THE GOLDEN INVESTMENT: Zlato opět v kurzu

PR článek | rubrika: FINEXPO | 6. 6. 2016 | 2 komentáře
Finanční trhy jsou až podezřele klidné. Nepříjemné globální otřesy přitom můžou přijít nečekaně. Pozor bychom si měli dávat především na čínskou ekonomiku.
THE GOLDEN INVESTMENT: Zlato opět v kurzu

Komerční spolupráce

Představa, že jsou díky různým záchranným mechanismům zažehnány další krize, je bláhová. Růst je pomalejší, rizika skrytější a důsledky budou daleko tvrdší než v roce 2008. Státy totiž udělaly jen málo, aby se ochránily před dalšími nepříjemnostmi. Kromě nekonečného zadlužování a fungování na účet našich dětí si přisvojily další nástroj k „uklidnění trhů“. Snad do všech učebnic ekonomie se za uplynulých osm let zapsalo kvantitativní uvolňování.

Krize na obzoru

Po celém světě se bankéři pokoušejí stimulovat ekonomiku pomocí tištění peněz. Každá země a její centrální banka se snaží intervenovat na monetárním poli a usilují o snížení síly své domácí měny. Jenže když to dělají všichni, nevíme, co to s celosvětovou ekonomikou udělá. Momentálně jsme uprostřed měnových válek centrálních bankéřů, jaké jsme ještě nezažili.

Zejména rychle se rozvíjející trhy jako například Čína jsou velmi křehké a jejich selhání může vrazit kudlu do zad celému finančnímu systému. Schopnost čelit radikálnějším otřesům je nízká. Hrozí další krize. Upozorňuje na to i Mezinárodní měnový fond ve své březnové zprávě. A není to jen MMF, kdo vidí rizika na Dálném východě. Miliardář a investorský guru George Soros uvedl, že se čínská ekonomika až nápadně podobá té americké z přelomu let 2007 a 2008. Problémem je podle Sorose zejména vysoké zadlužení. Tamní vláda staví na první místo hospodářský růst a zapomíná, že ekonomický rozmach je vykoupen zvyšováním dluhu. Miliardář aktuálně sází proti asijským měnám, protože jim předpovídá tvrdý pád.

Zlatá jistota

V roce 2008 se ukázalo jako nejlepší ochrana před krizí zlato, které během tří let od vypuknutí krize až do roku 2011 více než zdvojnásobilo svou hodnotu. Když se pak investiční moře uklidnilo, investoři se přesunuli zpět k akciím. Podobný scénář může nastat i dnes. Jako indikátor slouží extrémně vysoká poptávka po zlatých slitcích a mincích. Mincovny nejsou schopny uspokojit extrémně vysokou poptávku a hlásí vyprodáno. Lidé a investoři zřejmě předpovídají, podobně jako Soros, propad akciových trhů, který bude řízen z Číny.

Ideálním nástrojem, jak na tomto scénáři vydělat, je unikátní Zlaté komoditní spoření TGI Future. Spoření je dostupné už od základních klubových členství TGI Club Basic/Basic+ a je určené pro širokou veřejnost. Na rozdíl od jiných produktů, které se jako komoditní spoření jen tváří, TGI Future umožňuje spořit konkrétní zlaté investiční slitky o hmotnostech 31,1 gramu (troyská unce), 50 gramů, 100 gramů a 250 gramů. Spořit můžete na svůj zlatý slitek už od 490 korun za měsíc. Doba spoření je pět až sedm let.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Zásah Putina i peněženek. Embargo dál zdraží benzin

31. 5. 2022 | Lukáš Kovanda | 23 komentářů

Zásah Putina i peněženek. Embargo dál zdraží benzin

Embargo EU na ruskou ropu přichází pro Fialovu vládu ve špatný čas, myslí si ekonom Lukáš Kovanda. Ropa zdražuje v předvečer snížení spotřební daně z paliv. Putin kvůli embargu přijde... celý článek

Za plyn plaťte v rublech. Ekonomové vysvětlují dopady

24. 3. 2022 | Jiří Hovorka | 88 komentářů

Za plyn plaťte v rublech. Ekonomové vysvětlují dopady

Ruský prezident oznámil, že za plyn budou nepřátelské země platit nově v rublech. Ukazuje to, že mu dochází eura a dolary na ochranu ruské měny, vysvětluje v komentáři ekonom Petr Bartoň.... celý článek

Ropa zlevňuje. Pumpař popsal, jak stanovuje ceny

15. 3. 2022 | Jiří Hovorka | 67 komentářů

Ropa zlevňuje. Pumpař popsal, jak stanovuje ceny

Cena ropy dnes pokračuje v trendu z posledních dnů a klesá. Barel ropy Brent, od které se odvíjí ceny u českých pump, se poprvé od konce února dostal pod hranici 100 dolarů, kolem půl... celý článek

Ropa zlevňuje, koruna posiluje. Trhy věří v příměří

14. 3. 2022 | Jiří Hovorka | 5 komentářů

Ropa zlevňuje, koruna posiluje. Trhy věří v příměří

Na Ukrajině se dál bojuje, trhy dnes ale věří, že by válka nemusela být na dlouho. V reakci na včerejší slova vyjednavačů, že hovory o příměří poprvé výrazně pokročily, dnes posilují... celý článek

Ropa zdražuje nejen kvůli válce. Tady je vysvětlení

10. 3. 2022 | Jiří Hovorka | 34 komentářů

Ropa zdražuje nejen kvůli válce. Tady je vysvětlení

Ano, je válka. Zdůvodňuje to ale samo o sobě vysokou cenu ropy? Ne. Tři ekonomové vysvětlují, co se na trhu děje.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.