Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Rohlík kartou (ne)zaplatíš

Použít kartu pro platbu v řádu desetikorun je v některých obchodech problém. "To je moc malá částka," zní častá reakce prodavačů. Mají na to vůbec právo? A mohou po vás chtít více peněz při placení kartou než v hotovosti?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

14. 8. 2003 10:59, tmejda

moc to s tim nesouvisi,ale so se mi dnes stalo na flore v albertu: vzal jsem si z regalu kefirovy mliko, dlouhy fronty u "dvou" otevrenych pokladen a kdyz jsem konecne prisel na radu, tak mu to divne piplo a neprecetlo, co to je za vyrobek. vola pracovnici danyho useku a pak povida: "tohle neni k prodeji!!" fakt dobrej zacatek dne... kazdou chvili clovek zjisti co je na svete vsechno mozny...doufam ze do priste oznacej vyrobky,ktery jsou urceny k prodeji..))

Reagovat

 

+11
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

25. 8. 2005 10:55, vladko001


PS:GEORGE SOROS-75 LET, ŽID-Z BUDAPEŠTI- PO SVÉM ÚTĚKU PŘED KOMUNISTICKOU DIKTATUROU STUDOVAL NA PROSLULÉ LONDON SCHOOL OF ECONOMICS KDE BYL JEDNÍM Z JEHO UČITELŮ RAKOUSKÝ EMIGRANT,POZDĚJŠÍ NOSITEL NOBELOVY CENY SIR KARL POPPER.

TEN SE SVÉHO ČASU VYJÁDŘIL.ŽE VE VĚKU MASMEDIÁLNÍMANIPULACE HROZÍ,ŽE SE ZNAČNÁ ČÁST SPOLEČNOSTI NECHÁ

MALÝMI ČI VĚTŠÍMI VYVOLENÝMI BRATRY ČI SESTRAMI?

UBAVIT TÉMĚŘ AŽ K SMRTI !

JEHO MNOHÉ DALŠÍ PROROCKÉ MYŠLENKY JEŠTĚ V BUDOUCNU BUDOU VÍCE NEŽ DŮLEŽITÉ.

NUŽE TENTO POPPERŮV PILNÝ ŽÁK G.SOROS SE NEDÁVNO VEŘEJNĚ VYJÁDŘIL:"ÚHLAVNÍM NEPŘÍTELEM OTEVŘENÉ SPOLEČNOSTI NENÍ KOMUNIZMUS,ALE KAPITALIZMUS"

COPAK TÍM CHTĚL ASI MISTR ŘÍCI?ŽE KAPITALIZMUS JE OCHOTEN--ŘEČENO SPOLU S J.S.LENKEM- ---TV OČKO- RÝŽOVAT I NA AKCÍCH,KDE.."PŘITOM VŠICHNI VĚDÍ,ŽE JDE Z 80% O NĚJAKEJ FET"?

KLASIK V ŘÍMĚ KDYSI ŘÍKAL,ŽE MU PENÍZE Z VEŘEJNÝCH ZÁCHODKŮ NESMRDÍ.ČESKÉMU STÁTU ,ZDÁ SE, BRZY NEBUDOU SMRDĚT PENÍZE Z PROSTITUCE.

ALE ABY SE JEŠTĚ I TYHLE AKCE VEŘEJNĚ PROPAGOVALY A PODPOROVALY Z PENĚZ DANOVÝCH POPLATNÍKŮ,TO UŽ JE TROCHU MOC.

Právo 13.08.2005 "ZA VŠÍM HLEDEJ EGOIZMUS." STR.8.

CO BY NA TO V NĚMECKU ŘEKL RUDÝ OSKAR L. ,POPŘ. RUDÝ KENNY,STAROSTA LONDÝNA?

MOŽNÁ BY SE JICH NA TO JARDA PLESL MOHL ZEPTAT.

JÁ-ZA SEBE JSEM SI JISTÝ,ŽE G .SOROS BY SVÉ VNUKY A VNUČKY URČITĚ NERAD VIDĚL NA TAKOVÉTO TECHNOPÁRTY,BEZ OHLEDU NA TO,JESTLI BUDE V CURYCHU,NEBO V PRAZE.

I BEZ TANKŮ,CTIHODNÝ JUDR SOKOLE!§§§

MÁ TOTIŽ SVOJE POTOMKY PŘÍLIŠ RÁD!

