Equa spouští vlastní síť bankomatů, umí vkládat i eura a dolary

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 29. 11. 2019

Equa bank spustila prvních čtrnáct vlastních bankomatů. Další dva plánuje zprovoznit v následujících dnech, celkem jich tak do konce roku bude mít šestnáct.

Všechny umožňují kromě výběru také vklady hotovosti. „Jako jediná banka na českém trhu umíme bank pro své klienty prostřednictvím těchto bankomatů vložení hotovosti nejen v českých korunách, ale i v eurech nebo v dolarech přímo na cizoměnové účty,“ říká mluvčí Markéta Dvořáčková.

Seznam bankomatů má Equa na svém webu, zatím je jich podle něj třináct. V Praze je jediný na Andělu, další jsou v Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Liberci, Českých Budějovicích, Mladé Boleslavi, Zlíně, Karlových Varech a Opavě.

O zavedení vlastních bankomatů, sloužících zároveň pro vklady, mluvila Equa už na začátku roku 2013, plán ale tehdy zrušila. Letos v dubnu avizovala spuštění šestnácti vkladomatů během července, nakonec k tomu se zpožděním došlo až teď.

Nové bankomaty Equa bank zatím akceptují jenom karty Mastercard, v následujících týdnech budou zprovozněny i pro karty Visa. „Jde o moderní zařízení od předního světového výrobce, japonské firmy OKI,“ upřesňuje Dvořáčková.

Výběry i vklady jsou bez poplatku. Equa doteď vlastní bankomaty neměla, ale umožňuje bezplatné výběry u všech ostatních v Česku, a to bez omezení. Kdo naopak potřebuje vložit hotovost, může to (trochu komplikovaně) udělat u České pošty – což sice přijde na víc než 40 korun, ale Equa mu pak proplatí jeden vklad v měsíci. Ani na jedné možnosti se nic nemění, uvedla dnes banka.

Otevřený vkladomat pro Equa bank.

Svůj první bankomat v Česku spustila letos v červnu také Hello bank, během léta přidala dalších pět, od té doby žádný. K dispozici jsou v pražské, brněnské a ostravské pobočce, v prodejně Alza v pražských Holešovicích, v Baumaxu na pražském Bohdalci a v Obchodním domě Zlín. Peníze lze jenom vybírat, ne vkládat.

Bankomatová síť Hello bank vzniká ve spolupráci s polskou společností IT Card, která je partnerem BNP Paribas (vlastníka Hello bank) i v jiných zemích. Používá také značku Planet Cash. 

Také Hello bank má oproti původním plánům zpoždění. O zprovoznění bankomatů mluvili její zástupci už loni v březnu, do konce roku 2018 jich mělo fungovat padesát.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

30. 11. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

Lidé, kteří platí kartou od České spořitelny, mohou do konce prosince ušetřit 20 procent z nákupů v řetězci Albert a v internetových obchodech Rohlík a Košík.

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

28. 11. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

Moneta zůstává jednou z mála bank, která má hotovostní pokladny na všech pobočkách, nabízí i směnárnu. Plánuje jejich omezení? Kdy spustí platby na číslo mobilu, společné vkladomaty... celý článek

Bankomat má spotřebu jako rodinný dům. A další zajímavosti

27. 11. 2022 | Olga Skalková

Bankomat má spotřebu jako rodinný dům. A další zajímavosti

Proč potřebuje bankomat tolik elektřiny? Kolik stojí jeho pořízení? Kolik už jich v Česku vlastně je? Projděte si čísla.

Internetové bankovnictví nepoužívá skoro 30 % Čechů

22. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Internetové bankovnictví nepoužívá skoro 30 % Čechů

Internetové bankovnictví používají už víc než dvě třetiny (71 %) obyvatel Česka starších 16 let. Ukazují to čerstvě zveřejněné výsledky průzkumu Českého statistického úřadu. Před dvěma... celý článek

Fio banka přidá do mobilu a hodinek i karty Visa

18. 11. 2022 | Petr Kučera

Fio banka přidá do mobilu a hodinek i karty Visa

Placení mobilem nebo chytrými hodinkami je už dostupné i pro klienty Fio banky s kartou Visa. Nově si ji mohou přidat do aplikací Google Pay (Peněženka Google), Garmin Pay i Fitbit... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.