Vkladní knížka žije dál

Petr Vykoukal | | 11. 9. 2003 | 4 komentáře
Ač v myslích mnohých z nás už patří vkladní knížka spíše do babiččina šuplíku než do portfolia finančních produktů moderního člověka, přesto žije dál. A možná budete překvapeni, že pro méně náročné uživatele může představovat velmi levnou alternativu běžného účtu, a to nejen korunového.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

18. 2. 2017 16:21 | Milan

Taky jsem si vkladní knížku založil, jelikož v práci chtěli výplatu předávat jedině bezhotovostně. A tohle je asi jediná možnost, jak nemuset platit bankéřům za výběry, vedení účtu apod.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 12. 2014 9:59 | Alena

Dotaz: Byla jsem vyzvána e-mailem z Volksbank z Rakouska, abych si vybrala uložený vklad v EUR, knížka byla založena v Rakousku! Proč mě tento vklad nemůže vydat Volksbank Zlín,proč musím jet do Rakouska, když Volksbank má pobočku ve Zlíně??? Děkuji Vám za urychlenou odpověď na můj e-mail! Alena.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 9. 2003 9:56 | Harry

Čekal jsem, že se objeví také úrokové sazby..
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 9. 2003 8:08 | Eric

Vkladní knížka je jakýmsi křížencem mezi bankovním účtem a slamníkem - člověk má neustále pocit, že má svoje peníze při sobě - proto je VK tak populární. Pouze povýšenci mohou tento přístup nazývat konzervatismem. Je to prostě jeden z možných přístupů, protože moderní "ekonomové" nazvou konzervativním každého, kdo se okamžitě nerozjuchá nad mizernými a drahými "moderními" službami pseudobank. Vkladní knížka funguje všude ve světě, naposledy jsem ji viděl loni i v Asii, kde slouží jedna knížka i pro více měn najednou.
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ladislav Jakl

bývalý tajemník prezidenta

Daniel Beneš

manažer

Ladislav Jakl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Daniel Beneš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services