Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Skyline: nejúspěšnější letadlo české historie

Skyline: nejúspěšnější letadlo české historie
Sál je plný lidí a hraje hudba. Někteří tančí, jiní sedí. Ovšem pouze do chvíle, než se sálem rozezní hudba skupiny Europe, to se postaví všichni a začnou tleskat do rytmu. Většina již stojí na židličkách a projevuje radost.

Když píseň končí, dav lidí, které normálně potkáváte na ulici, učí vaše děti, prodává v samoobsluze nebo opravuje auta, již tančí naplno. A naučeně bouřlivým potleskem vítají dámu, která týden co týden v sobotu a neděli hystericky opakuje naučený scénář.

1. část

Dobrý den dámy a pánové,

vítám vás na místě, kde vám již za několik minut bude umožněno vydělávat statisíce korun měsíčně. A já se ptám, kdo z vás vydělává sto tisíc za jeden měsíc? Nikdo? Já ano, já vydělávám víc než sto tisíc měsíčně. Já a lidé, kteří vás sem dnes přivedli, pro vás máme dárek. Dárek, který vám ještě nikdo nedal a asi ani nikdo nedá, dar se jménem NEZÁVISLOST. Máte opravdu velké štěstí, že si váš hostitel vybral právě vás a dá vám šanci důstojně žít. Protože jak jistě víte, jen člověk, který má dost peněz a může si vše koupit, je opravdu nezávislý.

Ano, můžete namítnout, že peníze jsou kořenem všeho zla, ale sem s ním. Protože zlo, dámy a pánové, zlo je, když je vaše dítě nebo někdo hodně blízký nemocný a vy mu nemůžete zaplatit léčbu. Zlo je, když má vaše dítě hlad a vy mu nemůžete dát najíst, zlé je, když lidé umírají v bídě, když si nemohou naplnit své SNY, PŘÁNÍ, NADĚJE A CÍLE! Dokonce někteří z vás slyšeli i ten názor, že peníze kazí charakter člověka. My ve Skyline International tvrdíme, že peníze teprve ukáží charakter člověka.

Sny, přání, naděje a cíle mají všichni, děti i dospělí, jen s jedním rozdílem. Co pro malého chlapce byla koloběžka, dnes je velké auto. Co pro holčičku domeček, dnes je velká vila. A my vás naučíme, jak si naplnit své SNY, PŘÁNÍ, NADĚJE A CÍLE!

Takto vypadá začátek prezentace firmy Skyline International. Jedná se o klasické letadlo, ve kterém musíte zaplatit za jakési podivné brožurky (vydávající se za skripta) 1900 USD (nebo ekvivalent v eurech). Zeptáte-li se svého managera, jestli to není letadlo, vezme do roku tužku a papír, nakreslí normální letadlo a vysvětlí vám, že toto je letadlo a zbytek se dovíte za chvíli.

Jak jste se zde vlastně ocitli? Oslovil vás kolega z práce nebo rodinný přítel. Nabídl vám úžasnou práci, ale bohužel nesmí říci, o co jde, to se dozvíte až od managera. K milionům stačí krůček, pouze jeden den z víkendu. Ještě to má malý háček. Vstup na tuto akci, kde dostanete občerstvení, přijde na 400 Kč.

Sraz je na nějakém místě, dorazíte včas a již tam čeká několik aut. Aha, přítel vám zapomněl říci, že pojedete pryč z vašeho města… Většinou tak 150 km do vesničky, která není ani na mapě, ale nemusíte mít strach, hned po prezentaci vás zase odvezou domů. Vstoupíte do sálu vesnické putyky, vytahujete 400 Kč, a již dostáváte první slevu! Že jste to vy, tak to dneska uděláme za 350… Právě si připadáte jako totální blb, že jste naletěli nějakým dealerům, ale…

Začíná druhá část, apropo, nezapomeňte, že jste při vstupu do sálu podepsali jakýsi papír, ve kterém se zavazujete, že nikdy a nikde nebudete mluvit o tom, co se zde dozvíte. Ovšem jste v klidu, protože zatím vůbec netušíte, o co těm lidem jde, a nevěřícně zíráte, co je možné prožít v jednom malém sále. Prý je to jen papír, který chrání firmu a její patent. Sice podepisujete, že zaplatíte deset tisíc euro, když promluvíte, ale nemusíte mít strach, je to jen formalita. Sál se začíná naplňovat a lidé opět tančí.

