Diskuze - eBanka

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 90 komentářů)

30. 5. 2005 1:10 | Rdm

Myslím, že eBanka se vydala špatným směrem - říkat, že je zaměřena na movité fyzické osoby a podnikatele je v tak malém státě podle mne pokus o sebevraždu. Jsem u ní od roku 2001 a musím říct, že pořád mě žádná jiná (KB - mojebanka, GE - internetbanka) banka nepřesvědčila o lepší službách v oblasti internetbankingu (i když GE už je blízko), ale postup, který eBanka zvolila mi příjde pěkná blbost - chudým bereme a bohatým dáváme - tohle by měl být slogan eBanky. Jde totiž o to ,že chybí spousta slžeb, které jsou u jiných bank jsou samozřejmostí - jako např. spořící účet atp. Ona eBanka pořád jen zdražuje, ale nepřináší nic nového, krom vedení účtu zdarma těm, kterým přálo to štěstí a vydělávájí 15000 Kč (a víc) čistého měsíčně. Já si klidně za komfort připlatím (ostatně to dělám od začátku), ale taky očekávám, že banka nezamrzne na jednom místě a nezačne mne ještě více obírat.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 5. 2005 15:33 | Tomáš Marný

Pak to má asi magorment jeBanky v hlavě trochu popletené. Nebo mezi univerzální bankou pro movité fyzické osoby a debilní masírovací kampaní na Nově ve stylu "Nemusím nemusím" a "Mám to zadarmo" je nějaká logická souvislost?
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 5. 2005 10:17

Myslím si, že nespokojení klienti jsou z řad lidí, kteří nespadají do cílové skupiny. Není jedna banka pro všechny a každá má své služby a s tím spojenou cenovou strategii pro někoho jiného. Přikládám oficiální definici cílové skupiny eBanky převzatou z její tiskové zprávy: "eBanka je univerzální banka pro movité fyzické osoby a malé a střední firmy."
Myslím, že pro tuto klientelu jsou produkty připravovány - zejména produkty úvěrové spořící ale myslím, že vysokému standardu služeb je také přizpůsobena cena. Každá banka na trhu má možnost prodávat velmi levné služby ale myslím, že eBanka se rozhodla udělat to nejlepší co umí a v porovnání s tím, myslím za stále velmi rozumnou cenu.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 5. 2005 9:51 | Jirka R.

Jak tak čtu to Vaše velké trápení, nebylo by lepší přejít na jeden z novějších cenových programu Zákal nebo Plus-zdarma?? Kde generování výpisů stojí 3,90 a výběr z jakéhokoliv bankomatu v čr 6,90?? Přechod na nový typ cenového programu stojí jednorázově 89 Kč ale v podstatě se vám to hned v 1. měsíci vrátí a ušetříte ročně 1920 Kč!? A už jste přemýšlela co si koupíte za ušetřené peníze :o)
+90
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 4. 2005 11:22 | PR

120 mega už asi pátý rok po sobě, změna strategií (čárky za účty, dnes výnos na klienta) a absolutní nepochopení, že nového klienta, mi přináší, mimo jiné, člověk, a ne optické vlákno :-( přesto tu banku považuji za nejbezpečnější v zemi :-), dobrý účet za drahé peníze .... ale budiž, své životní úspory, nicméně, uložte jinde...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 4. 2005 22:59 | Naštvaný a podvedený klient !

Měl jsem účet v eBance v cenovém programu Alfa, který byl od r. 1999 do 28.2.2005 stále s měsíčním poplatkem 160,- Kč za vedení účtu. Na zvyšování poplatků za příchozí platby, výběr z bankomatu, či za roční vedení platební karty banka klienty informuje pouze upozorněním které se objeví jen při vstupu na účet. V únoru 2005 mi bankéřka telefonicky nabízela "povolení debetu na účtu (s úrokovou sazbou Smlouvy o úvěru 13 %)". Nechal jsem si lhůtu 4 dnů na rozmyšlenou a pak jsem možnost povoleného debetu odmítl. Poslední kapkou mé nespokojenosti byla skutečnost, že od 1.3.2005 eBanka zvýšila měsíční poplatek u cenového programu Alfa na 185,-Kč a tím mne donutila za další poplatek 89,- Kč změnit cenový program Alfa na cenový program Základ - zdarma. Při vyřizování smlouvy na změnu cenového programu mi bankéřka přes mé původní zamítnutí opět vnucovala povolení debetu na účet. Tvrdila, že nevadí, že nechci využívat čerpání povoleného debetu, že mne tato možnost sjednání smlouvy nebude nic stát. Otráveně jsem kývl a bankéřka připravila smlouvu. Teprve až byla smlouva vytištěna, zjistil jsem že uhradím poplatek za schválení úvěru a přípravu úvěrové dokumentace ve výši 200,- Kč. Ten podraz jsem nemohl strávit, smlouva nebyla ještě ředitelkou pobočky potvrzena a tak jsem hned druhý den volal bankéřce a žádal o zrušení smlouvy na Povolení debetu. Bylo mi sděleno, že už to nejde bezplatně zrušit a za zrušení - čili poplatek za změnu limitu Povoleného debetu na základě podnětu Klienta bych ale opět uhradil 200,- Kč. Nechtěl jsem další výdaje za poplatky a tak jsem si řekl, že ten povolený debet nevyužiji a že bance radost neudělám, abych znovu platil za zrušení debetu. Jenže další překvapení mne čekalo při telefonickém ověřování stavu mého účtu. Po schválení povoleného debetu ředitelkou pobočky a následném odečtu poplatku za zřízení debetu je oznámení upraveno: stav účtu navýšen o částku sjednaného povoleného debetu (v mém případě ve výši 15 tisíc Kč )! Mám vztek na banku, vadí mi, že při každém zjišťování stavu na mém účtu si budu muset v duchu říkat "oozor, pozor minus 15 tisíc, minus 15 tisíc !!!!" To je na zcvoknutí !!! Zase banka nad klientem vyzrála ! Dobrý příjem od každého klienta 200,-Kč za Povolený debet !Tak se mi dříve eBanka líbila a le nyní bych raději banku opustil !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2005 10:35

Mily pane Marny, mate to marny.eBanka v cervenych cislech neni:-) Mate spatne informace
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2005 21:30 | vox

No, nebýt dotací z našich daní, tak už tu dávno není ČS, KB, ČSOB atd... eBanka jede od počátku za své. To jen pro přesnost.
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 4. 2005 19:05 | Vláďa

Mám také učet u ebanky od roku 2000. A také se mi nelíbí zvyšování poplatků. Na druhou stranu s programem něco/zdarma to tak tragicky nevychází. Mšl jsem ještě účet u KB,jen pro příjem (2/mes) peněz. Jinak téměř žádný pohyb a poplatky e vyšplhaly ke 150 kc za měsíc.eBanka není nejlevnější na druhou stranu ani nejdražší s službami, které vysoce převyšují všechny ostatní. A to jsem v rozmné míře ochoten zaplatit.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 4. 2005 12:29 | Lara1

S touto bankou jsem spokojená, ještě když tento rok zavedli spravování účtu zdarma, tak tím spíš. Doporučuji ji všem uživatelům internetbankingu, myslím si, že je nejbezpečnější:)...ale to je jen můj názor;)
-18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 4. 2005 0:08 | Danuta

Také máme založen účet u eBanky (dříve název Expandia banka) od samého počátku, tj. od r. 1999. S internetovou bankou jsme spokojeni, nejsme spokojeni s poplatky. Banka potichoučku stále zvedá ceny ! Máme cenový program Alfa, který byl od samého začátku stále za stejnou cenu 160,- Kč měsíčně + 3,90 Kč za vygenerování výpisů + 10,- Kč za zaslání bankovního výpisu. Poplatky za příchozí platby byly zpoplatněny 2,- Kč, za příkaz k platbě 7,-+ 1,- Kč = celkem 8,- Kč a první 2 výběry v měsíci ze všech bankomatů byly zdarma. Od doby, kdy banka změnila majitele a také název z Expandia banky na eBanku, byly nejprve první 2 výběry z jakéhokoliv bankomatu měsíčně zdarma zrušeny asi před 2 lety. Asi před rokem se zvýšil poplatek za příchozí platby na 2,50 Kč a za vygenerování výpisů se poplatek vyhoupl od 1.6.04 z 3,90 Kč na 9,70 Kč. Minulý měsíc nám eBanka zvýšila měsíční platbu programu Alfa o 25,- Kč na 185,- Kč !! Poplatek za roční vedení platební karty Maestro se také stále zvyšuje, už není 200,-Kč, ani 240,- Kč (cena 240,- Kč platila do 28.2.2005), nyní je za 280,- Kč ! Výběr z bankomatu eBanky byl od 1.3.05 zvýšen z 4,90 Kč na 6,90 Kč.Avízovaný výběr ze všech bankomatů za jednotný poplatek 6,90 Kč je pouze u cenového Základ-zdarma a Plus zdarma. Ostatní cenové programy mají výběry z bankomatů ostatních bank zvýšen od 1.3.05 z 24,90 Kč na 29,90 Kč. Cenový program Základ měl za vedení účtu do 28.2.05 poplatek jen 19,- Kč a od 1.3.05 jej zvýšili na 51,- Kč.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 4. 2005 19:01 | Luh

Pro mne je eBanka nedůvěryhodnou bankou. Byl jsem u ní již v podstatě od jejího účinkování V ČR. V té době byla dobrou, protože jedinou internetovou bankou. Dnes však má nejvyšší poplatky a se zákazníky nejedná solidně. Viz akce "nemusím", kdy teprve cca po 2měsíční reklamní akci přiznala, že je jen pro pravidelný měsíční příjem min.15 tis.Kč. Nabídnou vám bezpečněnjší platební kartu, ale zapomenou vám sdělit, že její ztráta se hodnotí 2 tis.Kč. V případě úvěru nemáte moc šancí. O změnách nebo výhodných jiných programech vás pro jistotu vůbec neinformují. Ale nejpodstatnější jsou nesmyslně vysoké poplatky a to 160,- Kč měsíčně plus za každý pohyb na účtu atd. O úrocích nemluvě, protože v tom jedou všechny banky stejně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2005 13:25

Stejně tak jako 8,10 Kč za převod je ovšem jeden z nejdražších, ne-li nejdražší, na našem trhu.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 3. 2005 11:28

Stejne banky, stejna zkusenost. Profesionalita lidi z eBanky v prumeru vysoko presahuje jine uredniky jinych bankovnich domu.
Jinak nevim, co tady porad nekteri maji s temi vysokymi poplatky. Zaklad zdarma (15000+ mesicne) a plus zdarma (30000+ mesicne) jsou jedny z nejlevnejsich uctu na nasem trhu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 3. 2005 11:27

Stejne banky, stejna zkusenost. Profesionalita lidi z eBanky v prumeru vysoko presahuje jine uredniky jinych bankovnich domu.
Jinak nevim, co porad mate s temi vysokymi poplatky. Zaklad zdarma (15000+ mesicne) a plus zdarma (30000+ mesicne) jsou jedny z nejlevnejsich uctu na nasem trhu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 2. 2005 23:32 | Tomáš Marný

Hodně štěstí, paní Grossová je jistě ráda, že jste jí přispěl na úvěr. BTW jaké místo v magormentu jeBanky (mám dojem, že jedné z mála bank, ne-li jediné, která je stále v červených číslech) račte zastávat?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 2. 2005 11:10 | Lukas

Jsem u eBanky uz 4 roky a musim rict, ze jsem cim dal tim spokojenenejsi. Kdyz jsem si u nich zakladal ucet, odchazel jsem od CS a chtel jsem jen ucet, ktery mohu ovladat pomoci SMS, nemel jsem ani interenet. Od te doby se mnoho zmeilo. Ucet pohodlne ovladam prez internet, mam aktualni prehled o Stavebim sporeni a Penzijnim propojisteni, mohu investovat do podilovych fondu. Mam klid, protoze se nemusim starat o sve platby a v pripade nejake chyby me banka e-mailem upozorni. A k tomu navic vedeni uctu zdarma a od brezna uz nemusim ani premyslet z jakeho bankomatu vybiram. A budu platit za vyber tolik, kolik si ostatni banky uctuji za vyber u sveho bankomatu. Na prosta spokojenost, banka je moderni, rychla, a momentalne (pro mne) i levna. Az budu zadat o hypoteku, tak se obratim v prvni rade na ni.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 2. 2005 9:53

hypoteku na družstevní byt u eBanky mám, zajistil jsem jinou nemovitostí, bylo to na vyjímku, vyšli vstříc, snad od března 2005 to budou dělat standartně, jinak dobrej účet na netu - lepší než spořka doporučuji apsoň vyzkoušet
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2005 18:54

Velice dobrá banka, jen poplatky jsou hodně vysoké, ale zase je to vyváženo přístupem ke klientovi. Navíc tahle banka byla jedna z prvních "e" bank. Když můžu srovnat třeba z Poštovní spořitelnou - nebe a dudy, i když se trochu zlepšili, pořád působí (aspoň pro mě) zkostnatělým dojmem, spoláhajíc spíše na staré "dobré" časy než na současné trendy v bankovnictví. Česká spořitelna je na tom podobně, spoléhají hodně na původní klientelu, dnes už tvořenou převážně lidmi v důchodovém věku...
... E-BANKU mohu jen doporučit.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 11. 2004 6:26

Krome e-Banky nemam zadne jine zkusenosti s ceskym bankovnictvim. V podstate jsem s e-bankou spokojen, jen se mi zdaji trochu drazi--ale budiz. Nic neni zadarmo.
Nedavno jsem chtel v Plzenske pobocce s pomoci osobniho bankere ulozit do sveho uctu urcitou sumu pomoci papiroveho seku napsaneho na US banku. Bylo mne ale receno ze tuto transakci, ktera se mi jevi jako "chleb a maslo" kazdeho bankovniho systemu, nemuzou provest.
Je to opravdu fakt nebo jen nezkusenost meho osobniho bankere?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Motejlek

ekonomický žurnalista

Karel Svoboda

ekonom, prezident APS ČR

Miroslav Motejlek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Karel Svoboda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services