Revoluce v posílání eur. Vysoké poplatky končí jako roaming

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 12. 11. 2019 | 12 komentářů
Zálohu na dovolenou v rakouském penzionu pošlete z účtu bez příplatku. Většina bank v Česku už oznámila klientům, jak se vypořádá s unijním nařízením ohledně výrazného zlevnění europlateb.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 11. 2019 12:40, xls

Asi takhle nějak vidím dělicí čáru bez použitelnými bankami a ostatními.

+6
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

14. 12. 2019 19:33 | jaroslav pomykal

vite nekdo,jestli toto narizeni plati i pro zasilani duchodu ze zahranici.banka si udava svuj kurs za euro a jeste platim za tuto trasakci 169kc mesicne.mesicne tedy prijdu o cca 300kc. dekuji za odpoved.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 11. 2019 14:00 | Pepe

Naposledy jsem platil přes fio za 20kč daň do Chorvatska. Ta se mi vrátila přes ČSsp. Musel jsem ji poslat znovu za dvě stovky, protože jim tam chyběl nějaký symbol, který nešel zadat v prvotní platbě. Řádově jsem přišel na poplatcích cca o 600kč (poplatky za platbu zpět atp.). Obávám se, že si najdou způsob, jak k těm poplatkům přijít...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 11. 2019 22:13 | Doktor

Citace - Jan Boleslav / 13.11.2019 11:33

Poštovní spořitelna mi v roce 2017 účtovala 700 Kč za SEPA převod cca 1000 EUR + si vydělala na kurzu. Změna vidět je, ale stále to je ze strany banky nemravnost.

Předpokládám, že jste od ní hned odešel. V roce 2017 už tu byla mnohem levnější a modernější konkurence, nejenom pokud jde o SEPA platby.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 11. 2019 11:33 | Jan Boleslav

Poštovní spořitelna mi v roce 2017 účtovala 700 Kč za SEPA převod cca 1000 EUR + si vydělala na kurzu. Změna vidět je, ale stále to je ze strany banky nemravnost.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2019 20:38

Konečně dobře. Z
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2019 14:04 | Michal

Super. V únoru se chystám na dovolenou do Holandska a čeká mě platba ubytování v EUR. Tak to s platbou ubytování počkám do toho 7. prosince, kdy to plánuje Equa bank zrušit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2019 13:48

a to, co tam bylo drive bylo v podstate tez zanedbatelne, bylo to pod 1 ecko...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 11. 2019 13:39 | Jana

Citace - lada / 12.11.2019 13:19

U FIO je to zdarma už od jara.

Ano, píšou to v článku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 11. 2019 13:19 | lada

U FIO je to zdarma už od jara.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2019 12:40 | xls

Asi takhle nějak vidím dělicí čáru bez použitelnými bankami a ostatními.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2019 9:43 | Matěj

Citace - Michal Kubeček / 12.11.2019 09:09

U Air Bank jsem spíš zvědavý, jesli budou v ceníku i nějaké další změny. Se zrušením poplatku za SEPA platby totiž odpadne další výhoda velkého tarifu a z běžných věcí zůstane v podstatě jen výběr z cizího bankomatu (korunové poplatky za SMS notifikaci a okamžitou platbu to nevytrhnou).

Tak zatím tam žádné změny k horšímu nebudou, to už by museli oznámit. Možná během příštího roku.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 11. 2019 9:09 | Michal Kubeček

U Air Bank jsem spíš zvědavý, jesli budou v ceníku i nějaké další změny. Se zrušením poplatku za SEPA platby totiž odpadne další výhoda velkého tarifu a z běžných věcí zůstane v podstatě jen výběr z cizího bankomatu (korunové poplatky za SMS notifikaci a okamžitou platbu to nevytrhnou).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Keller

sociolog

Aleš Michl

ekonom

Jan Keller
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Aleš Michl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services