2. část

Všichni jste ve zdraví přežili přestávku? A co kuřáci, zkrátili si život a pročistili plíce? Tak je vše v pořádku a já vám nyní mohu představit naši firmu. Naše firma nese název Skyline International, distribuci našeho produktu vykonává firma FITFOR.

Dámy a pánové, úvod máme za sebou a my si nyní řekneme, co říká naše vedení. Naše vedení firmy tvrdí, že pouze prodej přináší peníze. ÚDIV. A nyní si většina z vás myslí, bože, zase budu prodávat, už teď mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě. To přece není možné, aby zase patřili k těm dealerům, co běhají po schodech nahoru a dolů a živí je obchod se třemi P: P jako placatý nos od dveří, které vám neustále zabouchávají před nosem. P jako placaté boty do toho, abyste zabránili zabouchnutí a rychle mezi dveře strčíte nohu, P jako placaté palce do neustálého zvonění, protože mnoho zvonků najednou nefunguje. Ne, dámy a pánové, kdepak, my k žádným dealerům nepatříme.

Víte, dámy a pánové, my máme tak geniální produkt, takový super produkt, produkt vytoužený každého prodavače! Ale kdybych vám o něm měla vyprávět, potřebovala bych 20 hodin, takže vám neřeknu nic! Naučené skandování… Tak dobře, když jinak nedáte… Za prvé, my máme produkt, který chce každý člověk mít, absolutně každý, neexistuje žádná skupina lidí, která by ho nechtěla. Za druhé – my máme produkt, který hledají miliony lidí po celém světe a dlouhá léta. Za třetí – my máme produkt, který nás dělá závislými. Ne, nejedná se o drogy. Ale co je náš produkt se dozvíte až v dalším jednání.

V tomto jednání se vlastně vůbec nic nedovíte, nevíte cenu ani co je tím vychvalovaným produktem, ale to není důvod, abyste nevěděli, kolik budete vydělávat. Tak tedy: jednání firmy jsou vždy v sobotu a neděli. Na každé jednání si můžete vzít 2, slovy dva partnery, to jsou čtyři partneři za víkend. Krát čtyři víkendy to je rovných 16 partnerů za měsíc. A Skyline je natolik hodná, že ví o vašich nákladech na telefon a benzín za dopravu zájemců, proto vám dá za každého partnera, který řekne ANO, 450 USD. Dnes jste v pozici AA (asistent aspirant), ale až přivedete dva partnery, kteří řeknou ANO, dostanete se do pozice A (asistent) a dostanete přidáno 300 USD za každého AA, kterého jste přivedli a oni přivedli partnera.

Znáte hlavní pravidla a nezbývá než nakreslit očekávané letadlo. Již za chvíli se před vámi začne rýsovat krásná pyramida plná výdělků, ale ještě stále netušíte za kolik! Vy jako asistent nemusíte nikomu nic vysvětlovat, stačí přivést oběť a zbytek udělá firma. Úspěšnost firmy je 70-80 procent!!!

Na chodbě stojí manager, kterého se můžete ptát na vše, co vás zajímá. Nic vám ale neřekne, jen se s vámi vsadí, že jejich produkt budete chtít. Napadlo vás, že chcete domů, ale máte velkou smůlu, protože jednak vůbec netušíte kde jste, snad jen, že jste vyrazili z Liberce a naposledy jste jeli kolem Příbrami, ale navíc jste tady autem kolegy a ten s vámi jistě před koncem programu nepojede. Nebojte, už jen dvě části. Sál se zase začíná naplňovat a lidé opět tančí.

A jak to je dál? Rozuzlení najdete zde.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 4. 2002 21:28, Acer

