Bankomat mu sebral kartu. Spořitelna má zaplatit zneužití, rozhodl soud

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 26. 2. 2020 | 7 komentářů
Ústavní soud rozhodoval o tom, jestli je zadržení platební karty bankomatem její ztrátou podle zákona o platebním styku.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 2. 2020 19:04, Exklient spořky

"Spořitelna dál trvá na tom, že i zadržení karty bankomatem je ztráta, a že nestačí nahlásit ji policii a provozovateli přístroje."

Překlad: Spořitelnu nějaký trapný Ústavní soud nezajímá, protože na české zákony kašle.

+22
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

10. 3. 2020 14:28 | Petr

Předpokládal bych, že takovéto záležitosti policie vyřeší. Od toho přece razí heslo pomáhat a chránit. Jsem rád, že alespoň v čechách jsou už standardem bezkontaktní bankomaty a neni tak potřeba kartu ani vyndavat z peněženky, natož někam strkat. Nelze čekat, že turecká policie kontaktuje českou spořitelnu, ale přece prostřednictvím kartové organizace nebo provozovatele bankomatu by k ní tato informace měla postupně dojít. A právě v této chvíli by také mělo dojít ke zjištění, že daný bankomat nebyl úplně v pořádku. To jak spořitelna pohrdá soudem radši nekomentuju, to je (asi nejen) v čechách dost častý zjev.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 3. 2020 11:57

Mně se před lety stalo, že mi kartu sebral právě bankomat České spořitelny. Chtěla jsem zkontrolovat zůstatek, ale bankomat se začal najednou restartovat, naběhly Windows 7 Professional a nic. Kartu jsem už neviděla. Okamžitě jsem volala na číslo infolinky na bankomatu a kartu zablokovala, kdyby přece jen jednou vyjela. To se stalo v pátek. V pondělí mi z ČS volali, kam budu chtít kartu poslat, až ji budou mít. Uvedla jsem tedy pobočku, kam normálně chodím, a čekala, že zavolají, až tam karta bude. Samozřejmě nikdo nevolal, takže jsem po nějaké době volala znovu na infolinku, kde mě však odkázali přímo na danou pobočku. Tam jsem se již však nedovolala, jelikož nikdo nebral telefony, i když doba oběda ještě zdaleka nebyla. Po několika neúspěšných pokusech jsem volala znovu na infolinku, kde mi řekli, že pobočku kontaktují a vyřídí jim, aby se mi neprodleně ozvali. Nikdo se opět neozval. Nakonec jsem po několika měsících bez karty šla na pobočku řešit něco jiného a kartu si nechala vystavit novou, protože ta stará tam pořád nebyla.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 2. 2020 8:51 | Michal Kubeček

Rozhodnutí soudů, včetně těch nejvyšších, nerespektují často ani státní orgány (např. finanční správa je tím proslulá), takže postoj ČS bohužel až tak překvapivý není.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 2. 2020 23:28 | CK

Doufám, že si to ti šmejdi ze spořitelny vyžerou i s úroky. Nejen že bych jim nařídil zaplatit částku z karty, soudní výdaje, výdaje za advokáta, ale za i fyzickou a psychickou újmu po dobu trvání tahanic...
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 2. 2020 11:33 | Petr

Ceska sporitelna je nejaka nadfirma, porusujici pravni rad Ceske republiky?
“Klient se tak dopustil hrubé nedbalosti, což potvrdily i soudy nižší instance. “ Ne, pane mluvci, dostudujte si platne zakony, nez vypustite takovou blbost. Ustavni soud rozhodl, ze to tak nebylo.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 2. 2020 22:48 | Mirka K.

Tyhle příklady z praxe jsou vždycky strašně poučné. Prostě jak se banka chová ke svým klientům v praxi. Budiž, šlo to k soudu. A ten první soud nějak rozhodl, tak se s tím ČS měla smířit, navíc šlo z jejího pohledu o relativně drobných 100 000 Kč. Pro potenciální nové klienty jsou tyhle informace zlaté!
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 2. 2020 19:04 | Exklient spořky

"Spořitelna dál trvá na tom, že i zadržení karty bankomatem je ztráta, a že nestačí nahlásit ji policii a provozovateli přístroje."
Překlad: Spořitelnu nějaký trapný Ústavní soud nezajímá, protože na české zákony kašle.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Čech

fotbalová legenda a investor

Petr Dvořák

ředitel České televize

Petr Čech
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Petr Dvořák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services