Česká zbrojovka nabídne akcie na burze

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 9. 9. 2020 08:30
Česká zbrojovka nabídne akcie na burze

Zdroj: Shutterstock

Česká zbrojovka Group oznámila, že chce na Burze cenných papírů Praha uskutečnit veřejnou nabídku svých akcií. Primární nabídka nových akcií má dosáhnout ekvivalentu až 75 milionů eur (zhruba dvě miliardy korun). 

Doplní ji sekundární nabídka stávajících akcií v hodnotě až do ekvivalentu 75 milionů eur, které jsou v současnosti v držení společnosti Česká zbrojovka Partners. Prodávající akcionář navíc poskytne další stávající akcie až do výše 15 % původní nabídky na pokrytí případné opce navýšení. Podrobné informace zveřejní v prospektu, jakmile jej schválí Česká národní banka.

O vydání nových akcií mluvila Česká zbrojovka už loni na podzim. Její akcie jsou sice od letošního 1. června zapsané na hlavním trhu pražské burzy, zatím se ale s nimi neobchoduje – šlo o takzvaný technický listing. Na burzu se vrátila po skoro třinácti letech – tehdejší většinový vlastník Eximat je stáhl na podzim 2007 po vytěsnění menšinových akcionářů.

Většina akcií (90 %) uherskobrodské zbrojovky teď patří společnosti European Holding Company ovládané René Holečkem. Majoritní podíl si chce ponechat i po uvedení akcií na burzu.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Autorsky se zaměřuje na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ještě víc než paragrafy ale miluje média. Byl šéfredaktorem České informační agentury... Další články autora.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.