Reagovat

 

-37
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (168 komentářů)

21. 8. 2005 3:59 | vladko 001

počet hlásí tři největší banky. Česká spořitelna preventivně zablokovala 30 karet, Komerční banka a ČSOB (viz V reakci na napadení karetních systémů v USA ČSOB preventivně a bezplatně převydává karty klientů, kteří je použili u amerických obchodníků) shodně hovoří o několika desítkách. Všechny banky zablokování karet i vydání karty nové provedou bezplatně a klienty, kterým karty zablokovaly, budou kontaktovat.
Počty zabloko ČSOB několik desítek GE Money Bank 216 Komerční banka několik desítek
Zatím tedy nedošlo ke zneužití dat. Visa i MasterCard zpřísnily vyhodnocování podezřelých transakcí, které mohou svědčit o pokusu o vykradení karty, a tak se zdá být vše v pořádku. Ve Spojených státech nedojde zřejmě k zablokování všech potenciálně zneužitelných karet, kterážto operace by stála při ceně 10 USD za kartu astronomických 400 mil. USD, ale dle amerického práva nesmí vydavatel karty účtovat zákazníkovi více než 50 USD. Zpřísnění vyhodnocování podezřelých transakcí navíc zvyšuje pravděpodobnost včasného odhalení pokusu.
Stejnou službu pro banky a obchodníky v České republice vykonává společnost MUZO. Ta se ale v rámci své firemní politiky k případům konkurence nechce vyjadřovat, a tak nám pouze sdělila, že její bezpečnostní mechanismy odpovídají požadavkům kartových asociací.
Přesto se není třeba přehnaně obávat. Podle slov představitele společnosti Visa za poslední tři roky k napadení kartových systémů v Evropě nedošlo, což nám potvrdil i představitel společnosti MasterCard. Terčem útoků se stávají především systémy ve Spojených státech. I hrozivé číslo 40 tisíc potenciálně ohrožených karet Visa vydaných v Evropě je pouhým jedním promile ze všech zde emitovaných karet. A co je nejdůležitější: je v zájmu kartových asociací i bank, aby byla zachována důvěra v moderní platební nástroje, a proto se postarají o to, aby náklady na jejich řešení nepadly na hlavu (rozumějte peněženku či bankovní účet) jejich klientů, jak je vidět i z postupu tuzemských bank.
Jedna věc je ale poněkud zneklidňující. Společnost CardSystems Solutions napadení odhalila 22. května 2005, kdy ho sice oznámila FBI (která zahájila vyšetřování), veřejnost se ale první informace dozvěděla až 18. června 2005 od společnosti MasterCard, která začala řešit nestandardní operace po zpřísnění systému vyhodnocování transakcí. CardSystem Solutions se odvolává na mlčenlivost vyžádanou FBI, která ovšem dle slov své mluvčí nechtěla pouze zveřejnit citlivé údaje v případu. Téměř měsíc tak majitelé karet se zcizenými údaji ani nevěděli o hrozícím nebezpečí. Banky taktéž mohly jednat a karty blokovat až s měsíčním zpožděním...
Optimistické slovo na závěr: Kartové platební systémy jako celek procházejí neustálou modernizací a vývojem, čehož je dokladem zavádění čipových technologií a rychlý rozvoj 3D Secure - bezpečného systému placení kartou přes internet, který, byť zatím jen obchodníkům, nabízejí všechny tři největší tuzemské banky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

21. 8. 2005 4:13 | vladko 001

zde emitovaných karet. A co je nejdůležitější: je v zájmu kartových asociací i bank, aby byla zachována důvěra v moderní platební nástroje, a proto se postarají o to, aby náklady na jejich řešení nepadly na hlavu (rozumějte peněženku či bankovní účet) jejich klientů, jak je vidět i z postupu tuzemských bank.
Jedna věc je ale poněkud zneklidňující. Společnost CardSystems Solutions napadení odhalila 22. května 2005, kdy ho sice oznámila FBI (která zahájila vyšetřování), veřejnost se ale první informace dozvěděla až 18. června 2005 od společnosti MasterCard, která začala řešit nestandardní operace po zpřísnění systému vyhodnocování transakcí. CardSystem Solutions se odvolává na mlčenlivost vyžádanou FBI, která ovšem dle slov své mluvčí nechtěla pouze zveřejnit citlivé údaje v případu. Téměř měsíc tak majitelé karet se zcizenými údaji ani nevěděli o hrozícím nebezpečí. Banky taktéž mohly jednat a karty blokovat až s měsíčním zpožděním

tedy lži,propaganda a zatajování důležitých informací TO JE TEN HEZKÝ,NOVÝ SVĚT? OBLBOVÁCI VŠECH ZEMÍ,STYDÍTE SE TROCHU?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