Problém je tedy především v pojišťovnách, které slibují nemožné. A jak sám nakonec konstatujete – v lidech. Tak či onak je na výši prodeje zainteresován téměř každý, kdo se v prodeji finančních produktů pohybuje. Někdo bere provize přes mlm distributorské společnosti, někdo je v mlm systému přímo v pojišťovně, někdo je prodejcem mimo mlm. Rozdíly často nepoznáte. Kde mlm končí a začíná něco jiného? Vněkterých finančních institucích jsou dnes už i vyšší manageři spolupracovníky na ŽL a jde o normální mlm!!! Takže zbývá snad jen ta pověstná slečna za přepážkou (někdy spíš nerudná baba), která to práská jak Baťa cvičky, protože (ale také ne vždy) jediná není závislá na objemu uzavřených smluv. Jenže ta bývá zase úplně mimo a neumí víc, než vypsat formulář (často i to blbě), takže si u ní buď pořídíte to co vám nabídne, nebo ne, ale relevantních informací se od ní dočkáte stěží. Jeden čas jsem se živil jako „obchodní poradce“ jedné známé finanční společnosti. Přes den jsem seděl v kanceláři a klienti, kteří tam chodili, si čas od času postěžovali na neserióznost těch nekancelářových prodejců. To v kanclu, to je jiná. A když občas někam prdnete razítko nebo vytisknete něco úhledného z počítače, jste vrcholem serióznosti. Samozřejmě že jsem jim nevyprávěl, že jsem normální prodejce na provizi v de facto multilevelové struktuře. Pro ně jsem byl seriózní zaměstnanec v seriózní kanceláři seriózní společnosti. No a odpoledne jsem se sebral a rozjel po klientech, kteří by do kanceláře nešli ani za boha, protože tam sedí samí vyžírkové a hlupáci. To máte těžké. Je to fakt v lidech. S tím nemá nic společného to, zda se setkáte s člověkem z mlm nebo odjinud. A to, že se v tomto oboru často setkáte s lidmi pracujícími v mlm, je dáno tím, že je to nejefektivnější způsob organizace prodeje. Jinak je úplně jedno, jestli vás odrbe grázl z multilevelu, nebo kmenový zaměstnanec pojišťovny (pokud ještě někde nějací jsou). Ani v motivaci, ani ve znalostech produktu není podstatný rozdíl u lidí v mlm a mimo ně. A opravdu vidím velký rozdíl mezi prodejci KŽP a náhončími Skylinu. U KŽP někteří prodejci možná některé věci poněkud idealizují, ale v zásadě klient dostává službu, kterou dostat má. U Skylinu a jiných pyramid jde jen o okradení lidí.

Reagovat

 

+19
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 24. 04. 2002 21:11)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

25. 4. 2002 20:48, Acer

To jistě, dobrá diskuze může probíhat dlouho, to je v pořádku. Jen mě překvapilo těch 23 kousků za 23 minut.

Reagovat

 

-4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TGP 25. 04. 2002 11:21)

Další příspěvky v diskuzi (67 komentářů)

3. 1. 2004 | 14:25 | Harpagon

Ty pravopisné chyby a způsob argumentace - to jsou atributy Skyline a jiných pyramidových her? více

3. 1. 2004 | 12:28 | ppetr

kolik pak sis za ten 1 rok vydelal.prozrad nam to ?????? s prodelkem se asi vytahovat nebudes :-)) více

2. 1. 2004 | 18:09 | 2.1.2OO4 petrvrbno@email.cz

Byl jsem u Skyline 1 rok.Lidičky prosím vás kdo vám dá něco zadarmo!!!Tato fa.je stavěná pro obyčejné i schopné jedince.To znamená že i člověk,ktery nedosáhl určitého postavení ve společnosti může tyto faktory ovlivnit.Ale...více

29. 4. 2002 | 22:13 | Acer

O kvantitu jde všem, kteří se zabývají obchodem. Jen ti více myslící domyslí, že se jim vyplatí pracovat zároveň i kvalitně, protože jedině pak se mohou k zákazníkovi znovu vrátit a udržet si ho (kromě toho budou mít i čisté...více

27. 4. 2002 | 7:03 | Fredy

Moje úvaha byla rozdělena na dvě části. Jedna se opírá o vhodnost či nevhodnost KŽP. Druhá o formě prodeje tohoto finančního produktu. Jde mi hlavně o tu druhou část. Ne všechny finanční makléřské společnosti pracují na bázi...více

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

CCMR, Syndikovaný úvěr, Exekuce, daně, vladimír vaňo, zaměstnanec, podnikání, kontrolní hlášení dph, příspěvek na zakoupení motorového vozidla, konspirační teorie, p2p, ondřej jonáš, balíček služeb, směrnice EHS, lékaři bez hranic, dinance, Státní podpora ke stavebnímu spoření, marek dospiva

6U45392, 4H44444, 6B90045, 3AV9541, 7T03575

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK