Generali penzijní společnost má novou šéfku

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 6. 9. 2021 | 1 komentář
Generali penzijní společnost má novou šéfku
Lenka Kejíková
Zdroj: Generali PS

Lenka Kejíková se stala novou generální ředitelkou a předsedkyní představenstva Generali penzijní společnosti. Její jmenování bylo v uplynulých dnech schváleno Českou národní bankou.

Kejíková na těchto pozicích nahrazuje Radka Moce, který je nyní v rámci Generali CEE Holdingu, jehož je penzijní společnost součástí, zodpovědný za strategii v regionu střední a východní Evropy a v Rusku. Zároveň zůstává členem představenstva Generali penzijní společnosti, kde má na starosti strategii a řízení vnějších vztahů.

„Lenka je manažerkou s velkým potenciálem a řadou zkušeností. Jejím úkolem bude další posílení našeho penzijního byznysu a nepochybuji, že pod jejím vedením bude naše penzijní společnost i nadále posilovat svou pozici lídra na českém trhu penzijního spoření,” říká k personální změně Roman Juráš, country manager skupiny Generali v České republice.

Lenka Kejíková vystudovala bakalářský stupeň na Univerzitě Palackého v Olomouci a navazující magisterské studium na Vysoké škole ekonomické v Praze. Kariéru zahájila v roce 2006 v Kooperativa pojišťovně, kde postupně pracovala na pozicích v regionálním obchodním ředitelství, pojistné matematice a risk managementu. Řízení rizik se věnovala také v Allianz pojišťovně v letech 2012 až 2014. Od roku 2014 pracuje ve skupině Generali, kde až dosud odpovídala za implementaci procesů řízení rizik a posuzování klíčových rizik ve společnostech Generali v České republice a ostatních zemích střední a východní Evropy.

Generali penzijní společnost spravuje úspory v hodnotě přes 130 miliard korun. Počet klientů společnosti je 1,1 milionu.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Řekněte si o daňový přeplatek. Co teď přinést účetní v práci

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Řekněte si o daňový přeplatek. Co teď přinést účetní v práci

Máte zájem o roční zúčtování daně? Tuhle nabídku od mzdové účetní v zaměstnání je škoda nevyužít, pokud neplánujete sami podávat daňové přiznání. Poradíme, na co se při tom zaměřit. celý článek

Předčasný důchod 2023. Kdy můžu jít a komu se vyplatí

17. 1. 2023 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Předčasný důchod 2023. Kdy můžu jít a komu se vyplatí

Jaké jsou podmínky pro odchod do předčasného důchodu? Jak si ho správně načasovat? O kolik sníží penzi? Jak o něj žádat? Tady je praktický průvodce v otázkách a odpovědích.

Kdy půjdu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

11. 1. 2023 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Kdy půjdu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady je aktuální přehled pro rok 2023.

Kolik vydělal váš penzijní fond? Nový přehled vás nepotěší

5. 1. 2023 | Jiří Hovorka

Kolik vydělal váš penzijní fond? Nový přehled vás nepotěší

Na vysokou inflaci loni nedosáhl žádný z fondů doplňkového penzijního spoření. Jen třináct z 34 fondů skončilo alespoň v nominálním plusu. Projděte si výsledky účastnických fondů za... celý článek

Jak si snížit daně. Tohle všechno teď můžete využít

1. 1. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Jak si snížit daně. Tohle všechno teď můžete využít

Na daních můžete zaplatit mnohem méně než patnáct procent z příjmů. Při vyplňování přiznání za rok 2022 lze využít odečitatelné položky a daňové slevy. Tady je aktuální přehled.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.