Bez omezení i do Rakouska a Maďarska. Otevírají se další hranice

| rubrika: Aktuality | 5. 6. 2020 08:52

Zdroj: Umomos/Shutterstock

Od dnešního poledne se pro Čechy zcela uvolní cestování do Rakouska a Maďarska. Po dohodě s tamními politiky o tom dnes rozhodla česká vláda. Na Slovensko lze volně cestovat už od čtvrtečního rána.

Bez povinné karantény nebo předložení negativního testu na covid-19 lze cestovat také do Německa. S ním to ale zůstává komplikovanější: Z české strany ode dneška sice neplatí žádná omezení, na německé straně ale dál trvají ta dosavadní, upozorňuje ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Německo pouští do země jenom cizince, kteří mají ke vstupu závažný důvod. To je třeba práce nebo návštěva rodiny či doktora, ale ne turistika. Petříček dodal, že jednání s Německem pokračují.

Nejpřísnější podmínky ze sousedních zemí pak trvají v Polsku, které stále neotevřelo všechny hraniční přechody a přicestovat bez 14denní karantény umožňuje jen lidem, kteří v Polsku pracují nebo ho pouze přejíždějí.

V rámci Evropy má dojít k uvolnění cestování od 15. června. Česká vláda v pondělí rozhodla, že se od tohoto data začne cestovat do zahraničí podle takzvaného semaforu. Ministerstvo zdravotnictví rozděluje státy Evropské unie a dalších země schengenského prostoru do tří kategorií. Do většiny z nich nebude Česko omezovat ani vycestování, ani návrat. Konec omezení z české strany ale automaticky neznamená, že vstup povolí také příslušná země.

Koronavirus: aktuality, kalkulačky, informace

Chraňte nejen sebe, ale i svoji peněženku. Vybíráme nejdůležitější texty a nástroje, které vám pomohou překonat dopady pandemie viru COVID-19.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.