Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Příležitost pro 10 miliónů investorů

| rubrika: Analýza | 7. 10. 2002
<P><div align=right><img src=/img/sponsor/cp_invest_barva.gif border=0></div> <P>Společnost ČP INVEST neprovází přehnaná reklama, o to zajímavější má výsledky. Nemusel si tedy každý povšimnout, že zde dozrál hráč s významnou podporou kapitálu, jakou představuje příslušnost k silné finanční skupině České pojišťovny. ČP INVEST sbírá zkušenosti na českém trhu od r.1991 a patří k zakládajícím členům UNIS (Unie investičních společností). Společnost loni prošla zásadní restrukturalizací, jejímž výsledkem je nejen nový název, ale především široká nabídka produktů a moderních služeb, jichž může využívat náročný znalec i začínající investor, soukromník i organizace (firma). Důvodů pro investici do fondů ČP INVEST, včetně daňových, se najde vždycky dost.

V České republice široká obec investorů spíš teprve vzniká, lidé potřebují novou příležitost lépe poznat, proto jsou v oblibě spíše konzervativní produkty a právě v této oblasti poskytuje ČP INVEST atraktivní nabídku:

Fond korporátních dluhopisů zaujal začátkem července 7x první pozici za tříměsíční výkonnost mezi nejlepšími dluhopisovými fondy denominovanými v CZK (v rámci UNIS), zhodnocení podílů zde přesahuje 5 % za 3 měsíce.
Ještě konzervativnější Fond státních dluhopisů využívá přiměřeně konzervativních instrumentů, nicméně současná tříměsíční výkonnost, která vystoupala na úroveň, oscilující kolem 3 %, jej udržuje od začátku prázdnin mezi 2. a 5. pozicí na scéně českých fondů.

ČP INVEST ovšem nabízí také zcela originální produkty - specializované akciové fondy, zaměřené na určité zajímavé sektory:

Fond farmacie a biotechnologie (např. minulý týden dosáhl nejvyššího týdenního zhodnocení mezi fondy denominovanými v CZK, v rámci UNIS)
Fond ropného a energetického průmyslu
Fond nové technologie

Jejich předností je přesné zacílení, patrné již na první pohled, jinými slovy: na rozdíl od obvyklého mlhavého označení „fond investuje do severoamerických akcií“, v tomto případě ví investor zcela přesně, do jakého sektoru budou jeho peníze investovány - kdo se o věc zajímá hlouběji, může si lépe představit, jak je vybraný sektor výnosný. Jde o praktické využití globalizace světové ekonomiky, kdy region a státní hranice přestávají hrát pro kapitál důležitou roli. V sektorovém zaměření můžeme spatřovat i další výhody, např. manažer portfolia sleduje určitou vymezenou oblast, intenzívně prohlubuje své specifické znalosti a vyšší míra znalostí mu dovoluje investovat s větší mírou jistoty.

Pokud se investor ztotožní s investiční strategií, může některé z těchto příležitostí využít. V současné době se velmi diskutuje o vývoji akciového trhu a všichni už by rádi viděli kurz šplhat vzhůru, jako to už udělal mnohokrát v minulosti. Napadla vás také otázka, jestli není výhodné nakoupit podíly v akciových fondech, dokud je kurz nízký?

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Elektronický platební terminál, Emisní obchod, Pool, asistenční služby, partners investiční společnost, podílové fondy, cenné papíry, pravidelné investování, fiskální unie, bezpečnostní chyba, profi credit, pobočková síť, stíhačky, finanční deriváty, peter páluš, soukromé školky, Pierre Cahuc, Kotování

3SC5208, 7B66323, 7B66323, 5S40777, 2T42182

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK