Generali penzijní společnost má novou šéfku

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 6. 9. 2021 14:29 | 1 komentář
Generali penzijní společnost má novou šéfku
Lenka Kejíková
Zdroj: Generali PS

Lenka Kejíková se stala novou generální ředitelkou a předsedkyní představenstva Generali penzijní společnosti. Její jmenování bylo v uplynulých dnech schváleno Českou národní bankou.

Kejíková na těchto pozicích nahrazuje Radka Moce, který je nyní v rámci Generali CEE Holdingu, jehož je penzijní společnost součástí, zodpovědný za strategii v regionu střední a východní Evropy a v Rusku. Zároveň zůstává členem představenstva Generali penzijní společnosti, kde má na starosti strategii a řízení vnějších vztahů.

„Lenka je manažerkou s velkým potenciálem a řadou zkušeností. Jejím úkolem bude další posílení našeho penzijního byznysu a nepochybuji, že pod jejím vedením bude naše penzijní společnost i nadále posilovat svou pozici lídra na českém trhu penzijního spoření,” říká k personální změně Roman Juráš, country manager skupiny Generali v České republice.

Lenka Kejíková vystudovala bakalářský stupeň na Univerzitě Palackého v Olomouci a navazující magisterské studium na Vysoké škole ekonomické v Praze. Kariéru zahájila v roce 2006 v Kooperativa pojišťovně, kde postupně pracovala na pozicích v regionálním obchodním ředitelství, pojistné matematice a risk managementu. Řízení rizik se věnovala také v Allianz pojišťovně v letech 2012 až 2014. Od roku 2014 pracuje ve skupině Generali, kde až dosud odpovídala za implementaci procesů řízení rizik a posuzování klíčových rizik ve společnostech Generali v České republice a ostatních zemích střední a východní Evropy.

Generali penzijní společnost spravuje úspory v hodnotě přes 130 miliard korun. Počet klientů společnosti je 1,1 milionu.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Takhle změníme důchody. Projděte si plány stran

14. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 17 komentářů

Takhle změníme důchody. Projděte si plány stran

Skoro všechny strany před volbami slibují další růst důchodů. Skoro všechny slibují i reformu. A některé i ukazují, jak na to.

Překážkový běh. Jak vznikala nová penzijní společnost

12. 9. 2021 | Petr Borkovec | 8 komentářů

Překážkový běh. Jak vznikala nová penzijní společnost

Postavit z ničeho novou penzijní společnost napadlo Petra Borkovce v letadle cestou na olympiádu v únoru 2018. A teď píše, co všechno se muselo stát, než o tři roky a čtyři měsíce později... celý článek

Nová penzijní společnost: Dáme klientům bonus, říká šéfka investic

7. 8. 2021 | Martin Vlnas | 30 komentářů

Nová penzijní společnost: Dáme klientům bonus, říká šéfka investic

„Chceme penzijko přiblížit mladším lidem v produktivním věku, udělat ho přitažlivější, hravější,“ říká Lucie Simpartlová, šéfka Partners investiční společnosti o plánech nové penzijní... celý článek

Partners startují penzijní společnost. Chystají banku a míří za hranice

16. 6. 2021 | Petr Kučera | 16 komentářů

Partners startují penzijní společnost. Chystají banku a míří za hranice

Většina Čechů zůstává ve starých fondech penzijního připojištění, kde jim inflace požírá jejich úspory. Nová penzijní společnost to chce změnit a motivovat lidi k přechodu do fondů... celý článek

Od Tesly dávám ruce pryč, říká investiční stratég Mašát

2. 6. 2021 | Ondřej Tůma | 6 komentářů

Od Tesly dávám ruce pryč, říká investiční stratég Mašát

Jeden z nejúspěšnějších českých portfolio manažerů posledních let, Martin Mašát z Partners investiční společnosti, je hostem prvního podcastu našeho bratrského webu Finmag.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.