Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 393 komentářů)

21. 1. 2023 9:06 | Česká spořitelna

Citace - Blanča / 20.01.2023 17:35

Vůbec nechápu, proč mi zde píšete něco o bezpečnosti přihlášení, když stejně nikdo neví, co je vlastně bezpečnější. Tvrdím však ze zkušenosti mého přítele, že přihlašování přes SMS je spolehlivější, protože SMS zprávy se mu ještě mikdy nezablokovaly narozdíl od aplikace. Já nemám dostatek paměti ani na aktualizaci stávajících aplikací, tudíž nemohu další aplikaci instalovat. Mě ale zajímá, proč Česká spořitelna nechce aby její klienti Internetové bankovnictví využívali, protože jim za přihlašování přes SMS účtují nesmyslné poplatky?


Mrzí nás, že naši snahu co nejvíce zabezpečit peníze a data našich klientů vnímáte jako pokus o snížení počtu uživatelů bankovnictví George. Používání sms zpráv pro potvrzování bankovních úkonů v zařízení, jaké máte vy (jak píšete), je jako jízda drožkou po frekventované silnici. Do cíle sice dojedete, ale cesta nebude tak pohodlná a bezpečná. Při zpoplatnění sms zpráv jsme samozřejmě zaznamenali vlnu negativních emocí ze strany našich klientů, nicméně drtivá většina z nich bez problému přešla z sms zpráv na George klíč a nyní ho bez potíží používá. Nebudeme zastírat, že se našli i klienti, kteří z různých důvodů zpoplatnění sms zpráv a přechod na George klíč neakceptovali a rozhodli se využít služeb jiné banky. Je nám to líto, nicméně jejich rozhodnutí respektujeme. Pokud máte paměť telefonu natolik plnou, že nemůžete instalovat ani aktualizace stávajících aplikací, zcela jistě nebudete moci ani aktualizovat verzi vašeho operačního systému. Pak, zvažte, zda by nebyla vhodná inventura aplikací ve vašem zařízení nebo základní hygiena, jakou je nastavení zařízení do továrního módu a nová instalace aplikací, které nezbytně potřebujete. Věříme, že tímto krokem nějaké místo ušetříte.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 1. 2023 17:35 | Blanča

Vůbec nechápu, proč mi zde píšete něco o bezpečnosti přihlášení, když stejně nikdo neví, co je vlastně bezpečnější. Tvrdím však ze zkušenosti mého přítele, že přihlašování přes SMS je spolehlivější, protože SMS zprávy se mu ještě mikdy nezablokovaly narozdíl od aplikace. Já nemám dostatek paměti ani na aktualizaci stávajících aplikací, tudíž nemohu další aplikaci instalovat. Mě ale zajímá, proč Česká spořitelna nechce aby její klienti Internetové bankovnictví využívali, protože jim za přihlašování přes SMS účtují nesmyslné poplatky?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 1. 2023 10:39 | Česká spořitelna

Citace - Blanča / 18.01.2023 20:10

Nic jste nepochopili. Psala jsem, že další aplikaci v telefonu již mít nemohu a takových lidí je víc, takže pokud účtujete poplatek za přihlášení k Internetovému bantovnictví, evidentně nechcete, aby se využívalo. Můj přítel měl ve své bance přihlášení do internetového bankovnictví přes aplikaci a po aktualizaci se mu to zablokovalo a nedostal se tam vůbec. Vrátil se na připhlašování přes SMS a tvrdí, že je to lepší a spolehlivější. Jeho banka mu za přihlášení přes SMS nic neúčtuje, protože chce aby internetové bankovnictví používal narozdíl od České spořitelny. Je to ostuda! Opravdu je nutné tyto nesmyslné polatky platit?

