Diskuze - eBanka

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 90 komentářů)

27. 11. 2003 13:17 | Martin

Ač pana Lašáka neznám a osobní útoky nepíšu, rád bych pisatele upozornil, že by bylo dobré číst "skvělé výsledky" KB i mezi řádky. KB dosáhla svých výsledků zejména díky prodeji všeho možného, nyní je novým hitem prodej téměř všech nemovitostí za bratru 13mld. Kč, který bude jistě mazaně rozpuštěn do výsledků (i když vím, že to není jednoduchá operace;). Pokud se pečlivě podíváte na trendy, výnosy na klienta, typ klientů apod. plus prokazatelně se zhoršující firemní kulturu, která bude mít brzy vliv na výkon organizace, tak dávám KB tak dva až tři roky, než bude muset přiznat radikálně se zhoršující výsledky... krásné to přirovnání se situací českého státu, až už nebude co střelit (privatizovat)...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 11. 2003 11:52

Ano, Ano. eBanka je JEDINA banka ktera ma on-line bamkovnictvi. ZAdna GE a ji podobni, kteri tvrdi ze mají on-line se ji nevyrovnaji. Ostatni akorat kecaji. Jsem u e-banky od jejiho pocatku a nemuzu si ji nic nez chvalit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 10. 2003 10:06

Nebo alespoň ty poplatky za měsíc zase zavede, ostatně není to tak dlouho, kdy zrušili vedení účtu zdarma při určitém zůstatku :-(.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 13:15 | Quido

Ať si snižujou poplatky jak chtějí, pro mne zůstávají nedůvěryhodnou bankou, která tady už za měsíc nemusí být...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 10. 2003 8:26 | Tomáš Marný

Tak už jste zjistil, co ukázala Živnostenská banka po ovládnutí skupinou UniCraduTo???
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 9. 2003 15:04

V ebance jsem byla s dcerou založit účet pro patnáctileté, konkrétně v Modřicích v Olympii. Úředník byl velmi ochotný, vyšel nám maximálně vstříc, dceři vše řádně vysvětlil a i ukázal na svém počítači. V KB nás doslova vyhodili, i přesto že mi do telefonu sdělili, že takové účty zřizují. Jak se paní v KB dozvěděla, že nejdu založit podnikatelský účet, protáhla obličej. V ebance se mi přístup bankovního úředníka tak zamlouval, že přemýšlím zde založit i firemní účet a převést všechny transakce do této banky. Kdyby ve všech bankách měli aspoň z části takový přístup ke stálým zákazníkům, jako v ebank, měli by klienti o polovinu méně starostí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 7. 2003 14:19 | fishman

Vy toho asi o produktech eBanky moc nevite... Kdo Vam nabidne prevody penez v realnem case, ovladani uctu pres PDA, prijemna klientska centra ("Date si kavu ci neco jineho? ...") nebo jiz zminene produkty skupiny CP (stavebni sporeni, penzijni pripojisteni atd.), ktere muzete spravovat na jednom miste online?! eBanka je proste jeste porad eBanka a dlouho bude. Az se ji konkurence v tomto vyrovna, budu premyslet o zmene banky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2003 20:11

Proč ty nedávné, jistě vyznamné náklady do nových kamenných poboček eBanky, tak jsem jsem měl možnost pobočky vidět ?! Proč neudělali raději do začátku dobrý systém pro křížový prodej a PC podporu pro zaměstnance ve stávajících úřadovnách České pojišťovny, viz třeba, jak dnes na poštách má Poštovní spořitelna ( ČSOB ), ale na minimálně o řád vyšší úrovni ? Vždyť již dnes mají v České pojišťovně kasy, tedy komplet pokladní hospodářství, včetně zabezpečení, a ty jejich báby s tím už umí jistě dělat. A navíc, nevím jak jinde, ale tady v okolí má Česká pojišťovna nastavěný po městech pomalu mramorové paláce, a jděte se tam podívat : neví co s prostorem, komu ho případně v celých patrech pronajmout, a nikde ani noha, jak se říká. Navíc, takto vzniklá síť by byla pro záměry eBanky více než dostatečná a Česká pojišťovna by své lidi jistě také ráda zaměstnala, hi,hi, hi...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2003 19:48

...a ještě jsem si uvědomil dodatečně další podstatnou věc, které u eBanky nerozumím a kterou jsem zapomenul uvést níže :
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 5. 2003 14:51