25. 8. 2005 10:41 | VLADKO 001

Autor: vladko001 Datum přidání: 25.08.2005 10:11 Jen se zamyslete,"LIDSTVO"
To: ORSULIKL@SEZNAM.CZ Sent: Sunday, August 21, 2005 12:39 AM

TECHNO-BEZVA BYZNYS? JARDA PLESL V L.N.13.080.2005 DOPORUČUJE PAROUBKOVI,ABY:" NEMYSLEL JAKO ŠTĚPÁN",ALE RADĚJI PŘEMÝŠLEL,JAK, PO VZORU CURYCHU,NALÁKAT 1 000 000 TECHNAŘŮ DO PRAHY. UŽ JSEM JINDE UVEDL.ŽE SVĚT SE POMALU,ALE JISTĚ ŠINE K NĚJAKÉ FORMĚ PRIMITIVIZMU.VIZ PŘÍLOHA: Techno vrací člověka do pravěku Technoparty a několikadenní oslavy jihoamerických indiánů mají dost znaků podobných Rytmus techno hudby vyvolává euforii a stmeluje "kmen". Techno ale zároveň svou hlasitostí poškozuje sluchové buňky. Názory na tento druh zábavy se různí. Nejenom u laiků, ale také u odborníků. Oslava jihoamerických indiánů kmene Yanomomo trvá tři až čtyři dny. Tančí, popíjejí nápoj o "síle" velmi slabého piva, muži pozvaní z jiných osad navazují známosti s dívkami hostitelů. Zvyky indiánů lepší než praxe v Česku Jednoduchý rytmus tance udávají bubínky, občas se ozve flétna nebo píšťala. Monotónní, hodně rytmická hudba. "Cílem je urychlit účinky zkvašeného alkoholu," říká etnograf Mnislav Zelený, který studuje život a zvyky indiánů už mnoho let. Hudba a pití přivádí tanečníky do transu. "Otevírají" se k vnímání virtuálního světa duchů žijících všude kolem v přírodě. Zábava jihoamerických indiánů podle jeho zkušeností upevňuje etnickou pospolitost a sounáležitost lidí s celým kmenem, který je mnohdy rozptýlen na drobné a vzdálené osady, a zároveň dává příležitost najít si ženu. Důvodem k uspořádání oslavy nejsou svátky nebo narozeniny. "Žádný hmatatelný podnět neexistuje. Oslavu si připraví jenom proto, že skupina lidí má chuť se pobavit. Je to tedy podobné jako u technoparty," říká doktor Zelený. Touha pobavit se je lidem přirozená. Je to atavismus hluboce zakořeněný v naší osobnosti. Etnograf ale zároveň upozorňuje na jeden podstatný rozdíl mezi indiánskou oslavou a technoparty. Několikadenní zábava v pralese probíhá vždy se souhlasem náčelníka kmene, odehrává se na vymezených prostorách a jejími účastníky jsou prakticky všichni. Ve srovnání s českou realitou jsou na tom tedy indiáni díky svým zvykům podstatně lépe než našinec. Ať už v roli účastníka technoparty, nebo obyvatele obce v blízkosti louky s aparaturami. Jako by se zastavil čas "Každý rituál je vždy spojen s pocity extáze, jistým vytržením z reality," říká kulturolog Václav Soukup z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. A je zcela lhostejné, zda jde o technoparty, karneval, bohoslužbu nebo iniciační obřad, při kterém se chlapci stávají muži Pro účastníky jakéhokoliv obřadu jako by se na nějakou dobu zastavil čas. Vnímají svět jinak a hudba tento pocit vytržení ze skutečnosti
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

25. 8. 2005 10:50 | VLADKO001

"Techno je elektronická hudba určená hlavně k tanci Techno se ale vyznačuje také značnou hlasitostí. Hygienici na některých koncertech naměřili až 120 decibelů. Takový hluk panoval dříve například v dílnách na výrobu kotlů a dělníci za to měli nárok na příplatek v rizikovém prostředí. Jejich sluchová soustava ale bez ohledu na toto přilepšení k výplatě reagovala zcela přirozeně - ztrátou receptorů, vláskových buněk... "Vláskové buňky ve vnitřním uchu, dlouhodobě přetěžované hlasitým zvukem, se raději rozhodnou pro sebevraždu. Kvůli tomu pak člověk přestává slyšet vysoké tóny," vysvětluje profesor Josef Syka, který se v Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR zabývá poruchami sluchu. Týká se to hlavně lidí, kteří se pohybují v hlučném prostředí i několik hodin denně. Například dělníků u sbíječek, pokud nepoužívají chrániče sluchu. Endorfiny v roli ochránců sluchu? Přechodný pokles činnosti vláskových buněk často postihuje třeba návštěvníky technoparty, takže po návratu domů na několik hodin i dní hůře slyší. Někdy trpí i tzv. zvukovými šelesty, což se projevuje pískáním v uchu, které může trvat i měsíce. Poněkud radostnější zprávu má profesor Syka pro členy rockových kapel. Když si je při jednom výzkumu pozvali vědci na přezkoušení sluchu, zjistili překvapivou věc. Rockeři měli méně poškozený sluch než muzikanti ze symfonického orchestru. Hůře slyšeli zejména symfonici hrající na dechové a bicí nástroje. A jak si profesor Syka tento fakt vysvětluje? "Předpokládáme, že roli jakési ochrany sluchu sehrávají endorfiny. Víme, že tento hormon uvádí hráče do euforie. což může posílit obranu buněk ve sluchovém aparátu před nadměrným hlukem. Ale tuto hypotézu musí potvrdit až další výzkumy," zdůrazňuje profesor Syka. *** Pořádání několikadenních oslav mají jihoameričtí indiáni promyšlené mnohem lépe než my v České republice Technaři a indiáni Účastníci technoparty mají pravděpodobně stejné prožitky jako jihoameričtí indiáni kmene Yanomomo při svých několikadenních oslavách. Pociťují euforii, sounáležitost s "kmenem" a při tanci podávají mimořádně vysoký fyzický výkon. Výzkum vlivu technohudby na člověka odhalil několik zajímavých skutečností Za radost a fyzickou výdrž se platí. Účastníci technoparty riskují postupné zhoršování sluchu. Vláskové buňky ve vnitřním uchu přetížené nadměrným hlukem odumírají, takže pravidelní návštěvníci technoparty přestávájí slyšet vysoké tóny. Rytmus burcuje tělo k tvorbě hormonu beta-endorfinu, považovanému za drogu radosti. Člověk díky tomu zažívá euforii. Rytmus uvádí lidský organismus do transu, takže svaly jsou schopny mnohem větší námahy než obvykle. Tento efekt je ještě umocněn hlasitostí hudby. Lidové noviny, 06. 08. 2005, Josef Matyáš; Josef Matyáš, redaktor References

NĚKTEŘÍ PŘÍSLUŠNÍCI DRUHU HOMO SE TOTIŽ,ZDÁ SE,CHTĚJÍ BAVIT AŽ DO ÚPLNÉHO ZBLBNUTÍ,POPŘ.ODPADNUTÍ.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