Dobrý den, aplikace George klíč není náročná na místo, zabere maximálně 70 MB. Používání sms zpráv je určitě bezpečné, když je přijímáte na zařízení bez internetového připojení, a to nejlépe na tlačítkovém telefonu, do kterého není možné instalovat žádné aplikace. Pak souhlasíme, na tuto off-line kombinaci si žádný hacker ani podvodný program nepřijdou. Pokud ale používáte smartphone a nemáte v něm místo ani na tak malou aplikaci, jakou je George klíč, pak je otázkou, čím jste si telefon zaplnila a zda tam nemáte i nějakou aplikaci, která dokáže sms zprávy přečíst. V takovém případě by byla bezpečnost používání kódů z sms zpráv pro přihlašování do banky diskutabilní. Proto je aplikace George klíč bezpečnější. Je pasivní, neposílá žádné kódy a úkony potvrzujete svým PINem nebo biometricky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 1. 2023 20:10 | Blanča

Nic jste nepochopili. Psala jsem, že další aplikaci v telefonu již mít nemohu a takových lidí je víc, takže pokud účtujete poplatek za přihlášení k Internetovému bantovnictví, evidentně nechcete, aby se využívalo. Můj přítel měl ve své bance přihlášení do internetového bankovnictví přes aplikaci a po aktualizaci se mu to zablokovalo a nedostal se tam vůbec. Vrátil se na připhlašování přes SMS a tvrdí, že je to lepší a spolehlivější. Jeho banka mu za přihlášení přes SMS nic neúčtuje, protože chce aby internetové bankovnictví používal narozdíl od České spořitelny. Je to ostuda! Opravdu je nutné tyto nesmyslné polatky platit?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 1. 2023 10:12 | Česká spořitelna

Citace - Blanča / 17.01.2023 15:23

Podle vás si mám koupit nový telefon, nebo zrušit jiné aplikace, které potřebuji? Tohle je rada za všechny peníze. Je zajímavé, že můj přítel má u České spořitelny Stavební spoření s internetovým bankovnictvím a za přihlašování přes SMS žádné poplatky NEPLATÍ, protože nemá u České spořitelny osobní účet. Mám tento nesmyslný poplatek brát jako trest za to že mám u České spořitelny osobní účet, nebo chcete abych odešla do jiné banky?

Dobrý den, účet stavebního spoření je specifickým typem produktu bez možnosti aktivní obsluhy, proto z něj poplatky za zasílání sms zpráv neúčtujeme. Mrzí nás, že vás zpoplatnění sms zpráv překvapilo, nicméně s ohledem na bezpečnost vidíme v používání aplikace George klíč budoucnost. Je samozřejmě na vás, zda využijete možnosti přihlašování na váš účet zdarma skrze aplikaci George klíč, nebo se rozhodnete jít jinou cestou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 1. 2023 15:23 | Blanča

Podle vás si mám koupit nový telefon, nebo zrušit jiné aplikace, které potřebuji? Tohle je rada za všechny peníze. Je zajímavé, že můj přítel má u České spořitelny Stavební spoření s internetovým bankovnictvím a za přihlašování přes SMS žádné poplatky NEPLATÍ, protože nemá u České spořitelny osobní účet. Mám tento nesmyslný poplatek brát jako trest za to že mám u České spořitelny osobní účet, nebo chcete abych odešla do jiné banky?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 1. 2023 17:14 | Česká spořitelna

Citace - Blanča / 08.01.2023 15:57

Dobrý den, jsem velice nespokojená s internetovým bankovnictvím České spořitelny. Za každé přihlášení a potvrzení platby platím poplatek za SMS s kódem. Připadá mi to nesmyslné a u jiné banky tyto poplatky nejsou. Pokud cílem poplatků je aby se internetové bankovnictví nevyužívalo, pak to funguje. Z mého pohledu je to velice smutné.

Dobrý den, doporučujeme namísto sms zpráv používat naši potvrzovací bezpečnostní aplikaci George klíč. Pak se budete do George přihlašovat zcela zdarma.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 1. 2023 15:57 | Blanča

Dobrý den, jsem velice nespokojená s internetovým bankovnictvím České spořitelny. Za každé přihlášení a potvrzení platby platím poplatek za SMS s kódem. Připadá mi to nesmyslné a u jiné banky tyto poplatky nejsou. Pokud cílem poplatků je aby se internetové bankovnictví nevyužívalo, pak to funguje. Z mého pohledu je to velice smutné.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2022 10:00 | Česká spořitelna

Dobrý den, spoustu běžných úkonů, včetně založení vkladového účtu, je možné provádět on-line. Důvodem pro případnou nemožnost založení vkladového účtu on-line může být absence důležitých informací, například údaje o dokladu totožnosti nebo jiné povinné náležitosti nezbytné pro uzavření nového obchodního vztahu. Co se týká bankomatů, zpravidla je provozujeme na místech, kde jsme v nájmu a velmi často bývají případná parkovací místa rezervovaná pro majitele objektu, ve kterém máme umístěný bankomat. Pokud nebude možné zaparkovat u žádného z našich bankomatů, máte možnost využít bankomat v Tescu na Hlavní ulici, kde by měl být dostatek parkovacích míst.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 8. 2022 15:45 | Anna

Česká spořitelna je středověk,bez chození na pobočku nic nevyřídíte, ani v int.bankovnictvi nemůžete založit vkladový účet. Výběr v jiných bankomatech je zpoplatněný!!! Např. ani jeden bankomat ve Val.Meziříči není v dosahu parkování. Odešla jsem v 2008 a byl to nejlepší krok co se týká financí.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 8. 2022 8:54 | Česká spořitelna

Dobrý den, mrzí nás, že jsme vám úvěr nemohli poskytnout, nicméně jde o nenárokovou službu, na jejíž schválení má vliv mnoho proměnných. Pokud jsme vám půjčku nemohli poskytnout, jednalo se zřejmě o důvody, které naznačovaly, že by obchod mohl být rizikový. Jiné banky mají samozřejmě jiné schvalovací procesy a je možné, že to, co pro nás není akceptovatelné, jiná banka posoudí smířlivěji. Chápeme, že vás situace mohla překvapit, ale naší povinností je řádně prověřit klientovu schopnost splácení a pokud v našich očích není něco v pořádku, k uzavření smlouvy nepřistoupíme. Co se týká vašeho tvrzení ohledně poplatků, spoření nebo poboček, věříme, že bylo napsáno pouze v návalu emocí a že jako dlouholetý klient ve skutečnosti víte, že poskytujeme bezplatné a konkurenceschopné služby. O tom, že to tak je, svědčí nejen vaše dvacetiletá věrnost, ale také stále se zvyšující počet klientů, kteří používají Českou spořitelnu jako svou hlavní banku. Pokud si budete přát, abychom zkontrolovali nastavení vašeho účtu a případné poplatky, které platíte, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím našich oficiálních komunikačních kanálů, nebo si sjednejte schůzku se svým bankéřem. Je možné, že jeho snahy se s vámi setkat pramení právě ze zájmu informovat vás přívětivějších možnostech, které se týkají poplatků.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 7. 2022 19:44 | pepa Malý

česká spořitelna mě zklamala klientem jsem od roku 2000 nikdy jsem nic nedluzil nejsem v registrech a pohyby na účtu celkem vysoké.v průběhu let bez problému splacená hypo jeden úver takže kladné info o mě byli. S malým úvěrem 100tis na 12 měs jsem byl nepruchozí pro banku která mě zná 20let.Zkusil jsem se jen zeptat v jiné bance a vůbec jsem ani nepočítal že by to bylo možný svete div se po 15 min kdy mě ověřili sem měl peníze na účtu s lepším úrokem než nabízí čs.Hlavně že furt z čs volají každou chvíli že bankéř si chce se mnou domluvit schůzku nevím k čemu nebo s nesmyslným pojištěním a když chci úvěr pošlou mě do háje.Jen samé poplatky za účet a vše k ničemu.cs je zkostnatelý podnik. Nic dobrého vám nenabídou spoření s nízkým úrokem nebo polofunkční službu. Návštěva pobočky važaduje dovolenou.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 7. 2022 12:20 | Česká spořitelna

Dobrý den, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím našich oficiálních komunikačních kanálů. Vaši platbu prověříme. Děkujeme.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 7. 2022 6:48 | Eva

Dobrý den,při zadání platby peníze odešly z účtu.Objevuje se ale rozepsaná platba.Při jejím potvrzení bude obnos opět stržen? Co dělat?
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 6. 2022 8:32 | Roman kovalský

Něco se pokazilo a v konverzaci nejde pokračovat. Chcete nám napsat e-mail? Pošlete ho do schránky csas@csas.cz. Kolegové Vám na něj co nejdříve odpoví. Je ještě něco, s čím Vám můžu pomoct?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 6. 2022 17:03 | Česká spořitelna

Dobrý den, neprovedeni trvalého příkazu muže mít dvě příčiny. Jednou z nich je nedostatečný zůstatek na účtu a druhou je zrušení trvalé platby, nebo nesprávná změna instrukcí. Rádi bychom zmínili, ze bez vědomi klienta do trvalých plateb nezasahujeme a provádíme je v souladu s nastavením, které klient provedl.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2022 14:58 | Květoslav

Česká spořitelna :D :D :D . Tam už bych nedal ani korunu.. Mám ČSOB a druhý účet u AIRBANK a to už několik let. Nikdy jsem nezaznamenal žádný problém. To když jsem měl účet u ,,spořky,, to lítaly problémy :D. Párkrát mi neodeslali trv.platbu tak jsem málem přišel o auto na lízačku. Pak stratili mé podpisové právo, a jiné. Bylo toho dost na to abych změnil banku. Od té doby mám klid. Česká spořka už nikdy. Raději dál od nich.. Nekvalitní služby až šlendrián. Kamarád se takto dostal do registru dlužníků. Neodeslali mu trv.platbu... Já bych je žaloval ale on se na to vyprd.. Jak říkám, dál od spořky :D
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 5. 2022 12:04 | Česká spořitelna

Dobrý den, "dát dětem vkladní knížku jako dárek", znamená předat jim vkladní knížku vedenou na jejich jméno. Nedostanou tedy bankovky, ale knížku, na které je uložený jejich vklad.
Co se týká hotovosti, nevyplácíme klientům poškozené bankovky, nicméně se může stát, že s ohledem na nastavenou citlivost čtečky může být vkladovým bankomatem zadržena bankovka, která je v pořádku a která je později po ruční kontrole připsána v pořádku na účet.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 5. 2022 11:06 | Vladimír

Citace:" Jejich největší výhodou oproti spořícímu účtu je symbolický charakter, který prarodičům či rodičům umožňuje vkladní knížku s naspořenou částkou předat dětem či vnukům fyzicky jako dárek." Já mám úplně jinou informaci a to stanovisko Nejvyššího soudu v Brně, když schválilo závěr, že „Peněžní prostředky, jež převzal peněžní ústav (vklad), nelze darovat tím způsobem, že vkladatel s úmyslem obdarovat, předá vkladní knížku (na jméno) třetí osobě, případně prohlásí, že jí peněžní prostředky (vklad) poskytuje jako dar.“ Stanovisko by snad mělo být jasné. Ještě k hotovostní výplatě na pokladně při zrušení vkladní knížky, kdy nemáte mnoho šancí zjistit v jakém stavu bankovky a to při větším množství bankovek. Za několik minut vkládá manželka obsah pytlíku z pokladny (již poučena o tom, že nelze peníze převádět na účet a má kreditní kartu) do bankomatu ČSOB a bankomat vydává potvrzení, že jejich hodnota byla připsána na účet, ale jedna bankovka má znaky poškození či podezření a v případě jestli se to potvrdí tak bude postupováno podle příslušných předpisů.To by snad měly řešit banky mezi sebou-citlivost čteček, ale nejlépe bezhotovostním stykem. Kde je proklamovaná pomoc České spořitelně seniorům, když je vlastně vyžene s hotovými penězi na ulici.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 5. 2022 15:30 | Česká spořitelna

Dobrý den, vkladní knížky jsou v dnešní době spíše připomínkou minulosti, kdy byly u vkladatelů velmi oblíbené. Vkladní knížky dnes využívají především starší klienti. Jejich největší výhodou oproti spořicímu účtu je symbolický charakter, který prarodičům či rodičům umožňuje vkladní knížku s naspořenou částkou předat dětem či vnukům fyzicky jako dárek. Jak jste však sám zmínil, jde o hotovostní produkt, na který je sice možné pasivně nahlížet skrze bankovnictví George, ale vybírat vklady lze pouze v hotovosti.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ilona Klímová

podnikatelka, Aspius

Zdeněk Grondol

podnikatel, Czech International

Ilona Klímová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Zdeněk Grondol
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services