Equa spouští vlastní síť bankomatů, umí vkládat i eura a dolary

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 29. 11. 2019

Equa bank spustila prvních čtrnáct vlastních bankomatů. Další dva plánuje zprovoznit v následujících dnech, celkem jich tak do konce roku bude mít šestnáct.

Všechny umožňují kromě výběru také vklady hotovosti. „Jako jediná banka na českém trhu umíme bank pro své klienty prostřednictvím těchto bankomatů vložení hotovosti nejen v českých korunách, ale i v eurech nebo v dolarech přímo na cizoměnové účty,“ říká mluvčí Markéta Dvořáčková.

Seznam bankomatů má Equa na svém webu, zatím je jich podle něj třináct. V Praze je jediný na Andělu, další jsou v Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Liberci, Českých Budějovicích, Mladé Boleslavi, Zlíně, Karlových Varech a Opavě.

O zavedení vlastních bankomatů, sloužících zároveň pro vklady, mluvila Equa už na začátku roku 2013, plán ale tehdy zrušila. Letos v dubnu avizovala spuštění šestnácti vkladomatů během července, nakonec k tomu se zpožděním došlo až teď.

Nové bankomaty Equa bank zatím akceptují jenom karty Mastercard, v následujících týdnech budou zprovozněny i pro karty Visa. „Jde o moderní zařízení od předního světového výrobce, japonské firmy OKI,“ upřesňuje Dvořáčková.

Výběry i vklady jsou bez poplatku. Equa doteď vlastní bankomaty neměla, ale umožňuje bezplatné výběry u všech ostatních v Česku, a to bez omezení. Kdo naopak potřebuje vložit hotovost, může to (trochu komplikovaně) udělat u České pošty – což sice přijde na víc než 40 korun, ale Equa mu pak proplatí jeden vklad v měsíci. Ani na jedné možnosti se nic nemění, uvedla dnes banka.

Otevřený vkladomat pro Equa bank.

Svůj první bankomat v Česku spustila letos v červnu také Hello bank, během léta přidala dalších pět, od té doby žádný. K dispozici jsou v pražské, brněnské a ostravské pobočce, v prodejně Alza v pražských Holešovicích, v Baumaxu na pražském Bohdalci a v Obchodním domě Zlín. Peníze lze jenom vybírat, ne vkládat.

Bankomatová síť Hello bank vzniká ve spolupráci s polskou společností IT Card, která je partnerem BNP Paribas (vlastníka Hello bank) i v jiných zemích. Používá také značku Planet Cash. 

Také Hello bank má oproti původním plánům zpoždění. O zprovoznění bankomatů mluvili její zástupci už loni v březnu, do konce roku 2018 jich mělo fungovat padesát.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Nejde jen o peníze. Dobrá pojistka vás rychle vrátí na silnici a váš život do normálních kolejí. Proto si zvolte…

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

Česká spořitelna v noci z pátku 9. února na sobotu 10. února dočasně odstaví systém George. V mobilu ani na webu nebude dostupný od páteční 23. hodiny do sobotní osmé hodiny ranní.

Banky rozdají tisíce, startují nové akce pro klienty

6. 2. 2024 | Petr Kučera

Banky rozdají tisíce, startují nové akce pro klienty

Raiffeisenbank, Creditas, ČSOB, UniCredit a Skip Pay lákají na odměny za aktivní využívání služeb nebo sjednání nového účtu. Některé odměny získá každý při splnění podmínek, u jiných... celý článek

KB mění pojištění karet. Za vylepšení si klienti připlatí

1. 2. 2024 | Kateřina Hovorková

KB mění pojištění karet. Za vylepšení si klienti připlatí

Pojištění Merlin, které využívá zhruba třetina majitelů platebních karet od Komerční banky, postupně nahradí nová služba nazvaná Extra služba Bezpečí. Přinese vyšší krytí, ovšem bude... celý článek

Spořitelna spouští novinku, která má lidem pomoct s rezervou

29. 1. 2024 | Petr Kučera | 5 komentářů

Spořitelna spouští novinku, která má lidem pomoct s rezervou

Česká spořitelna spouští v ostrém provozu službu Platím a spořím. Jejím základem je zaokrouhlování plateb kartou – rozdíl mezi skutečně zaplacenou a zaokrouhlenou částkou jde na spořicí... celý článek

Revoluce v placení je tu, hlásí banky. Zacvakáte bez terminálu

23. 1. 2024 | Petr Kučera | 10 komentářů

Revoluce v placení je tu, hlásí banky. Zacvakáte bez terminálu

Nové řešení nazvané Cvak chce výrazně rozšířit bezhotovostní platby. Pro nejmenší prodejce a poskytovatele služeb má být levnější a technicky méně náročné než platební terminál. Do... celý článek

Partners Financial Services