Diskuze - Vše o dani z nabytí nemovitých věcí

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 47 komentářů)

14. 7. 2021 10:40 | Renata

Dobrý den, nedávno jsem na toto téma viděla zajímavý rozhovor zde: https://www.cikr.cz/rozhovor-tema-dan-nabyti-snidane-novou/ koho by to zajímalo podrobněji tak doporučuji mrknout.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 8. 2020 12:15 | Lucie

Zdravím, našla jsem na jednom serveru článek o osvobození daně z nemovitosti. (https://www.vimvic.cz/clanek/ osvobozeni-od-dane-z-nemovitos ti-jak-a-kdy)Prosím, nemáte s tím někdo osobní zkušenost? Myslím, že by se na můj případ mělo osvobození vztahovat. Dostala jsem darem rodinný dům (zařízený, po rodičích.) Takže když se jedná o první nabytí, nemusím daň v daném roce platit?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 8. 2020 19:47 | martin

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, letos sem v dubnu zakoupil byt, jelikož se ruší 4% daň, je třeba něco podávat na finanční úřad?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2019 17:43 | I.F

Dobrý den 25.1 2019 podla RK na FÚ daň z nabytí nemovitých věcí jaký je termín na zaplacení děkuji za info
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 1. 2019 18:12 | Miroslav Holešinský

Dobrý den, prosím - rad bych uplatnil odhad nemovitosti jako odečitatelnou položku u přiznání daně z příjmu. Do které kolonku daňového přiznání tuto částku mám vložit. D tomto mi nedokázali pořad ani samotní úředníci na finančním úřadě. Velmi děkuji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 8. 2018 14:01 | Barbora Cachová

Dobrý den,
prosím Vás když přepis v katastru nemovitostí proběhl 24.7.2018, daňové přiznámí máme podat do konce října? Chápu to správně? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 7. 2018 11:33 | J.C.

Ano, tak jak píšete, jen jeden z vás bude danit na sebe.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 7. 2018 12:44 | Martina M.

Dobrý den, jak je to s daňovým přiznáním v případě, že nemovitost nabydou dva (druh s družkou). Musí každý dávat daňové přiznání a platit daň každý zvlášť? A nebo podá jeden a druhý ho zmocní? Děkuji, Martina M.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 6. 2018 4:50 | Iveta

Dobry den, chtěla bych se zeptat jestli dan z nabyti nemovitych veci budeme platit kdyz nas byt je obecni jestli je to stejné jak družstevní? V roce 2021 bude přecházet do osobniho vlastnictvi
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 5. 2018 7:59 | Rob

Jen z nás tahají prachy čuramedáni
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 5. 2018 2:40 | Gedzzi

Dobry den.koupili jsme s partnerem dum s pozemkem.dle kupni smlouvy jsme vlastniky kazdy poloviny. Je nutne podat priznani za kazdeho zvlast nebo staci jen jeden z nas ze to poda? Pokud by museli oba dva tak staci poslat z jednoho uctu za oba nebo kazdy pulku za sebe? Dekuji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 4. 2018 14:35 | yucca

jake je reseni v tomto pripade?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 3. 2018 16:33 | xurde13

Dobrý den,
Zajímalo by mne zda pro mne bude budu muset zaplatit 4 procenta jako daň z nabytí nemovitých věcí, když budu kupovat od svého strýce ideální polovinu rodinného domu (kde mám trvalou adresu od narození).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 3. 2018 13:10 | Martina

Dobrý den,jde prosím daň zaplatit i zpusobem na splatkovy kalendář?děkuji za odpověď hezký den
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2018 10:38 | Markéta

Dobrý den prosím o radu. Během února budeme s manželem kupovat rodinný dům do kdy budeme muset zaplatit daň? Děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2017 9:56

Do konce prosince
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 11. 2017 12:47

Dobrý den, podat daňové přiznání z nabytí nemovitosti a zaplatit daň musíte do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, ve kterém byl proveden zápis, tzn. do konce prosince.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 11. 2017 1:07 | Kristýna Perničková

Dobrý den, mám otázku. Koupili jsme rodinný domek a teď musíme zaplatit daň a trochu jsme na to zapomněli. Když máme kupní smlouvu ze dne 20.7, právní účinky zápisu jsou ke dni 24.8 a zápis byl proveden dne 14.9. Daň musí být zaplacena do konce října, listopadu, nebo prosince? Nikdo nám to zatím pořádně nevysvětlil. Děkuji moc za podpověď
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2017 14:06 | Jakub Zykl

Dobrý den,
jsem trochu zmatený. Koupil jsem pozemek, na které plánuji postavit rodinný dům. Už jsem byl smířen i s tím, že platím daň z nabytí a dnes jsem se v bance, kde jsem byl žádat o hypotéku, dozvěděl, že není potřeba platit daň za pozemek. Co je na tom pravdy. Nikde se mi to nedaří najít...
Děkuji za odpověď
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 9. 2017 9:58

Hned, resp. do konce 3. měsíce od provedení vkladu. Platba je zálohou, úřad může ještě doměřit doplatek, pokud bude považovat daň za nízkou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/3

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Stanislav Bernard

podnikatel, pivovar Bernard

Petr Fejk

manažer

Stanislav Bernard
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Fejk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services