25. 8. 2005 10:54 | vladko001


A ŽE SE TI TZV. NONKONFORMISTI NECHÁVAJÍ UPLÁCET--PARDON -SPONZOROVAT CANONEM A COCA-COLOU ?INU,TO JE UKÁZKA,ŽE SVĚT NADNÁRODNÍHO BYZNYSU UŽ PROSAKUJE VŠUDE-ABY MU NÁHODOU NĚJAKÁSKUPINKA POTENCIÁLNÍCH KONZUMENTŮ NEZBĚHLA KE KONKURENCI.
MÁME SE TEDY TAKÉ PLÁCNOUT PŘES KAPSY,POPŘ.PŘENECHAT SPONZORING TĚM DROGOVÝM DEALERŮM?A NEBO JIM JEN ZDARMA ZAPŮJČIT STADION?
JE TOHLE TA LEPŠÍ VARIANTA BOLŠEVICKÉ SPARTAKIÁDY?
VŽDYT TEHDY ŠLO TAKÉ O TO,ABY SE NÁM MLÁDEŽ BAVILA-AKTIVNÍM SPORTEM,NA ČERSTVÉM VZDUCHU.!A PŘEDVEDLA LIDU,ŽE TO S NÍ NENÍ TAK ŠPATNÉ,JAK SE UŽ TEHDY VŠEOBECNĚ REMCALO.
JENOM TY TANEČKY BYLY PONĚKUD STROJENĚJŠÍ A TÉ TRÁVY A JINÉHO SVINSTVA SE TAM TOLIK NEKONZUMOVALO!A ŽE SE MNOZÍ VOŽRALI PIVEM?TO JE PŘECE :"ČESKÝ NÁRODNÍ TEKUTÝ CHLÉB"
TAKŽE,PÁNI SLÁDCI--KTERÝ CHMELAŘSKÝ KONCERN TO SPONZNE U NÁS?
TAKŽE JEŠTĚ JEDNOU:DEGENEROVANÁ PSEUDOKULTURA NA ÚROVNI POTULNÝCH KOČOVNÝCH TLUP DO PRAHY NEPATŘÍ!
TO PRO PŘÍPAD,KDYBY SNAD PAN HAVEL BYL TAKY PRO,ABY SE NÁM-KROMĚ JINÝCH INDIVIDUÍ,SE KTERÝMI SI POLICAJTI NEVÍ RADY--POTLOUKALI PO ULICÍCH OBDOBNĚ PROBLÉMOVÉ TLUPY SE PSY-BEZ NÁHUBKU ATD,NA KTERÉ SE NABALUJÍ DALŠÍ subkultury.
POKUD BYCHOM CHTĚLI PRAHU ZPOPULARIZOVAT ZROVNA PRO TUHLE SORTU MASOVÝCH TURISTŮ, KTEŘÍ PŘÍLIŠ O TU STANDARTNÍ KULTURU DIVADEL,MUZEÍ A JINÝCH PAMĚTIHODNOSTÍ ,ZÁJEM NEMAJÍ,PAK BY SE MOHLO STÁT,ŽE BY SI TI SERIOZNĚJŠÍ TURISTI U PRAHY PŘIPSALI:
"OHAVNÉ MĚSTO,JEHOŽ KRAVÁL HVĚZD SE DOTÝKÁ".
NAVÍC,NYNÍ BUDOU MÍT POLICAJTI ČÍM DÁL VÍC PRÁCE S HLEDÁNÍM POTENCIÁLNÍCH TERORISTŮ. A JESTLI SI PAN PLESL ,ČI JINÍ STEJNĚ CHYTŘÍ MYSLÍ,ŽE KDYŽ SI TO MŮŽE DOVOLIT CURYCH,TAK PRAHA TAKY,TAK BYCH MĚL PRO NĚJ RADU,ABY NAPSAL REPORTÁŽ O ROZDÍLECH MEZI ŠVÝCARSKOU POLICIÍ A PROTIDROGOVOU ROZVĚDKOU--ANO,I TAM VEDOU S DEALERY DOST MARNÝ BOJ,OBČAS JE DOST DRSNĚ VYTLAČUJÍ Z CENTER MĚST--I TY CHUDÁČKY-ZÁVISLÉ KONZUMENTY. A TOU NAŠÍ POLICIÍ,JEJÍŽ 3 DENNÍ MANÉVRY STÁLY PŘES 30 MILIONŮ.
MOŽNÁ SE PAK I JÁ PŘESTANU DIVIT,PROČ SI VE MĚSTĚ,V JEHOŽ SKLEPECH JE ZLATO VŠELIJAKÝCH PRAPODIVNÝCH DIKTÁTORŮ A DROGOVÝCH DEALERŮ ,DOVOLÍPOŘÁDAT AKCE TĚCH,KTERÝM BY TI DIKTÁTOŘI--PRO JEJICH LÁSKU KE SVOBODĚ?--
--ZARUČENĚ ŠLÁPLI NA KRK.,JAKO TI OSTŘÍ HOŠI BUBLANA A PAROUBKA.
INU,MOŽNÁ TAM BEROU--ZA TY PRACHY-NĚCO NA UKLIDNĚNÍ,ABY TO VYDRŽELI.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

