Balíky doručí nová značka, spojí Uloženku a In Time

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 2. 11. 2020 | 3 komentáře
Balíky doručí nová značka, spojí Uloženku a In Time

Zdroj: We Do

Balíky z e-shopu začnou doručovat kurýři nové značky. Logistická firma In Time se mění na WeDo, pod stejnou značku přejde i síť výdejních míst Uloženka

Název WeDo je složený ze slov We (anglicky my), odkazující na tým zapálených profesionálů, kteří za firmou stojí, a začátku slova Doručení – takového, které má co nejvíce vyhovovat konečnému zákazníkovi.

Firma brzo spustí aplikaci pro koncové uživatele, díky níž lidé uvidí, kde se momentálně jejich balík nachází a co s ním bude dál. Příjemci si v aplikaci také budou moci měnit způsoby doručení – například vzkážou řidiči, že nejsou doma a ať nechá zásilku u souseda.

WeDo zatím nechystá možnost doručování zásilek i mezi spotřebiteli navzájem, což nabízí Zásilkovna nebo Česká pošta.

Logistickou společnost In Time koupila před rokem skupina investorů. Ze 40 procent teď patří PPF, dalších 40 % má EC Investments a 20 % Rockaway. Stejná investorská skupina vlastní také Mall Group, pod níž spadají třeba velké e-shopy Mall.cz, CZC.cz nebo Košík.cz.

Řežeme náklady!

Řetězova pila
Zdroj: Shutterstock

Účty za telefon, elektřina, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

„Naším mottem je doručovat kamkoli zákazníci chtějí a kdykoliv potřebují,“ říká Daniel Mareš, šéf WeDo. Do firmy přišel na začátku letošního roku, předtím 12 let vedl konkurenční DPD v Česku a střední Evropě.

Firma má nyní 300 aut a kurýrů, přes 1000 výdejních míst, zhruba stejný počet partnerů (nejčastěji e-shopů) a roční obrat kolem 600 milionů korun. Pokrývá jednotky procent kurýrního trhu v Česku. „Jsme největší z malých a nejmenší z velkých,“ shrnuje Mareš.

Meziročně firma roste o 25 procent a růst chce dál. Od začátku příštího roku plánuje zprovoznění výdejních boxů, po celé republice jich chce mít víc než sto.

Letos na jaře se In Time spojila s Uloženkou, díky níž má vedle kurýrů i víc jak tisícovku výdejních míst. 

Přejmenování má být hotovo v průběhu příštího roku. Už teď je k dispozici nový web.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Zakladatelka Zásilkovny končí. Nahradí ji bývalý šéf Air Bank

21. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Zakladatelka Zásilkovny končí. Nahradí ji bývalý šéf Air Bank

Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny, odejde z vedení skupiny Packeta. Ve funkci CEO ji nahradí Erich Čomor, oznámila firma. Střídání přichází krátce po změně majitele této skupiny. celý článek

Dálniční známku už máte? Pozor na předražené e-shopy

19. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Dálniční známku už máte? Pozor na předražené e-shopy

Když si koupíte elektronickou dálniční známku mimo oficiální státní web eDalnice.cz, může se vám výrazně prodražit. Opakovaně na to upozorňuje na to ministerstvo dopravy spolu s Českou... celý článek

Změny v povinném ručení. Nový zákon definitivně prošel

24. 1. 2024 | Petr Kučera | 1 komentář

Změny v povinném ručení. Nový zákon definitivně prošel

Povinné ručení se rozšíří na víc druhů vozidel, nově se bude týkat provozovatele místo vlastníka a zvýší se minimální limity pro pojistné plnění. Při cestách po Česku už nebude nutné... celý článek

Zelená karta stačí v mobilu. Brzo i po Evropě

22. 1. 2024 | Pavla Adamcová

Zelená karta stačí v mobilu. Brzo i po Evropě

Také na cesty po Evropě by od příštího roku měla nově stačit zelená karta jen v elektronické podobě, například uložená v mobilním telefonu. 

Nový rok ve vaší peněžence. Velký přehled změn

1. 1. 2024 | Petr Kučera

Nový rok ve vaší peněžence. Velký přehled změn

Projděte si, jaké novinky roku 2024 mohou ovlivnit vaše osobní finance.

Partners Financial Services