Šest důvodů proč vlastnit zlato a investice do zlata podle Steve Sjuggeruda

| rubrika: Příloha | 11. 1. 2008 | 1 komentář
Od pradávna touží lidé vlastnit tento kov. Jeho vzácnost přináší investiční výhody, které mohou pomoci snížit riziko investorského portfolia, případně může sloužit jako zajištění proti inflaci.

Proč investovat do zlata?

1)  Zlato je levné, zatímco akcie ne. V lednu 1980 byly akcie z indexu Dow Industrial a cena zlata na stejné úrovni: 800. Nyní, o 27 let později, je Dow nad 13 000 a zlato nad 850 dolary.
2)  Vlády znehodnotí naše peníze, aby splatily své rekordní dluhy. Vlády mohou tisknout peníze, aby splatily své dluhy. Ale neumí vytvořit zlato. Zásoba papírových peněz může být nekonečná. Ale zásoba zlata je extrémně omezená (říká se, že celá historická produkce zlata by se vešla na basketbalové hřiště Madison Square Garden). A je obtížné ho vytěžit.
3)  Vzácné kovy si dobře vedou v dobách velkých mezinárodních konfliktů. Cena zlata byla zafixovaná během první i druhé světové války. Ale cena stříbra například vzrostla o 100 procent v obou těchto válkách. Vlády nakonec tisknou peníze, aby zaplatily války.
4)  Zlato by si mělo vést dobře, i když akciové trhy padají. Dokazuje to třeba cena jiného drahého kovu, stříbra, která se víc jak zdvojnásobila mezi lety 1932 a 1936 během Velké hospodářské deprese (hodnota zlata byla fixována). Další medvědí trh byl mezi lety 1968-1980. Stříbro stouplo ze dvou dolarů na vrchol blízký 50 dolarům.
5)  Zlato stoupá během inflace i během deflace. Zlato je dobrá ochrana před inflací. Zlato stoupá, jak hodnota dolaru klesá. Ale čemu mnoho lidí nerozumí je, že zlato si povede dobře i při deflaci, když centrální banka sníží úrokové sazby a divoce se tisknou peníze (tvorba inflace), aby se ekonomika dostala z deflační pasti. Vzniklá nejistota zase podporuje investice do zlata.
6)  Zlato snižuje investiční riziko v portfoliu. V minulosti zlato inklinovalo k tomu, že se chovalo opačně k akciím. Letělo vzhůru v 70. letech, kdy si akcie počínaly strašně. Když akcie v 80. a 90. letech mířily k novým výšinám, zlato ztratilo polovinu své hodnoty. Držet část svého portfolia ve zlatě může vyhladit fluktuace v portfoliu.

Autor provozuje server DailyWealth

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.