Kvíz finanční gramoty. Pro pány

redakce Peníze.CZ | rubrika: Kvíz týdne | 19. 10. 2013 | 7 komentářů
Kvíz finanční gramoty. Pro pány
Jako již tradičně proběhl i letos pod záštitou společnosti Partners Financial Services v Česku a na Slovensku Den finanční gramotnosti. Vyzkoušejte si, jestli obstojíte v našem kvízu. A pokud ano, neváhejte se zapojit do soutěže s českou Wikipedií, ve hře jsou hodnotné ceny!

STÁT SE O VÁS NEPOSTARÁ. MY ANO…

Čím dříve začnete spořit na stáří, tím lépe se budete mít.

V Ušetři.peníze.cz dokážeme mnohem víc. Přesvědčte se sami.

Dnem finanční gramotnosti je sice osmé září, přesto ale stojí za to se za ním ohlédnout. I proto, že už to dávno není jen jednorázová akce, která má upozornit na problém finanční (ne)gramotnosti, ale také celá řada akcí navazujících. Tím máme na mysli zejména Školy finanční gramotnosti. Za rok mezi loňským a letošním Dnem finanční gramotnosti těchto kurzů, vedených finančními odborníky, proběhlo už přes osm set – a letos pokračují.

Další návaznou akcí je soutěž, kterou pořádají Partners společně s českou Wikipedií. A to je šance pro ty, kteří v dnešním testu obstojí bez ztráty kytičky. O co jde? Soutěž, která končí osmého listopadu má v zásadě jednoduché pravidlo: vítězí ten, kdo pro Wikipedii nejlépe upraví nebo přímo nově vytvoří jedno z 25 soutěžních encyklopedických hesel. Patří mezi ně třeba hesla: anuitní splátka, cahback, cash flow, TANK, řízená úvěrová míra a další. Pravidla soutěže, seznam hesel a veškeré další info najdete na příslušné stránce české Wikipedie nebo pod obrázkem, který se objeví ve vyhodnocení kvízu.

Veškeré info o Dni finanční gramotnosti a Školách finanční gramotnosti najdete na stránkách Dne finanční gramotnosti.

Poznámka redakce: Tento kvíz má možná poněkud bulvárnější podobu. Ale máme za to, že je to správná strategie. I když nepopíráme, že i mezi čtenáři Dostojevského se najdou takoví, kteří mají s hospodařením slušné problémy. A příští týden přineseme obdobný. Pro dámy.

Kamarád se vám na pivu chlubí, že dostal dividendu. O co se jedná?

V práci jedete na zahraniční teambuilding plný adrenalinu. Zaměstnavatel vám sjednal úrazové pojištění. Co to pro vás znamená?

Kolega z práce řeší koupi bytu v luxusní čtvrti. Ale nemá na něj, takže si musí vzít půjčku, jenže jakou. Co mu poradíte jako nejlepší?

Máte dluhy, kam se podíváte, věřitelé a exekutoři si u vás podávají kliku, jediným řešením je pro vás vyhlášení osobního bankrotu. Kdo vám ho může schválit?

Kamarád se vám jednoho dne svěří, že má ulitý balík peněz, který chce investovat. Radí se s vámi, co by bylo jako investice nejlepší. Co myslíte?

Ve schránce jste našel leták, na kterém je úplně dole napsána zkratka RPSN. Víte, co znamená?

Přijde za vámi bezdětný šedesátiletý strýc, že mu pojišťovák doporučil se pojistit, a žádá vás o radu, zda do toho jít. Co mu řeknete?

Vyplňujete daňové přiznání a dostal jste se ke kolonce daňových úlev. Který z finančních produktů tam uvedete?

Uvažujete o pořízení auta na leasing, víte, jaké podmínky platí pro splácení?

Bavíte se s přáteli co práce a tak. Jeden z nich začne mluvit o medvědích trzích, co přesně má na mysli?

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 7 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 10. 2013 14:48, eďa

Kvíz leda do hospody. S finanční gramotností má společný snad jen ten název.

+5
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (7 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Poslední díl velkého kvízu finanční gramotnosti. Anuita, likvidita, ať to lítá

27. 11. 2012 | redakce Peníze.CZ

Poslední díl velkého kvízu finanční gramotnosti. Anuita, likvidita, ať to lítá

Dnes naposled. Posledních deset otázek z deskové hry Finance v kapse. Patří mezi nejtěžší. Ale prý patří k tomu, co by měl člověk znát, aby bídně nezhynul v nástrahách moderního finančního... celý článek

Borci vědí, co je složené úročení. Jste borci?

16. 10. 2012 | redakce Peníze.CZ

Borci vědí, co je složené úročení. Jste borci?

Dalších deset otázek finančního kvízu. Pořád ještě z kategorie jednoduchých, i když ne už z těch jednoduchých až k smíchu. Prozkoušejte svoje znalosti, úsudek a pamatováka.

Zvládáte finanční gramotnost hravě? Otestujte se!

13. 9. 2012 | redakce Peníze.CZ | 7 komentářů

Zvládáte finanční gramotnost hravě? Otestujte se!

Už podruhé byl den osmého září vyhlášený Dnem finanční gramotnosti. S tímhle druhem gramotnosti jsou na tom totiž Češi nevalně. Jak je dovzdělat? Ve finančněporadenské společnosti Partners... celý článek

Test finanční gramotnosti. Finance dnes: víte, co se děje?

21. 9. 2011 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Test finanční gramotnosti. Finance dnes: víte, co se děje?

Před čtrnácti dny jsme ke Dni finanční gramotnosti vydali test, v němž jste mohli ověřit své finanční znalosti a úsudek. Překvapil nás váš zájem a potěšily výborné výsledky. Pojďme... celý článek

Den finanční gramotnosti. Velký test: nejste finanční analfabet?

7. 9. 2011 | redakce Peníze.CZ | 15 komentářů

Den finanční gramotnosti. Velký test: nejste finanční analfabet?

Víc než polovina Čechů je finančně negramotná. Umějí číst – ale nečtou nebo neporozumějí. A umějí psát. Tím je průšvih dokonán: nečtou, neporozumějí – a podepíšou. Ke které polovičce... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.