Co o webu YES karty soudí porotci Peníze.CZ

Petr Vykoukal | 9. 8. 2002
Radovan Jelen, marketing manager, internet full-service agentura Forrest Gump, a. s. Radovan Jelen, marketing manager, internet full-service agentura Forrest Gump, a. s.

V případě webu Yes karty nelze hodnotit grafickou stránku prezentace, protože žádná není. Zajímavá je navigace na úvodní straně prezentace, jelikož mohu využít dvě různé formy s totožným výsledem. Považuji ji však za zbytečnou.

Pokud se týče obsahu, jsou zde prezentovány základní informace jak pro uživatele Yes karty, tak pro potenciální klienty. Chtěl bych jen upozornit, že forma rozdělení ČR na kraje v rámci mapy kontaktních míst se již delší dobu takto nepoužívá.

Jediné co mohu pochválit je to, že se stránky díky minimální grafice rychle natahují a že všechny informace lze díky jejich malému rozsahu získat velmi rychle.

Žádná on-line komunikace se zákazníky neexistuje a k dispozici jsou jen formuláře ke stažení, a to je dnes opravdu málo. Z hlediska obsahové informační hodnoty a grafického designu jde o nezdařilý web.

Petr Nešpůrek, obchodník, ARBOmedia - adMaster Network Petr Nešpůrek, obchodník, ARBOmedia - adMaster Network

Úvodní stránka YES karty je zpracovaná tak, aby téměř na první pohled bylo zřejmé, že se jedná o platební kartu. Nícméně se velice dlouho načítá a informace o průběhu načítání v procentech s dvěmi desetinnými místy ve mně vzbuzuje pocit, že se může načítat opravdu velmi pomalu … Hlavní stránka má 4 rohy, ale pouze 3 informace v nich. Jeden roh zůstává již mnoho měsíců prázdný a kazí tím celkový vzhled stránky. Vypadají jako nedokončené … Že se všechno točí kolem YES karty a doplňujících informací je zpracováno hezky a poutavě. Avšak vizuálně se to dost "bije" s pravým horním rohem a flashovým nadpisem "jak a kde kartu aktivovat". Obvykly na hlavní stránce bývají umístěny také informace o novinkách, aktualitách … místo toho je zde možnost stáhnutí si již poměrně dost starého klipu s J. Štefánkovou.

Co se týká poskytovaných informací, tak i přes jejich do jisté míry skoro stručnost, je hodnotím lépe než grafickou stránku serveru. Stránky se zdají zastaralé. Doporučoval bych je trochu oživit, přidat nějaké alespoň nové obrázky, novinky…

Tomáš Tyll Tomáš Tyll - společnost Nexen

Obsah stránky je dostatečný, přehledný a jednoduše pochopitelný, nechybí seznam prodejen s kontaktní informací, který mě mile překvapil. Informace jsou seřazeny, roztřiděny a návštěvník se rychle a jednoduše dozví vše potřebné. Grafická podoba je o několik stupínků horší, zvolené barvy prezentace jsou "jedovaté" a celkově graficky stránka vypadá na nepovedený mix ruzných stylů nebo jako webová prezentace školního fotbalového teamu.

Mezi porotce patří také také Michal Drtina, Vltava-Labe Press, Eda Hekšová, Marketing manager, CREDIT SUISSE ASSET MANAGEMENT, Gabriela Hrušková, Advertising Sales Manager, Tiscalli, Vladimír Iliev, zástupce šéfredaktora iStrategie.cz, Pavel Janeček, investiční společnost Pioneer Ivona Koucká, výkonná ředitelka Sdružení pro internetovou reklamu, Naveed Gill, generální ředitel, Tiscali Czech Republic, Pavla Paseková, Českomoravská stavební spořitelna . Jejich hodnocení zde chybí pro přílišnou časovou zaneprázdněnost.

Už jste někdy surfovali stránkami YES karty? Nezabloudili jste tam? Pomohly vám stránky v něčem? Svěřte se nám se svými zážitky.

Partneři soutěže
Tiscali
Strategie

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Ztratil jsem kartu, co teď? Na kolik to přijde a kde si počkám

5. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Ztratil jsem kartu, co teď? Na kolik to přijde a kde si počkám

Když ztratíte kartu, můžete na novou čekat až týden a ještě za ni zaplatit několik stovek. Nebo taky ne. Prošli jsme podmínky podle bank.

Nevýhodný kurz DCC umožní blokovat i největší banka

30. 3. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nevýhodný kurz DCC umožní blokovat i největší banka

Politici nenašli odvahu k přísnější regulaci „služby“ DCC. Přesto může být letošní rok zlomový: Česká spořitelna se přidá k menším bankám a ukáže, že klienty lze chránit líp.

Air Bank snižuje minimální věk pro dětský účet

28. 3. 2022 | Petr Kučera

Air Bank snižuje minimální věk pro dětský účet

Air Bank snížila minimální věkovou hranici pro používání dětského účtu na osm let. Dosud měla hranici 10 let věku – nejvyšší mezi bankami, které dětský účet nabízejí.

Takhle vám vysají účet. Policie řekla podrobnosti

22. 3. 2022 | Jiří Hovorka | 21 komentářů

Takhle vám vysají účet. Policie řekla podrobnosti

Lidé prodávající na internetových bazarech by měli být opatrní. Počty podvodů v posledních týdnech výrazně narostly, varuje policie i banky. Kriminalistům v Praze se podařilo zadržet... celý článek

Air Bank má milion klientů. Oslaví to slevou

21. 3. 2022 | Petr Kučera | 23 komentářů

Air Bank má milion klientů. Oslaví to slevou

Air Bank dnes oznámila, že má už milion klientů. Podařilo se jí to po necelých deseti a půl letech fungování – na trh vstoupila 22. listopadu 2011. Každý rok tak v průměru roste o sto... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.