Diskuze - Vše o dani z nabytí nemovitých věcí

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 47 komentářů)

20. 7. 2017 12:01 | vera

Jsem-li osvobozen od daně, z důvodů koupě novostavby, musím podat daňové přiznání s nulou?
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2017 12:30 | Kellerova E

Zdravím.chci koupit zahradu s malou chatkou,dřevěná stavba... také zaplatím daň za nabytí nemovitostí, také podle zákona 4% od ceny..Dekuij za odpověď..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 5. 2017 12:51 | Michael

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali po podání daňového přiznání mám zaplatit daň hned rovnou na účet příslušného FÚ nebo čekat nějakou výzvu/složenku/platební výměr? Děkuji.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 4. 2017 2:10

Citace - Jaroslav / 28.02.2017 19:59

Kdy nejpozdeji mám zaplatit daň když vklad byl proveden 6.1.2017 a to s právními účinky k 16.12.2016?? v březnu nebo dubnu děkuji za odpověď

Rozhodně do konce dubna. Takže ještě čas :) Pokud budete dělat Směrnou hodnotu místo posudku, dejte vědět.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2017 12:17

Do jakého data se podává daň za nabití kupní věci?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 2. 2017 19:59 | Jaroslav

Kdy nejpozdeji mám zaplatit daň když vklad byl proveden 6.1.2017 a to s právními účinky k 16.12.2016?? v březnu nebo dubnu děkuji za odpověď
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 2. 2016 16:30

Pokud jste fakturovala s vasim ico byt i 1000,- tak podat priznani musite
Limit 6000 se tyka pripadu, ze mate jiny naodny prijem, treba z pronajmu atp. Ale ne kdyz podnikate a fakturujete :)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 1. 2016 17:55 | Jarka

Myslím si, že musíte podat DP, protože máte souběh HPP a podnikání. Hranice 6000 se vztahuje na příjmy např. z nájmu, příležitostného prodeje apod. Zdravím JJ
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 1. 2016 11:04 | Pavel Štícha

Dobrý den, chci se zeptat jestli mám nějakou možnost (jako ručitel / kupující) zjistit, zda už prodávající zaplatil daň z nabytí nemovitosti?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 1. 2016 8:06 | Petra Žehrová

chtěla bych se jen ujistit, zda jsem správně pochopila. Jsem zaměstnaná na HPP a v roce 2015 jsem založila IČO, kdy jsem měla jednorázový přivýdělek 2700,- jako vedlejší činnost. Musím podat daňové přiznání? Dočetla jsem se, že pokud nepřekročím částku 6000,-, tak nemusím?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 10. 2015 20:28 | Eva

Dobry den, prosim o radu. Kupijeme novostavbu kolaudovanou pred rokem, nikdo tu jeste nebydlel. Majitele je spol s r.o., plus tato spolecnost si na nemovitost po zkolaudovani vzala 2mil uver. Jde mi o to: JSME PRVNI NABYVATEL? Dohodli jsme se totiz s realitkou tak, ze dan z nabyti zaplatime my jako kupujici. Vsude ctu, ze prvni nabyvatel je od dane z nabyti prvnich pet let osvobozen, ale nemohu najit, jak je definovan. Tj. Zda jsme prvni my, nebo je prvni nabyti uz to, ze to to sro zkolaudovalo? Dekuji predem za radu, Eva
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 10. 2015 14:01 | Tomáš

my jsme to udělali tak, že dan z nabytí hradí banka jako uschovatel v případě, že dojde k přepisu na katastr, takže tím je jasné, že to prodávající uhradí
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2015 16:47 | mirek

Co na tom není jasné. Prodáte nemovitost-no tak musíte zaplatit daň z nabytí nemovitosti. Myslím, že Josef Švejk je tady jak ryba ve vodě…….
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2015 22:19 | Martin

Ve smlouvě si můžete dohodnout, že daň zaplatí kupující. Pak to máte bez rizika.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 6. 2015 13:59

Větší bordel v daních už být nemůže
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 5. 2015 7:50 | chandrarota

vzdy kupujici ,za castku za kterou bylo vydrazeno priklada se doklad od drazitele
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 4. 2015 16:40 | Samuela

JakSF z čeho? Vklad do katastru nemovitostí je zpoplaněn částkou 1000,-Kč.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 4. 2015 16:38 | Samuela

Za převod DB do OV nebudete platit daň . Kdybyste následně byt prodával, pak byste daň z převodu nemovitosti (správně daň z nabytí nemovité věci) platit musel.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 4. 2015 13:27 | Michael Nejedlý

Prosím o info, kdo platí daň z nabytí nemovité věci, která je získána v dražbě? Zda dražební společnost nebo dražitel, neboli kupující? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 4. 2015 16:16 | Mirek

Stačí mít peníze určené k zaplacení daně uložené na úschovním účtu...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Adam Walach

podnikatel, Walmark

Michal Jirák

podnikatel, Miton

Adam Walach
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Michal Jirák
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services