Co o webu YES karty soudí porotci Peníze.CZ

Petr Vykoukal | 9. 8. 2002
Radovan Jelen, marketing manager, internet full-service agentura Forrest Gump, a. s. Radovan Jelen, marketing manager, internet full-service agentura Forrest Gump, a. s.

V případě webu Yes karty nelze hodnotit grafickou stránku prezentace, protože žádná není. Zajímavá je navigace na úvodní straně prezentace, jelikož mohu využít dvě různé formy s totožným výsledem. Považuji ji však za zbytečnou.

Pokud se týče obsahu, jsou zde prezentovány základní informace jak pro uživatele Yes karty, tak pro potenciální klienty. Chtěl bych jen upozornit, že forma rozdělení ČR na kraje v rámci mapy kontaktních míst se již delší dobu takto nepoužívá.

Jediné co mohu pochválit je to, že se stránky díky minimální grafice rychle natahují a že všechny informace lze díky jejich malému rozsahu získat velmi rychle.

Žádná on-line komunikace se zákazníky neexistuje a k dispozici jsou jen formuláře ke stažení, a to je dnes opravdu málo. Z hlediska obsahové informační hodnoty a grafického designu jde o nezdařilý web.

Petr Nešpůrek, obchodník, ARBOmedia - adMaster Network Petr Nešpůrek, obchodník, ARBOmedia - adMaster Network

Úvodní stránka YES karty je zpracovaná tak, aby téměř na první pohled bylo zřejmé, že se jedná o platební kartu. Nícméně se velice dlouho načítá a informace o průběhu načítání v procentech s dvěmi desetinnými místy ve mně vzbuzuje pocit, že se může načítat opravdu velmi pomalu … Hlavní stránka má 4 rohy, ale pouze 3 informace v nich. Jeden roh zůstává již mnoho měsíců prázdný a kazí tím celkový vzhled stránky. Vypadají jako nedokončené … Že se všechno točí kolem YES karty a doplňujících informací je zpracováno hezky a poutavě. Avšak vizuálně se to dost "bije" s pravým horním rohem a flashovým nadpisem "jak a kde kartu aktivovat". Obvykly na hlavní stránce bývají umístěny také informace o novinkách, aktualitách … místo toho je zde možnost stáhnutí si již poměrně dost starého klipu s J. Štefánkovou.

Co se týká poskytovaných informací, tak i přes jejich do jisté míry skoro stručnost, je hodnotím lépe než grafickou stránku serveru. Stránky se zdají zastaralé. Doporučoval bych je trochu oživit, přidat nějaké alespoň nové obrázky, novinky…

Tomáš Tyll Tomáš Tyll - společnost Nexen

Obsah stránky je dostatečný, přehledný a jednoduše pochopitelný, nechybí seznam prodejen s kontaktní informací, který mě mile překvapil. Informace jsou seřazeny, roztřiděny a návštěvník se rychle a jednoduše dozví vše potřebné. Grafická podoba je o několik stupínků horší, zvolené barvy prezentace jsou "jedovaté" a celkově graficky stránka vypadá na nepovedený mix ruzných stylů nebo jako webová prezentace školního fotbalového teamu.

Mezi porotce patří také také Michal Drtina, Vltava-Labe Press, Eda Hekšová, Marketing manager, CREDIT SUISSE ASSET MANAGEMENT, Gabriela Hrušková, Advertising Sales Manager, Tiscalli, Vladimír Iliev, zástupce šéfredaktora iStrategie.cz, Pavel Janeček, investiční společnost Pioneer Ivona Koucká, výkonná ředitelka Sdružení pro internetovou reklamu, Naveed Gill, generální ředitel, Tiscali Czech Republic, Pavla Paseková, Českomoravská stavební spořitelna . Jejich hodnocení zde chybí pro přílišnou časovou zaneprázdněnost.

Už jste někdy surfovali stránkami YES karty? Nezabloudili jste tam? Pomohly vám stránky v něčem? Svěřte se nám se svými zážitky.

Partneři soutěže
Tiscali
Strategie

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Dvě největší banky varují před novými podvody

28. 12. 2020 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Dvě největší banky varují před novými podvody

ČSOB upozorňuje klienty na novou vlnu phishingových útoků. Jde o e-mailové zprávy, přes které se podvodníci snaží dostat k penězům na účtech.

Spořitelna má nové karty. Podívejte se, co vás čeká

16. 12. 2020 | Petr Kučera | 14 komentářů

Spořitelna má nové karty. Podívejte se, co vás čeká

Česká spořitelna mění po více než pěti letech vzhled svých platebních karet. Od druhé poloviny listopadu je klientům vydává výhradně v novém designu. Další podrobnosti a fotky najdete... celý článek

Ověření při platbě kartou vylepší i ČSOB. Opisování SMS končí

16. 12. 2020 | Petr Kučera | 6 komentářů

Ověření při platbě kartou vylepší i ČSOB. Opisování SMS končí

Ani klienti ČSOB už nebudou muset přepisovat SMS kódy při placení kartou na internetu, typicky v e-shopech. Od ledna jim banka nabídne ověřování přes mobilní aplikaci ČSOB Smart klíč.  celý článek

Fio odmění za platby mobilem s Google Pay

7. 12. 2020 | Petr Kučera | 2 komentáře

Fio odmění za platby mobilem s Google Pay

Soutěž na podporu mobilních plateb dnes spustila Fio banka. Zúčastnit se mohou klienti, kteří použijí aplikaci Google Pay – bez ohledu na to, jestli s ní teprve začnou, nebo jestli... celý článek

Air Bank mění ceník. Jediný účet a okamžité platby zdarma

3. 11. 2020 | Jiří Hovorka, Petr Kučera | 34 komentářů

Air Bank mění ceník. Jediný účet a okamžité platby zdarma

Air Bank od 3. listopadu mění ceník. Nově nabízí jedinou variantu účtu bez poplatku za vedení. Zrušila také příplatek za okamžitou platbu. Na druhou stranu zdražily jednotlivé výběry... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.