Která kreditka se vyplatí jako finanční rezerva

Věra Tůmová | rubrika: Co se děje | 5. 5. 2009 | 8 komentářů
Ne každá kreditní karta se hodí jako finanční rezerva pro případ nouze. U některých karet si banky účtují poplatky, i když se nepoužívají. To finanční rezervu prodražuje.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 5. 2009 8:27, Rafter

Presne tak, urok 22% i vic na kreditce neni zrovna priklad vyhodneho uveru. A navic se nektere banky brani tim ze si lze v hotovosti vybrat jen cast z uveroveho ramce. Vetsinou je to 50%

Zobrazit celé vlákno

+1
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

18. 12. 2011 14:40 | SergeevNazar24

????????? ?????, ???????????, ???????????
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 9. 2009 8:44 | Jenda

chytrá karta od české spořitelny je tak komplikovaná, že pokud zaškrtnete všechny služby, které nabízí, tak se nedoplatíte. Naopak pokud všechny služby odmítnete, tak to za asi 100 korun měsíčně ještě jde. Mají tam také, že dostanete nejlevnější výrobek jinak vám rozdíl doplatí. Nesetkal jsem se s nikým kdo by to využil - byla by to legrace.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2009 16:14

když s kartou od cetelemu první rok platím, neplatím nic (je zdarma), druhý je už zpoplatněný. Když ale máte kartu a v druhém a dalším roce tam neprobíhají žádné operace, tak nic neúčtují byť to tam mají napsané...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 5. 2009 12:48 | Hugo

Cetelem zdarma? Na stránkách produktu http://www.penize.cz/7204-cetelem-kreditni-karta-aura je "Poplatek za vedení úvěrového účtu 50 Kč " - takže karta je sice při obratu přes 30.000 Kč "zdarma", ale poplateček z člověka vyždímáme jinak, že?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 5. 2009 8:27 | Rafter

Presne tak, urok 22% i vic na kreditce neni zrovna priklad vyhodneho uveru. A navic se nektere banky brani tim ze si lze v hotovosti vybrat jen cast z uveroveho ramce. Vetsinou je to 50%
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 5. 2009 7:38 | Pavel

Prosím, doplňte tam že ty "modré" produkty KB nejsou pro každého. Kromě jiných podmínek v textu zmiňovaných je může mít jen klient Modré SS. Já tu modrou kreditku od nich chtěl a byl jsem opakovaně odmítnut. A zakládat si kvůli kreditce stavební spoření (když už ho mám jinde a výhodnější) mi moc výhodné nepřipadá.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 5. 2009 7:28 | MoB

Já bych řekl, že pro nenadálou potřebu není kreditka dobrá - má vysoký úrok a její kouzlo spočívá právě v bezúročném období, to ale je v rozporu s termínem "rezerva" (ve kterém je přímo skryto čerpání úvěru). To už je lepší kontokorent (pokud jej máte při nečerpání zdarma) nebo třeba předschválený standardní spotřebitelský úvěr ve vaší bance - ta zná vaši historii a je tak často schopna nabídnout zajímavý úvěr. Kreditka asi opravdu není ono. Leda snad jako rezerva nejrezervovatější :)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 5. 2009 0:22 | dan

Myslím, že kreditka, která není aktivovaná a nic mne nestojí je docela dobrá rezerva, kdyby bylo třeba. Jen se mi už několikrát stalo, že jsem si nevšiml, že mi propadla a když jsem jí chtěl pozdějc aktivovat, tak jsem byl dost překvapený, že to nejde. Takže doporučuju si hlídat i dobu platnosti i u neaktivní karty.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Daniel Volopich

podnikatel

Petr Fejk

manažer

Daniel Volopich
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Fejk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services