Zdá se, že pan Lašák ani po roce a čtvrt nevydýchal vyhazov, který mu uštědřil nový francouzský vlastník Komerční banky. Pane Lašáku, základní pravidlo kariéry zní: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej, tomu podkuřuj a tomu lez do zadku. Jakkoliv se mohl zdát působení "Francouzů" v KB v začátcích rozpačité, prokazuje KB poslední dobou i nějaké výsledky. A co eBanka? Přibývají klienti, přibývají?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 5. 2003 8:02 | dudde

co z toho, že je on-line, internetová atd., atd. Jestli její poplatky budou podstatně vyšší než u konkurence nesežene nikdy 50% nových klientů ročně. Dnes si i u ostatních bank domluvíte schůzku a přijdete na pobočku pouze podepsat smlouvu. IB Vám dnes nabídne každá jiná banka. Větší společnosti k ní nepůjdou, protože budou mít problémy s financováním. Kdyby do eBanky nevstoupila ČP se svými produkty, měla by již problémy. Pouze z poplatků se dlouhodobě žít nedá.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2004 2:44 | Michal

eBanka je skvělá, super servis, produkty a ovládání účtu. DOPORUČUJI.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 2. 2004 9:49 | kowalski

Ikdyz eBanka neni z nejlevnejsich bank, vyvazi to u mne maximalni spokojenost. A to hlavne ohledne primeho bankovnictvi, ktere lze rozbehat bez problemu nezavisle na prohlizeci nebo OS. System pres SIM-Toolkit je pro me maximalne nejpohodlnejsim. Mel jsem tu moznost zavadet ve firme prime bankovnictvi od KB a u meho stryce od GE. Nebylo to nic na moji povahu. Nakonec jsem s objojim trisknul, protoze jsem na to nemel nervy. Stale problemy s MSIE a problemy s certifikaty (vytvareni, instalovani do browseru) me presvedcili, ze mam naprosto pohodovou banku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2004 7:19 | Zdeněk

Jiří, vy jste mě rozesmál a to tak, že velmi. Disponuji účty v několika bankách a pokud mohu srovnávat on-line služby, opravdu, vyjma eBanky je to, diplomaticky řečeno, ne zcela uspokojivé. Mimobankovní převody nejsou druhý den na účtu jak vy tvrdíte. Toto tvrzení je velmi odvážné a myslím, že by se o něm s úspěchem dalo pochybovat.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 12. 2003 17:20 | astar

Rozhodně skoro všechny banky. Moje Raiffeisenbank za míň peněz udělá skoro totéž co eBanka. Až se trochu odváže, bude to nejlepší banka v Česku: ani moc malá a riskantní, ale ani kolos bez zájmu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 12. 2003 17:17 | Jirka

To je nesmysl. eBanka je on-line jenom tehdy, kdyz posilate penize z uctu vedeneho v eBance na ucet vedeny v eBance. Jinak vsechny on-line systemy bank funguji stejne (=dobre): co dneska zadate do systemu, zitra je na bankovnim ucte protistrany. At uz to posilate z eBanky nebo Raiffeisenbank, Komercky nebo dökonce Ceske sporitelny. eBanka je spis navonena zdechlina, nez fakt neco extra. A tak nejistota vkladu v ni za to nestoji. Za Komerckou, GE Capital, Citibank, Sporitelnou, Raiffeisenkou, Zivnobankou... jsou vyznamne evropske nebo americke bankovni skupiny.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 12. 2003 17:13

Přesně. Nikdy nevíme, co pánové v centrále PPF kujou. Až se jim to bude hodit, nebo budou mít průser, poletí eBanka přes palubu. Ta banka rozhodně není likvidní a nebýt tučných dotací mateřské PPF, dávno by skončila v nucené správě.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 12. 2003 15:30 | S

Jsem klintem eBanky asi 2 roky a nemůžu si na nic stěžovat. Zní to paradoxně, ale ani mě nezajímá, kde sídlí (ikdyž už jsem Na Příkopě byl), prostě chci jen mít možnost v pohodě nakládat se svými penězi, nechci nikam chodit a koukat na otrávenou paní v KB, nepotřebuju plnit poštovní schránku papírem, který mi řekne maximálně to, co si přečtu na monitoru. Navíc GSM bankovnictví v reálném čase. Chápu, že někdo může mít třeba jinou zkušenost, ale já mam zatím pouze ty dobré.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2003 0:21

Naprosty souhlas!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 12. 2003 15:20 | maxmin

Vysokou sankci dostane eBanka za to, že v letní reklamní kampani získávala osobní údaje svých potenciálních klientů bez jejich souhlasu. Novinářům to dnes řekl šéf Úradu na ochranu osobních údaju (ÚOOÚ) Karel Neuwirt.
Výše sankce zatím podle Karla Neuwirta nebyla stanovena, protože úřad stále vyhodnocuje výsledky své kontroly a možná rizika. eBanka již dříve vyjádřila přesvědčení, že zákon o ochraně osobních údajů neporušila. "Vzhledem k tomu, že se jedná o finanční instituci, kde občané předpokládají, že jejich údaje budou dobře chráněny, tak sankce nebude symbolická, ale bude muset být varovná," uvedl ředitel ÚOOÚ. Podle něj by si tohoto varování kromě eBanky samotné měly všimnout i další podobné finanční instituce. Úřad může ze zákona uložit sankci až do deseti milionů korun.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Pikora

ekonom

Tomáš Čupr

podnikatel, Slevomat a DámeJídlo.cz

Vladimír Pikora
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Tomáš Čupr
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services