Equa spouští vlastní síť bankomatů, umí vkládat i eura a dolary

| rubrika: Aktuality | 29. 11. 2019 12:15

Equa bank spustila prvních čtrnáct vlastních bankomatů. Další dva plánuje zprovoznit v následujících dnech, celkem jich tak do konce roku bude mít šestnáct.

Všechny umožňují kromě výběru také vklady hotovosti. „Jako jediná banka na českém trhu umíme bank pro své klienty prostřednictvím těchto bankomatů vložení hotovosti nejen v českých korunách, ale i v eurech nebo v dolarech přímo na cizoměnové účty,“ říká mluvčí Markéta Dvořáčková.

Seznam bankomatů má Equa na svém webu, zatím je jich podle něj třináct. V Praze je jediný na Andělu, další jsou v Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Liberci, Českých Budějovicích, Mladé Boleslavi, Zlíně, Karlových Varech a Opavě.

O zavedení vlastních bankomatů, sloužících zároveň pro vklady, mluvila Equa už na začátku roku 2013, plán ale tehdy zrušila. Letos v dubnu avizovala spuštění šestnácti vkladomatů během července, nakonec k tomu se zpožděním došlo až teď.

Nové bankomaty Equa bank zatím akceptují jenom karty Mastercard, v následujících týdnech budou zprovozněny i pro karty Visa. „Jde o moderní zařízení od předního světového výrobce, japonské firmy OKI,“ upřesňuje Dvořáčková.

Výběry i vklady jsou bez poplatku. Equa doteď vlastní bankomaty neměla, ale umožňuje bezplatné výběry u všech ostatních v Česku, a to bez omezení. Kdo naopak potřebuje vložit hotovost, může to (trochu komplikovaně) udělat u České pošty – což sice přijde na víc než 40 korun, ale Equa mu pak proplatí jeden vklad v měsíci. Ani na jedné možnosti se nic nemění, uvedla dnes banka.

Otevřený vkladomat pro Equa bank.

Svůj první bankomat v Česku spustila letos v červnu také Hello bank, během léta přidala dalších pět, od té doby žádný. K dispozici jsou v pražské, brněnské a ostravské pobočce, v prodejně Alza v pražských Holešovicích, v Baumaxu na pražském Bohdalci a v Obchodním domě Zlín. Peníze lze jenom vybírat, ne vkládat.

Bankomatová síť Hello bank vzniká ve spolupráci s polskou společností IT Card, která je partnerem BNP Paribas (vlastníka Hello bank) i v jiných zemích. Používá také značku Planet Cash. 

Také Hello bank má oproti původním plánům zpoždění. O zprovoznění bankomatů mluvili její zástupci už loni v březnu, do konce roku 2018 jich mělo fungovat padesát.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.