Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Daně a dávky přehledně a do kapsy

| rubrika: Tip na knihu | 26. 3. 2008 | 3 komentáře
Daně a dávky přehledně a do kapsy
Daně, sociální pojištění či sociální dávky jsou příliš složité, než aby si člověk dokázal vše zapamatovat. Proto vydavatelství ASPI přišlo s užitečnou publikací Tabulky a informace pro daně a podnikání.

Neznalost zákona neomlouvá. Vyznat se v daních, termínech jejich placení, v nejrůznějších sazbách, předpisech, zákonech a letošních změnách musí proto každý podnikatel, účetní, daňový poradce i úředník. Užitečným pomocníkem při bezchybném zvládání daňových povinností je publikace nazvaná „Tabulky a informace pro daně a podnikání“. Praktickou příručku vydalo již po čtvrté v aktualizovaném vydání nakladatelství Aspi ve spolupráci s Komorou daňových poradců a za autorského přispění Ivana Brychty.

Název: Tabulky a informace pro daně a podnikání 2008
4. vydání oblíbené příručky
Nakladatelství: Aspi
Počet stránek:520
Cena: 195 Kč
www.aspi.cz

Publikace má 520 stran, ale vejde se do kapsy. V první kapitole autoři poskytují veškeré potřebné informace o všech platných přímých a nepřímých daních - od daní z příjmu, přes silniční daň až po daň z přidané hodnoty. U každé daně jsou popsány nejdůležitější pojmy, uvedeny všechny platné sazby a další podstatné daňové údaje a změny platné pro rok 2008. Nechybí ani výpočty a přehled zákonů, které s jednotlivými daněmi souvisí.

Všechny informace jsou v publikaci uspořádány do tabulek a přehledného textu. To umožňuje snadnou orientaci v nepřeberném množství dat, takže vyhledat v knížce potřebný údaj zvládne prakticky každý.

Příručka je určena hlavně podnikatelům, účetním, daňovým poradcům a dále těm, kdo se podílejí na vedení společností nebo provádějí kontrolní činnost ve firmách. Proto jsou v ní kromě daní také kapitoly o cestovních náhradách, účetnictví, o mzdách a platech, zdravotním pojištění a veškeré potřebné údaje a nové sazby týkající změn v sociálním pojištění.

V tabulkách jsou rovněž stručně popsány povinnosti každého podnikatele a zaměstnavatele vůči pojišťovnám, finančnímu úřadu a České správě sociálního zabezpečení.

Cenné informace najde v publikaci ale i běžný daňový poplatník. Dá se v ní vyhledat například to, kdy vzniká nárok na starobní důchod a jak se takový důchod vypočítává. V kapitole o státní sociální podpoře jsou přehledně popsány všechny možné sociální dávky – od přídavků na děti, příspěvků na bydlení až po pěstounské dávky. V tabulkách se dá snadno vyhledat v jaké výši a za jakých podmínek může být podpora vyplácena. V kapitole o dědické dani se zase snadno zjistí, jakou daň musí dědic zaplatit a kdo je od daně dědické a darovací nyní osvobozen.

Publikace „Tabulky a informace pro daně a podnikání“ může sloužit také jako učebnice. Jsou v ní rovněž cenné informace o ekonomických trendech. V příručce jsou uvedeny jak aktuální údaje pro rok 2008, tak i sazby a koeficienty platné v předchozích letech. Studenti z ní mohou načerpat i znalosti o daňové politice v zemích Evropské unie a získat třeba také ucelený přehled o českých účetních předpisech a smluvních vztazích, které umožňuje český občanský a obchodní zákoník.

Jsou české daně příliš složité, nebo se v nich snadno vyznáte? Podělte se o názor.

 

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+14
Ano
Ne

Diskuze

8. 2. 2012 | 11:43 | SANDYJAMES23

I had a dream to start my firm, however I didn't have enough of money to do it. Thank heaven my close mate told to utilize the mortgage loans. Therefore I took the sba loan and made real my dream. více

26. 3. 2008 | 11:27 | Martina

Ta kniha může být perfektní, škoda jen, že celý obsah při dnešní neustálé změně zákonů, určitě už za půl roku, ne-li dřív, nebude pravda. více

26. 3. 2008 | 0:39 | Nikol

Asi možná užitečná kniha, jen bych chtěla vidět tu kapsu, do které se vejde kniha s 500 stránkama jako má můj slovník, na který bych potřebovala spíš chlebník :-) více

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Veřejný statek, Nabídkové šoky, Ziskový výnos, letecké spoelčnosti, letiště, zahraničí, peníze nebo život, služební cesta, veřejný sektor, lehký průmysl, Nemrhejte penězi, přikázání pohledávky, SSM, l’oreal, FlexiCredit, AQ okna, Praha 1, péče o přírodu

4T38189, 1E93944, 6B66666, 5A67789, 4E19484

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK