Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Vybrali jste nejhezčí bankovní pobočku. Palác České spořitelny.

Vybrali jste nejhezčí bankovní pobočku. Palác České spořitelny.
Seriál, v němž jsme vám představili deset bankovních poboček, na které jsou banky pyšné, se těšil mimořádnému zájmu. V soutěži o nejhezčí pobočku hlasovalo více než pět tisíc čtenářů. Vyhrála pobočka České spořitelny v pražské Rytířské ulici.

Vítězem ankety o nejzajímavější bankovní pobočku se stala pobočka České spořitelny v Rytířské ulici v Praze. Hlasující čtenáři internetového magazínu Peníze.cz jí dali 37 procent všech hlasů a nominovaná pobočka sklidila i nejvyšší pozornost čtenářského zájmu. „Proti majestátnosti těchto historických prostor nemají ostatní zástupci šanci. I když jsou nové, pěkné a moderní. Je to nádherný architektonický skvost,“ napsal v diskusi jeden z hlasujících. Vyjádřeno v číslech, když měli čtenáři zhodnotit, jak se jim konkrétně tato pobočka líbí, 92 procent z více než 1100 čtenářů uvedlo, že se jim velmi líbí.

Celkové pořadí poboček v hlasování

Odevzádno celkem hlasů: 5110Podíl získaných hlasů v %
Česká spořitelna, Praha 1 (pobočka Rytířská) 37,06
ČSOB, Chodov u Karlových Varů 20,61
Citibank, Praha-Vinohrady 19,30
Raiffeisenbank, Praha-Pankrác, City Tower11,84
Komerční banka, České Budějovice 3,58
GE Money Bank, Brno-Bystrc 3,54
UniCredit Bank, Brno (komplex Spielberk)2,49
Poštovní spořitelna, Finanční centrum v Rumburku0,61
Volksbank SHOP Jihlava 0,51
LBBW, Praha (pobočka Václavské náměstí) 0,47

Druhou příčku obsadila pobočka ČSOB v Chodově u Karlových Varů , pro kterou hlasovalo 20,61  procenta čtenářů. Je zároveň dokladem toho, že se bankám vyplácí být co nejblíže zákazníkům i v menších městech a obcích. Čtenáři, kteří hodnotili samostatně vzhled této pobočky se v 67 procentech případů shodli, že se jim velmi nebo docela líbí.

Na třetím místě skončila Citibank s pražskou pobočkou na Vinohradech. Obdržela téměř pětinu hlasů. Čtenáři oceňovali její moderní a čistý design, ale i odbornost a profesionalitu bankéřů, kteří v ní působí. Nadpoloviční většina z více než dvouset čtenářů, kteří ohodnotili i vzhled této konkrétní pobočky, uvedla, že se jim velmi nebo docela líbí.

Na čtvrté příčce s necelými 12 procenty hlasů skončila pobočka Raiffeisenbank umístěná v centrále banky na pražském Pankráci v budově City Tower. Hlasující oceňovali její prostorové uspořádání i barevnost. Citrónová žluť, která je pro tuto banku typická, je nejspíš dobrá volba. U klientů vyvolává pocit, jakoby v bance svítilo pořád slunce, a to jak na klienty, tak i jejich peníze, napsala v diskusi Jiřina Pešková. Zajímavé nicméně je, že když měli čtenáři posoudit samotně vzhled pobočky Raiffeisenbank, nadpoloviční většina z více než dvou set čtenářů uvedla, že se jim vůbec nebo moc nelíbí.

Podrobnosti nejdete v anketním hlasování:

Ostatní bankovní pobočky již dostaly v hlasování menší počet hlasů a to v rozpětí od jednoho do čtyř procent.

Seriál nejspíš zaujal i samotné zaměstnance jednotlivých bank. Byl příležitostí porovnat, s jakou filosofií buduje pobočkovou síť ostatní konkurence a co lze v péči o klienta i samotné zaměstnance banky vylepšit a doladit. V celkovém hlasování ale jasně převládly klientské hlasy, kdy klienti vyjadřovali i své názory na to, co by se dalo v pobočkách změnit a jaké služby by mohly banky dále zkvalitnit.

Všechny banky se shodují v tom, že i přes rozvoj internetového bankovnictví je pro ně velmi důležitý osobní kontakt s klienty. Do rozvoje pobočkové sítě se ale nyní snaží investovat uvážlivěji a po pečlivých ekonomických propočtech. Moderní pobočková síť musí být pro ně rentabilní a pro klienty co nejvíce přístupná. Dobrou zprávou je rovněž to, že se banky snaží upravovat provozní dobu své pobočkové sítě podle potřeb klientů.

Co si myslíte o českých bankovních pobočkách? Podělte se o názor.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+2
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

3. 7. 2009 10:56, STELLA

Cloud nr.9 nejspíš netrpí přílišnou loajalitou ke svému zaměstnavateli. Navíc to nevypadá, že mu/jí ČS dala k hlasování příkaz. Je mi ho/jí opravdu líto: chudáček, co mu/jí to ta zlá spořitelna udělala...

Reagovat

 

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Cloud nr.9 02. 07. 2009 12:19)

Další příspěvky v diskuzi (7 komentářů)

3. 7. 2009 | 10:56 | STELLA

Cloud nr.9 nejspíš netrpí přílišnou loajalitou ke svému zaměstnavateli. Navíc to nevypadá, že mu/jí ČS dala k hlasování příkaz. Je mi ho/jí opravdu líto: chudáček, co mu/jí to ta zlá spořitelna udělala... více

2. 7. 2009 | 12:19 | Cloud nr.9

To je jednoduche - staci napsat intranetem zamestancum konkretni banky "hlasujte!", jako se to stalo v me bance.:-DDDDD více

1. 7. 2009 | 14:40 | Jarda

Otazkou zustava, zda-li se melo vybirat z "prostor ve kterych banky maji svoji pobocku" a nebo z toho "jak banky vybudovaly svoji pobocku". Jen chci rict, ze z fotogalerie sporitelny ani neni moc videt zda-li jde o banku,...více

30. 6. 2009 | 6:18


Klid. Jen jsem chtěl nějak názorně ilustrovat, že nejvíc hlasů neznamená většinu:-)
více

30. 6. 2009 | 5:25 | Jurajda

Hlas ČS nedaly skoro dvě třetiny hlasujících. Přesto to k vítězství s přehledem stačilo - asi to bude tím, že ostatním pobočkám nedalo hlas ještě více hlasujících - např. pro ČSOB v Chodově nehlasovaly čtyři pětiny hlasujících....více

Oblíbená témata

Nejlepší pobočka

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK