Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 393 komentářů)

15. 5. 2022 19:55 | Vladimír

Vkladní knížka na jméno, výpovědní doba 24 měsíců, úrok 0.01%. Při zrušení knížky nelze uskutečnit převod peněz na účet a nelze ho uskutečnit jak na bezhotovostní pobočce tak i hotovostní, ještě že pokladna dává na bankovky sáček jinak bych bankovky musel nosit po kapsách. Na internetových stránkách není o tom žádná informace. Kdybych býval věděl , že Česká spořitelna v tomto případě neumí udělat převod na účet nebo nechce, tak jsem si vzal platební kartu od svého účtu a peníze vložil v ČSOB do bankomatu. Spíše bych věřil, že nechce, ale proč? Na pokladně vám vydají peníze z účtu nikoliv z krabičky ke které je přiřazena ta konkrétní knížka a tak tvrzení že se jedná o hotovostní produkt a že nejde při zrušení knížky nelze peníze převádět se mně zdá jako neopdstatněné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 5. 2022 15:14 | Česká spořitelna

Dobrý den, všeobecně nejznámější firmy v indexu SaP500, které jsme i zmínili (Apple, Microsoft, apod.), a které tento fond také využívá, jsou v poklesu stejně jako celý tento index (aktuálně -10 % za posledního půl roku). Pokud je tedy ve vaší investici pokles ve Fondu Universum aktuálně -4 %, jde o lepší výsledek, než kdybyste investoval přímo do pasivního ETF fondu. Opět vám doporučíme, abyste aktuální pokles využil k nákupu podílových listů, a ne k jejich prodeji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2022 13:05

Děkuji za sdělení všeobecně známých informací. Myslím, že nikdo neočekává, že typ tohoto investičního nástroje mu pokryje současnou úroveň inflace. Nicméně si dovolím tvrdit, že pokud je portfolio tvořeno dluhopisy, nemovitostními fondy a 15 % akcií, tedy aktivy, která v poslední době všeobecně rostou, nemyslím, že současný pokles 4% svědčí o odborné zdatnosti odpovědných pracovníků za jejichž činnost je mi účtováno 0,5% z investované částky.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2022 11:37 | Česká spořitelna

Dobrý den, fond Universum je smíšený fond, který má doporučený investiční horizont 3 roky a déle. Tento fond se řadí mezi konzervativní produkty a jelikož obsahuje pouze okolo 15 % akciové složky, zbytek jsou dluhopisy a nemovitostní fond, dá se o něm hovořit jako o bezpečné investici. V současné době je inflace velmi vysoká a dá říct, že aktuálně neexistuje produkt, který by ji porazil. Na inflaci je ale nutné nahlížet z dlouhodobého hlediska, protože hodnota inflace nebude po celou dobu doporučené doby investování na stejné hodnotě. U investování je dobré vědět, že v době propadu hodnoty investičního nástroje není čas na prodej, ale spíše naopak. Universum je mladý fond, který byl založen teprve nedávno a jako každá investice potřebuje čas na zhodnocení. Ve fondu jsou pozice jako Alphabet INC, Microsoft, Shell, Apple a další. Fond má tedy dobré výhledy na zhodnocení, bohužel však situace ve světě není nikde moc pozitivně naladěná a může trvat delší dobu, než dojde k lepším výsledkům.
V případě, že nejste po roce spokojen, můžeme se na vaši investici podívat a probrat možnosti, jak dále pokračovat. Vždy bude ale záležet především na tom, jak moc jste ochoten podstoupit rizika, abychom se mohli k inflaci alespoň přiblížit. Obecně platí, že u konzervativních produktů bývá zhodnocení většinou menší.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2022 10:15

Opravuji, nejedná se o produkt Sporoinvest, ale Universum.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2022 9:24 | Ladislav

ČS nabízí produkt Sporoinvest, jako investiční možnost pro volné peníze s doporučeným horizontem investování minimálně 1 rok. Osobní zkušenost, kdy mi byl produkt nabídnut jako bezpečný se slovy, že sice nezbohatnu, ale aspoň mi to pokryje inflaci, je taková, že hodnota již několik let neroste, v posledním období spíše klesá, cca 4%, dále si účtují 0,5 % za správu. To spolu s inflací znamená ztrátu na investovaných prostředcích více než 15%. Doporučuji se této instituci a jejim odborným poradcům velkým obloukem vyhnout.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 3. 2022 12:42 | Česká spořitelna

Dobrý den, Peníze na klik jsou revolvingový úvěr a u podobných produktů je skutečně nutné počítat s vyšší úrokovou sazbou. V případě běžné půjčky bychom se jistě dostali na jiné hodnoty úroku. Kromě Spoření ČS, na kterém nabízíme úrok 1,5 % p.a., je možné také využít vkladové účty, na kterých vám vklad zhodnotíme až 3% sazbou. Běžné účty neslouží pro zhodnocení financí, ale pro běžné transakce. To je důvod, proč na těchto účtech zůstatky neúročíme. Váš osobní bankéř se s vámi chce sejít pravděpodobně proto, aby s vámi probral vaše očekávání a pomohl vám nastavit portfolio tak, aby s vaším očekáváním korespondovalo. Pokud si chcete udělat relevantní srovnání bankovních služeb, doporučujeme schůzky s osobními bankéři v různých bankách absolvovat, abyste získal přehled nejen o produktech, ale i o přístupu té které banky ke klientovi. Pokud z tohoto srovnání nevyjdeme vítězně, alespoň vám popřejeme, aby nová banka splnila veškerá vaše očekávání.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 3. 2022 9:37 | Martin

po 25 letech u České Spořitelny kde mi pravidelně chodí výplata a mám tam nemalý vklad jsem ze strany Bankovního ustavu docílil toto:
1/ Chtěl jsem si půjčit nějaké peníze na nazbytné výdaje. Banka mi nabídla peníze na klik uročené 16.90 % ročně !!!
2/ Po založení spořícího učtu mi vklad /a to nemalý/ uročí 0,20 % !!! Od roku 2021 pak 1,5 % !!!
3/ Peníze na běžném učtu jsou uročeny 0,01 % !!!
Nicméně osobní bankéř mi píše každou chvíli že by se se mnou chtěl sejít /nevím proč/, že chce se mnou něco probrat /nevím co/...Asi mají pocit že sedím doma nemám do čeho píchnout...
Banka která vám po letech není schopna nabídnout, vzhledem k tomu jak dlouho u ní jste, nějaký přijatelný produkt a jejím jediným cílem /i když se samozřejmě tváří jako váš nejlepší kámoš/ vás sedří z kuže, mě už nebaví. Mužete argumentovat tím že všechny banky jsou stejné. No a to právě nejsou. Stačí se podívat na nějaký srovnávací web, co jsem po 25 letech uděla...
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2022 21:38 | Twinsy gem

Potřebuji natočit kameru na sebe ne novináře Z
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 3. 2022 12:40 | Česká spořitelna

Dobrý den, je nám líto, že se nepodařilo přidat platební kartu do mobilní peněženky na první pokus. Vše je možné jednoduše provést přes aplikaci George v detailu platební karty. Bližší informace uvádíme na našem webu: https://www.csas.cz/cs/osobni-finance/ucty-karty/karty-platby-mobilem
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2022 18:41 | Ivana

Nejhorší banka! Aplikace George?! K ničemu, vůbec přes ní nic nezařídíte, s každým prdem musíte na pobočku osobně. Přidat vlastní kartu se kterou běžně platím do telefonu, strašný problém. Dnes jsem to řešila 1 a 1/2 a nevyřešila. Opravdu zaměstnává odborníky!!
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2022 11:19 | Česká spořitelna

Dobrý den, podle výše uvedeného poplatku se zdá, že se vám nedaří plnit jednu z podmínek bezplatného vedení účtu Plus. Kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím některého z našich oficiálních komunikačních kanálů, poradíme vám, jak se poplatků zbavit. Děkujeme.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 3. 2022 10:26 | Josef

Jediná česká banka, u které platíte měsíční poplatek 50,- Kč za vedení účtu. To už dnes žádné banky nevedou. Kdo není hloupý, zruší účet a převede si peníze jinam.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2022 15:59 | Česká spořitelna

Dobrý den, mrzí nás, že jsme selhali a nedokázali vám napoprvé doručit správné informace. Váš případ ochotně prověříme. Konstruktivní zpětná vazba je pro nás velmi cenná, protože díky ní budeme moci v budoucnu poskytovat lepší servis. Spojte se s námi, prosím, prostřednictvím našich oficiálních komunikačních kanálů (telefon, chat, e-mail). Děkujeme.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2022 11:36 | Jana

Odcházíme po 30 letech od ČS. Spořitelna nám nebyla schopna několik let zrušit papírové bankovní výpisy (včetně nesmyslných výpisů použití karet), které si kromě mnoha dalších vysokých poplatků účtovala. 3 jednání na pobočce (pokaždé s jiným pracovníkem, pokud máte vůbec štěstí, že s vámi někdo mluví) přinesly 3 zcela odlišné infomrace o možnostech řešení. 3 telefonáty totéž. Poslední již probíhal v duchu, že na nás paní vlastně křičela. Solidní nabídky jsme se nedočkali. ČS má evidentně personální problémy a současně si katastrofálně nevšímá a necení dlouhodobých zákazníků.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2022 13:44 | Česká spořitelna

Dobrý den, mrzí nás, že jsme s vámi nemohli včas probrat možnosti, které se týkají vkladů hotovosti a platebního styku vůbec. Vklad hotovosti na soukromé účty, pokud je provádí majitel účtu nebo disponent, jsou zdarma (vklady nad 100 000 Kč za 30 Kč). U podnikatelských účtů účtujeme za vklady hotovosti 50 Kč, nebo 0,5 % z vkladů uskutečněných na pokladně v souhrnné měsíční částce nad 1 milion korun. Našim klientům jsme kdykoliv připraveni poradit, jak využívat bezhotovostní platební styk a vyhnout se tak zbytečným poplatkům. V případě zájmu nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím našich oficiálních komunikačních kanálů (telefon, chat, e-mail), ochotně s vámi vše prodiskutujeme. Děkujeme.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 2. 2022 23:34 | richard

Česka spořitelna už nikdy vic ani videt byl jsem u ni 21 let nekřestanske poplatky za vklady na pobočce za leden si banka nauctovala 12000 kč neuveritelne a nehorazne. Zaraži mne že si nevaži dlouhodobych klientu a klidne nechaji odejit k jine bance.k 1.3 rušim všechny učty a jdu k jine bance.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 1. 2022 12:32 | Česká spořitelna

Dobrý den, výběr z vkladní knížky je možný pouze v hotovosti, a proto lze tyto operace provádět výhradně na pobočkách s pokladnou. Mrzí nás, že se k Vám tato informace nedostala včas. Našim klientům doporučujeme objednání na pobočku prostřednictvím našeho webu v detailu pobočky, aby se čekací doba zkrátila na minimum. K dispozici jsme také nepřetržitě na naší bezplatné klientské lince, chatech a sociálních sítích, kde ochotně zodpovíme veškeré dotazy, případně naše klienty správně nasměrujeme. Děkujeme za pochopení.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 1. 2022 12:30 | Jaroslav

Dobrý den. Na Vaší pobočce v Chlumci nad Cidlinou jsem si odseděl přes půl hodiny, abych se dozvěděl, že zde již rok není možno vybrat si peníze na výherní knížce, které zde zbůhdarma leží (respektive slouží k Vašemu podnikání). Byl jsem odkázán na nejbližší pobočku v Novém Bydžově, kam tedy musím zajet, abych se dostal ke svým penězům. Děkuji tedy za takovéto Vaše služby, které nechci dále využívat.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 12. 2021 21:58 | Česká spořitelna

Dobrý den, z našich spořicích účtů je možné odesílat okamžité platby, takže příjemce má šanci platbu obdržet do několika vteřin. Podmínkou pro to, aby platba odešla jako okamžitá, je, aby banka příjemce uměla okamžité platby přijímat a aby ve chvíli realizace platby všechny systémy v obou zainteresovaných bankách fungovaly bez prodlení. Pokud nebyla z různých důvodů platba zpracována v režimu okamžitých plateb, dorazí do jiné banky nejpozději následující pracovní den.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jannis Samaras

podnikatel, Kofola

Petr Kasa

podnikatel a investor, Clareo

Jannis Samaras
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Kasa
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services