegou úspěšného prodeje domu je odborník, který umí stanovit správnou cenu,“ říká v rozhovoru realitní makléř Daniel Hanzal.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.