Opravdu chcete přijít o peníze? Neuvěřitelná cesta s podvodníkem

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 2. 6. 2021 | 26 komentářů
O zhruba 200 tisíc korun přišel minulý týden 36letý muž ze Šumperska. Stal se obětí vishingu, tedy podvodné praktiky, která se teď v Česku rychle šíří.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 6. 2021 12:51, chzunter

Začátek zněl docela sofistikovaně (kdo četl třeba Americké bohy a zná "hru pro dva" tak ví, že tyhle podvody, kde podvodníci hrají několik stran zároveň můžou být hodně chytře promyšlené).

Ale samozřejmě byl celý efekt zkažen ve chvíli, kdy se ke slovu dostal BTC - protože každý i lehce podprůměrně inteligentní člověk, ví, že ŽÁDNÁ banka ani Policie vám v roce 2021 nebude říkat, že mát vložit peníze do Bitcoinu (to je velmi silě proti jejich zájmům).


Celkové hodnocení podvodu:

Slibný začátek, od třetiny trapné a nastavované ... dávám 30 %.

+38
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 26 komentářů)

2. 7. 2021 3:52 | Josef

Pane, možná že ten borec není až tak blbej, aby psal ve slově holt písmeno “d”
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 6. 2021 8:02 | Jenda

Tak takhle dlouho, jsem se nezasmál. Divím se že tomu blbovi ještě něco zbylo.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 6. 2021 19:23 | Náhodný kolemjdoucí

MOŽNÁ BY vážení diskutujíci bylo na zvážení,zda je nutné propagovat a vlastně i nutit lidi-občany aby si zakládali bankovní učty.Je pořád hodně lidí co si nerozumí s online světem a bylo by jim v životě lépe "jen" s hotovostí v peněžence a peněži poctivě vydělanými schovány pod třetím schodem.....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 6. 2021 13:01 | Anon

Dokonale ^^
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 6. 2021 12:06 | Lukáš

No ty kráso,Honza málem králem..uplnej blb
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 6. 2021 21:25 | Hacker

Třeba se na vás povede podobny, nebo jiný podvod a lidi pak budou psát, jak jste mohl být tak dementní :D
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 6. 2021 17:28 | Tom

No tak hlavně, že není vůbec tupej... Kde takoví tupci berou tolik peněz?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 6. 2021 16:30 | Jaroslav

Tak si říkám, že pro lidi kteří jsou schopní takto snadno dát svoje peníze komukoliv cizímu by bylo lepší aby žádné peníze ani neměli.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 6. 2021 11:31 | Miroslav

Jo to vůbec možný, že se na takto primitivní způsob podvodného jednání někdo chytí?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 6. 2021 17:23

Tak to se nedivím , že se to stává .Dnes jsem měla hovor ČS no a chtěli datum narození a čísla za datumem narození .Tak jsem jim řekla ,źe se spojíme s mojí bankou .Pak jsem nenašla v mobilu ani to číslo volajícího ,ale také ,že jsem měla hovor ??
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 6. 2021 16:36 | Jiří

Idiot. Jinak to nelze nazvat.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 6. 2021 16:18

Přesně. Vždycky, když se dočtu o nějakém podobném případu, tak si jen říkám, proboha, jak se někdo tak natvrdlý mohl dostat k takovým penězům?!
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 6. 2021 13:13 | Honza

Ten člověk v článku jednal nepochopitelně. Přece první co bych udělal, kontaktoval bych svoji banku. A bylo by hotovo, podvodníka bych někam poslal.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 6. 2021 12:59 | Jiří

Já tohle nechápu. Když už mi někdo takový zavolá - tak první, co udělám je, že kontaktuji svoji banku a ověřím si, co se děje. A zjistím, že se s mým účtem nic neděje, takže podvodníky pošlu někam.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 6. 2021 11:27 | PAVEL

Když je někdo debil tak ať platí
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 6. 2021 10:58 | Roman

To nám tady na okrese dělá zas borec reklamu.Nás tady budou mít za blbce ?? To zní kdežto čtu nahlas jak dobrej film ?? Hold za blbost se platí a tady je borec hodně blbej.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 6. 2021 5:55 | Tomáš Smolík

Přišel jsem o víc u HEARES/IronFX...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 6. 2021 2:31 | Richard

V půlce článku jsem se ztratil a dál to nemělo cenu ani číst.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 6. 2021 20:40 | Michal Kubeček

Citace - deprese / 02.06.2021 13:31

A že ho nenapadlo zavolat do banky si to ověřit. Tomu říkám dement. :D
V jednom podobném případě podvodník dokonce oběti řekl, že pokud má pochybnosti, může zavolat na číslo infolinky a že se dovolá jemu. Neudělala to...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 6. 2021 20:23 | eďa

Tzv. poškozený v tom jede jako spolupachatel, protože jinak by si ty prachy nechal a určitě by je nenacpal do dalšího podvodu s BTC.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Paroubek

politik

Ivo Lukačovič

podnikatel, Seznam.cz

Jiří Paroubek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Ivo Lukačovič
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services