Změny ve výpočtu DPH: Zaokrouhlení už nepovede k více správným výsledkům

Pavel Běhounek | rubrika: Jak na to | 21. 10. 2019 | 16 komentářů
Změny zákona o DPH ohledně zaokrouhlování rozpoutaly diskuse, poněkud překvapujícím způsobem se vyjádřila i Finanční správa. Náš článek chce uvést rozporuplné informace na pravou míru.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 10. 2019 12:20, L.

Cílem těchhle neustálých změn není nějaké vylepšení systému, ale odradit ty drobné živnostníky, kteří to ještě nevzdali. Buď změnami, nebo tím, že nějakou přehlédnou a udělají nechtěnou drobnou chybu, za kterou jim bude moci FÚ udělit tučnou pokutu.

+158
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 16 komentářů)

15. 11. 2019 12:58 | J:N.

Děkuji autorovi za příspěvek, kde správně implicitně naznačil, že k ZDPH se vyjadřují i v podstatě amatéři, kteří o daních vědí minimum a o praxi neví ani to pověstné ň S autorem souhlasím, že je to bezpředmětné a GFŘ přispěchalo hasit požár, ale bohužel se najdou jedinci, kteří vrací daňový doklad , protože zaokrouhlení není zdaněno podle ZDPH, případně teoreticky může FÚ nikoliv doměřit daň, ale pokutovat za nesprávnou metodiku. Zlaté pravidlo proto zní NEZAOKROUHLOVAT
Ještě ke GFŘ , upozornil jsem je na to, že mají chybu, když FÚ tisknou číslo výzvy ke KH BEZ vedoucích nul, ale v KH DPH VYŽADUJÍ vedoucí nuly. Pokud KH odevzdáte bez vedoucích nul, je to CHYBA. Tento rozpor ve zprávě vůbec nepřiznali, chyba dodnes není napravená, ale měli sáhodlouhé odkazy na paragrafy, že poplatník je povinen to a to. Za ty nehorázné peníze by aspoň měli mít tu slušnost se za chybu omluvit a opravit.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2019 6:54 | SR

Dobrý den, měl jsem také informaci o tom, že celkovou částku k úhradě nelze již zaokrouhlit "matematicky", ale "pouze dolů, abych neokrádal zákazníka". Je na tom něco pravdy? Skutečně je třeba částku 21,50 Kč zaokrouhlit na účtence zákazníkovi na 21 Kč a nikoli na 22 Kč? Zdá se mi to jako blbost, ale kdo ví, tady nemá smysl hledat zdravý rozum.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 10. 2019 0:10 | Jméno ? ...a je komu do toho...

Největším zlodějem v ČR je finanční úřad !!! Ten umí akorát šikanovat a parazitovat na slušných živnostnících a firmách.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 10. 2019 19:07 | Pavel Běhounek

Děkuji, opraveno
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 10. 2019 12:41 | Petr Kučera, Peníze.cz

Citace - B.C. / 22.10.2019 09:45

Dobrý den, v textu je chyba u výpočtu daně shora. Omylem jste vypustili jedničku a máte tam nesmyslně 12 000 - 121 000/1,21. Správný výpočet je částka s daní včetně mínus podíl čásky daní včetně a koeficientu DPH, tedy 121 000 - 121 000/1,21. Je to jen pro přesnost. Jinak děkuji za článek a jsem s pozdravem B.C.

Děkujeme za upozornění, opravili jsme.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 10. 2019 12:20 | jan1rakovsky@seznam.cz

JA SI MYSLIM ZE VYBIRANI 21%DPH JE TRESTNI CIN OKRADANI OBYVATEL VRACET DAN V 16% ZPET PLATCUM DPH A 5% STATU?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 10. 2019 12:00 | D.P.

Šak to znáte"dej někomu funkci a vymyslí....."Ne EET zlikviduje živnostníky,ale tady takové změny.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 10. 2019 8:23 | Dvořák Přemysl

Rakouská finanční správa zaměstnává 7500 úředníků, česká přes 14000!Tím je myslím řečeno vše.Byrokracie v ČR je narostlá to obřích rozměrů a s tím Babiš nic dělat nebude,protože to jsou voliči,jen počerňuje živnostníky(všeci kradnú)a tím vyvolal třídní nenávist jak za komunistů v 50.letech min.století.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 10. 2019 23:51 | Benes

Uz jsme zase tam kde jsme byli, totac c8slo II, vzboureni blbych a netalentovanych, jeste horsi nez bolsevik protoze zneuzivaji moderni technologie proti lidem
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 10. 2019 9:45 | B.C.

Dobrý den, v textu je chyba u výpočtu daně shora. Omylem jste vypustili jedničku a máte tam nesmyslně 12 000 - 121 000/1,21. Správný výpočet je částka s daní včetně mínus podíl čásky daní včetně a koeficientu DPH, tedy 121 000 - 121 000/1,21. Je to jen pro přesnost. Jinak děkuji za článek a jsem s pozdravem B.C.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 10. 2019 21:14 | Pavell+

Toto je naprostá ukázka toho, že když něco funguje, je to potřeba změnit a vytvořit ještě větší zmatek.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 10. 2019 18:38 | HonzaV

tyjo já jsem sice dvojitej inženýr (elektro a ekonomie), ale kdyby na mne s tímhle někdo nastoupil v noci na rohu, tak mu odevzdám peněženku a hodinky a utíkám pryč a děkuju osudu, že jsem vyváz tak lacino!
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 10. 2019 12:20 | L.

Cílem těchhle neustálých změn není nějaké vylepšení systému, ale odradit ty drobné živnostníky, kteří to ještě nevzdali. Buď změnami, nebo tím, že nějakou přehlédnou a udělají nechtěnou drobnou chybu, za kterou jim bude moci FÚ udělit tučnou pokutu.
+158
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 10. 2019 11:25 | EWE

já ne, styděla bych se za takové hovadiny
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 10. 2019 11:22 | EWE

blbosti a podsatstné se neřeší
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 10. 2019 10:12 | Šťoural

V příštím životě bych chtěl být neviditelný úředník bez jakékoli odpovědnosti vymýšlející záplavu stále nesmyslnějších předpisů...
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Klára Samková

advokátka

Tomáš Paclík

podnikatel, Viktoria Plzeň a Dočista

Klára Samková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Tomáš Paclík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services