25. 8. 2005 10:55 | vladko001

PS:GEORGE SOROS-75 LET, ŽID-Z BUDAPEŠTI- PO SVÉM ÚTĚKU PŘED KOMUNISTICKOU DIKTATUROU STUDOVAL NA PROSLULÉ LONDON SCHOOL OF ECONOMICS KDE BYL JEDNÍM Z JEHO UČITELŮ RAKOUSKÝ EMIGRANT,POZDĚJŠÍ NOSITEL NOBELOVY CENY SIR KARL POPPER.
TEN SE SVÉHO ČASU VYJÁDŘIL.ŽE VE VĚKU MASMEDIÁLNÍMANIPULACE HROZÍ,ŽE SE ZNAČNÁ ČÁST SPOLEČNOSTI NECHÁ
MALÝMI ČI VĚTŠÍMI VYVOLENÝMI BRATRY ČI SESTRAMI?
UBAVIT TÉMĚŘ AŽ K SMRTI !
JEHO MNOHÉ DALŠÍ PROROCKÉ MYŠLENKY JEŠTĚ V BUDOUCNU BUDOU VÍCE NEŽ DŮLEŽITÉ.
NUŽE TENTO POPPERŮV PILNÝ ŽÁK G.SOROS SE NEDÁVNO VEŘEJNĚ VYJÁDŘIL:"ÚHLAVNÍM NEPŘÍTELEM OTEVŘENÉ SPOLEČNOSTI NENÍ KOMUNIZMUS,ALE KAPITALIZMUS"
COPAK TÍM CHTĚL ASI MISTR ŘÍCI?ŽE KAPITALIZMUS JE OCHOTEN--ŘEČENO SPOLU S J.S.LENKEM- ---TV OČKO- RÝŽOVAT I NA AKCÍCH,KDE.."PŘITOM VŠICHNI VĚDÍ,ŽE JDE Z 80% O NĚJAKEJ FET"?
KLASIK V ŘÍMĚ KDYSI ŘÍKAL,ŽE MU PENÍZE Z VEŘEJNÝCH ZÁCHODKŮ NESMRDÍ.ČESKÉMU STÁTU ,ZDÁ SE, BRZY NEBUDOU SMRDĚT PENÍZE Z PROSTITUCE.
ALE ABY SE JEŠTĚ I TYHLE AKCE VEŘEJNĚ PROPAGOVALY A PODPOROVALY Z PENĚZ DANOVÝCH POPLATNÍKŮ,TO UŽ JE TROCHU MOC.
Právo 13.08.2005 "ZA VŠÍM HLEDEJ EGOIZMUS." STR.8.
CO BY NA TO V NĚMECKU ŘEKL RUDÝ OSKAR L. ,POPŘ. RUDÝ KENNY,STAROSTA LONDÝNA?
MOŽNÁ BY SE JICH NA TO JARDA PLESL MOHL ZEPTAT.
JÁ-ZA SEBE JSEM SI JISTÝ,ŽE G .SOROS BY SVÉ VNUKY A VNUČKY URČITĚ NERAD VIDĚL NA TAKOVÉTO TECHNOPÁRTY,BEZ OHLEDU NA TO,JESTLI BUDE V CURYCHU,NEBO V PRAZE.
I BEZ TANKŮ,CTIHODNÝ JUDR SOKOLE!§§§
MÁ TOTIŽ SVOJE POTOMKY PŘÍLIŠ RÁD!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-37
Líbí
Nelíbí

5. 2. 2015 10:20 | Rypoň

Píšete tady hovadiny!!! Mám na mysli rady. Obchodník má minimální hranici pro platbu kartou 300,-Kč! A má intervence do banky? Odpověď: Nezlobte se, pane X.Y. ale my s tím nic neuděláme! Poplatek za kartu je 100 a více, poplatek za výběr, poplatek za vklad, prostě poplatek za každou blbost! Ale když něco po bance chcete? OUHA, pán by něco chtěl? Ale to nemůže, to by jsme pro to museli něco udělat, to by jste chtěl po nás moc. Prostě "DRŽ HUBU A PLAŤ!"
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

26. 10. 2015 13:53 | Angry Gadjo

Obchodník má minimální hranici pro platbu kartou 300,-Kč! -> A kdo tuto hranici určil?! Je to jen výmluva obchodníků!Existenci tohoto limitu popírají vydavatelé karet, banky, ČOI, právnící - Prodávající nesmí při prodeji výrobků nebo poskytování služeb spotřebitele diskriminovat. - § 6 Zákon o ochraně spotřebitele - to znamená, že kartou mohu platit I za zboží v hodnotě jedné koruny, jinak je diskriminován. Mě se stala podobná věc v pátek, tak jsem podal podmět na ČOI a stížnost své bance, která předala stížnost bance prodávajícího.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 787 919 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Kasa

podnikatel a investor, Ticketon.cz

Pavel Juříček

podnikatel, Brano Group

Martin Kasa
ÚSPĚŠNOST
52,50 %

z 40 duelů
×
Pavel Juříček
ÚSPĚŠNOST
53,33 %

z 90 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK