Banky chystají novou službu. Peníze pošlete i na číslo mobilu

Olga Skalková | rubrika: Co se děje | 8. 2. 2021 | 15 komentářů
Posílání peněz mezi klienty tuzemských bank se může zjednodušit. Místo čísla účtu by mohlo stačit, když zadáte číslo mobilu. A to bez stahování nějaké speciální aplikace.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 2. 2021 9:50, moje jméno

"....řešení není pro klienty tolik pohodlné: Po obdržení zprávy o platbě musí její příjemce do připojeného odkazu napsat číslo svého účtu, teprve pak plátcova banka pošle peníze na jeho účet...."

Proboha! Jde to vůbec zrealizovat ještě nějak složitěji, než je popsáno?

+12
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 15 komentářů)

11. 2. 2021 10:05 | mpistora

Odsávat nepůjde, leda vyfukovat.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2021 10:03 | mpistora

Předpokládá se, že to tel. číslo nebudete psát, ale vybírat ze svých kontaktů a že použijete takové číslo, které běžně používáte a je tedy správné. Dále se ověření provede ověření, že stejné číslo je v tom centrálním registru. Když tam bude i podobné číslo, do kterého se trefíte, máte smůlu. To můžete mít i nyní, ta kontrolní číslice zase tak robustní není.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2021 9:57 | mpistora

Výborně. Spolu s již funkčními okamžitými převody to je další krok k eliminaci většinou zbytečných karet a jejich asociací.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2021 12:40 | Damulka

Stejně jako občas dostanete SMS omylem od z neznámého čísla...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2021 8:06 | Vojtěch Šafránek

Dobrý den, jsem studentem 3. ročníku obchodní akademie a byl bych rád kdybyste věnovali zhruba 5 - 10 minut svého času dotazníku k mé ročníkové práci.
Takovým obecným cílem je zjistit, jaké zkušenosti mají lidé s bankami a bankovními službami a jak se orientují ve finančnictví.
Dotazník je zcela anonymní.
Děkuji Vám
https://www.survio.com/survey/d/J6W8G5Q5S2I9G5U5V
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2021 17:01 | Pag

Ideální pro odsávání peněz hodnými vnuky od prarodičů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2021 16:58 | Jiřík

Citace - Petr / 08.02.2021 16:08

Tohle nabizi Creditas uz pekne dlouho.

Ale můžete to poslat jenom lidem, kteří stejně jako vy používají aplikaci Creditas. Takže to není úplně jednoduchá masovka jako ta chystaná novinka, že :)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2021 16:08 | Petr

Tohle nabizi Creditas uz pekne dlouho.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2021 15:40 | Dart

Nejak se nam to bankovnictvi nepekne zvrhava ve vymysleni kravin.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2021 11:40 | PepaJa

A co překlepy? Číslo účtu musí splňovat určité podmínky, jinak není platné. Když k číslu účtu přičtete jedničku, není to číslo účtu. Když jedničku přičtete k číslu telefonu, je šance, že je to existující telefon někoho jiného.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2021 10:37 | Matěj

Citace - czhunter / 08.02.2021 10:09

První co mě napadlo:
Jak se bude řešit, když na jedno číslo bude navázáno několik účtů?
Nebo bude povoleno jen 1:1?
Ale to je dost stupidní pro nás, co máme jeden telefon, ale mnoho bankovních účtů.

Ano, to mne také napadlo. Jsem zvědav, jak to vyřeší.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2021 10:21 | Michal Kubeček

Citace - czhunter / 08.02.2021 10:09

Jak se bude řešit, když na jedno číslo bude navázáno několik účtů?
V článku se píše, že příjemce musí souhlasit s registrací svého telefonního čísla v té databázi, takže to nejspíš bude tak, že ta registrace bude svázaná s konkrétním účtem, na který budete chtít takové platby dostávat. Když budete od někoho chtít dostat nějakou platbu na konkrétní účet, tak mu holt budete muset dát číslo toho účtu, stejně jako je to teď.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2021 10:09 | czhunter

První co mě napadlo:
Jak se bude řešit, když na jedno číslo bude navázáno několik účtů?
Nebo bude povoleno jen 1:1?
Ale to je dost stupidní pro nás, co máme jeden telefon, ale mnoho bankovních účtů.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2021 9:50 | moje jméno

"....řešení není pro klienty tolik pohodlné: Po obdržení zprávy o platbě musí její příjemce do připojeného odkazu napsat číslo svého účtu, teprve pak plátcova banka pošle peníze na jeho účet...."
Proboha! Jde to vůbec zrealizovat ještě nějak složitěji, než je popsáno?
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2021 8:54 | Petr Tomášek

90% lidí jsou stejně idioti, kteří s tím nebudou umět pracovat, nebo se toho bojí
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ludmila Müllerová

politička

Linda Vavříková

podnikatelka, Allegria

Ludmila Müllerová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Linda Vavříková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services