Bez omezení i do Rakouska a Maďarska. Otevírají se další hranice

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 5. 6. 2020
Bez omezení i do Rakouska a Maďarska. Otevírají se další hranice

Zdroj: Umomos/Shutterstock

Od dnešního poledne se pro Čechy zcela uvolní cestování do Rakouska a Maďarska. Po dohodě s tamními politiky o tom dnes rozhodla česká vláda. Na Slovensko lze volně cestovat už od čtvrtečního rána.

Bez povinné karantény nebo předložení negativního testu na covid-19 lze cestovat také do Německa. S ním to ale zůstává komplikovanější: Z české strany ode dneška sice neplatí žádná omezení, na německé straně ale dál trvají ta dosavadní, upozorňuje ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Německo pouští do země jenom cizince, kteří mají ke vstupu závažný důvod. To je třeba práce nebo návštěva rodiny či doktora, ale ne turistika. Petříček dodal, že jednání s Německem pokračují.

Nejpřísnější podmínky ze sousedních zemí pak trvají v Polsku, které stále neotevřelo všechny hraniční přechody a přicestovat bez 14denní karantény umožňuje jen lidem, kteří v Polsku pracují nebo ho pouze přejíždějí.

V rámci Evropy má dojít k uvolnění cestování od 15. června. Česká vláda v pondělí rozhodla, že se od tohoto data začne cestovat do zahraničí podle takzvaného semaforu. Ministerstvo zdravotnictví rozděluje státy Evropské unie a dalších země schengenského prostoru do tří kategorií. Do většiny z nich nebude Česko omezovat ani vycestování, ani návrat. Konec omezení z české strany ale automaticky neznamená, že vstup povolí také příslušná země.

Koronavirus: aktuality, kalkulačky, informace

Chraňte nejen sebe, ale i svoji peněženku. Vybíráme nejdůležitější texty a nástroje, které vám pomohou překonat dopady pandemie viru COVID-19.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Praha dohání zpoždění. Jízdenku si koupíte kartou i v autobusech

16. 1. 2023 | Jana Divinová

Praha dohání zpoždění. Jízdenku si koupíte kartou i v autobusech

Cestující už nemusejí hledat nejbližší automat nebo riskovat problémy s odloženou platností elektronické jízdenky. Definitivně tím končí prodej jízdenek u řidičů na městských spojích. celý článek

Jak vybrat hybrid? A sedan, nebo kombík? Ukážeme si to na Volvu

14. 1. 2023 | Vojtěch Dobeš

Jak vybrat hybrid? A sedan, nebo kombík? Ukážeme si to na Volvu

Sotva jsme si zvykli na samotnou existenci hybridních a elektrických aut, už je tu celá řada druhů. Většinu hybridních modelů na trhu dnes tvoří light verze, zvané mild-hybrid, nebo... celý článek

Změny v bodovém systému mají zelenou. Řidičák už od 17 let

4. 1. 2023 | Petr Kučera

Změny v bodovém systému mají zelenou. Řidičák už od 17 let

Jednodušší bodový systém, přísnější pokuty za závažné přestupky, řidičák už od 17 let pod dohledem mentora nebo řidičák na zkoušku. To jsou hlavní změny, které mají fungovat od roku... celý článek

Konec spalovacích motorů? Auta s nimi po roce 2035 nezmizí

21. 12. 2022 | Arnošt Barna | 2 komentáře

Konec spalovacích motorů? Auta s nimi po roce 2035 nezmizí

Poté, co na konci října titulky ohlásily „konec tradičních aut“, začala téma řešit široká veřejnost. Co bude ukončení prodejů tradičních vozů znamenat v praxi? V čem se bude jezdit?... celý článek

Místo chodníku klouzačka. Jak žádat o odškodnění za zlomenou nohu

15. 12. 2022 | Veronika Doskočilová

Místo chodníku klouzačka. Jak žádat o odškodnění za zlomenou nohu

Videí, jak se lidé na náledí nedokážou udržet na nohou, je plný internet. Teď se můžete pobavit i na ulici. Málokomu je však do smíchu, když na chodníku uklouzne on sám a zraní se.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.