Jak banky kličkují kolem nových práv klientů

Jan Stuchlík | rubrika: Analýza | 17. 12. 2009 | 13 komentářů
Zákon o platebním styku přinesl od listopadu klientům řadu nových práv. Některé banky však ve všeobecných obchodních podmínkách o těchto právech mlčí, nebo je dokonce popírají.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 13 komentářů)

18. 12. 2009 13:27

ale jistě, pokud budu půl roku v zahraničí, potom s největší pravděpodobností budu na horším kurzu tratit. Pokud však budu předpokládat naprosto běžného občana, který jede do zahraničí na dovolenou pokud to jde platí kartou přímo (nevybírá hotovost), tak myslím, že tento nedostatek mBank je vcelku zanedbatelný. naproti tomu poplatek za téměř vše, platba poslaná, platba přijatá, výpis, atd.atd. se s železnou pravděpodobností a mnohokrát za měsíc opakuje. Zajisté, pokud budu z nějakého důvodu nucen navštěvovat zahraniční bankomat vícekrát, pravděpodobně si pořídím účet s výhodnějším kruzem. Ale každému jak libo - pokud se mu zdá, že výhodnější kurz mu zaplatí ostatní poplatky, ať si zvolí jiný účet. Mě se mBank vyplácí mnohonásobně. V zahraničí jsem několikrát ročně, pár euro si vyměním tady a naprostou většinu plateb v zahraničí platím bezhotovostně. Že by někde neakceptovali kartu mBank jsem se dozvěděl až tady v diskusi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2009 8:47 | Pavel

Možná vás rozdíl kurzů nepoloží, ale fakt je, že výběr ze zahraničního bakomatu vás v "bance bez poplatků" vyjde dráž než ve všech bankách s poplatkem. Zajímavé, že desetikoruny navíc za horší kurz vám nevadí, ale desetikorové poplatky ano. Co udělá s lidskou myslí pouhé přejmenování poplatku, je pozoruhodné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2009 8:41 | Pavel

KB lhůty dodržuje, jen jejich IB není on-linové, ale má data z předešlého dne. Takže já, když potřebuju 5. platit nájem, tak dám 4. příkaz k odeslání prachů ze spořícího účtu a 6. pak v IB vidím, jak se to 5. všechno pěkně zúčtovalo. Kdyby KB lhůty nedodržovala, tak se mi to 5. nezúčtuje, neb bych neměl na kontě prachy.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2009 7:40

to "xls" - a sdělíš nám taky která banka tě oslovila? Nebo je to tajný? Co jsi potřeboval řešit a nevyřešil po netu? Místo všeobecných keců by byl daleko lepší konkrétní příklad. Problém s akceptací karty jsem nikde neměl - věc kruzu je diskutabilní vzhledem k absenci poplatků - možná ve věci kurzu můžeš mít pravdu, ale pokud používáš kartu na výběr kapesného a nekupuješ Pendolino, tak ten kruzový rozdíl tě rozhodně nepoloží.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2009 7:35

....přímo dychtím po linku na spořící účet se srovnatelnými podmínkami (kdykoliv možnost výběru) a lepším úrokem. No, snad, možná spořka že?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 12. 2009 14:19 | xls

Taky jsem byl u mBank, z spořicího účtu s excelentním úrok se stal účet se silně nekonkurenceschopným úrokem, karty v zahraničí nepoužitelný (jak kurzem, tak akceptací), ostatní služby nic moc a řešit s nima něco je opravdovej opruz. Takže tam účty sice mám, ale jsou na nule. Kdyby to šlo jednoduše zrušit, tak to udělám.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 12. 2009 13:15 | Škodolibka domácí

Excelentní úrok 2,1 % ???
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 12. 2009 13:11

jsem u mBank od doby vzniku a zatím vše funguje bez problémů, tedy s tím rozdílem od ostatních bank, že jsem bance ještě nezaplatil ani korunu, peníze jsou připisovány týž den kdy přijdou a úrok na "spořícím" účtu je excelentní, navíc s bezsankčním přístupem k penězům. Je sice hezké, že podle zákona mohu reklamovat třináct měsíců, ale mezi námi - když na nesprávnou transakci nepřijdu ihned po kontrole výpisu, kdy mám vše v živé paměti, těžko lze očekávat, že budu nějak osvíce dejme tomu za rok, abych reklamoval operaci. Jak píšete, je toho u mBanky víc - podělte se s námi o své poznatky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 12. 2009 12:43

ja jsme od mbanky asi po třitčvrtě roku používání úplně odešel, bylo tam více takových věcí která ve mě důvěru nevzbuzovaly...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 12. 2009 9:14 | karel

A co spořitelna?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 12. 2009 8:48 | milan

Banky nás zcela legálně okrádají, a to nejen na poplatcích. Kšeftují s našimi penězi, vydělávají těžké peníze a klient je na posledním místě. Zlaté padáky, benefity....Chovají se nabubřele. Je to hnus.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 12. 2009 8:32 | Dr. Troškrt

Neměla by všechny tyto popisované všivárny náhodou řešit ČNB?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 12. 2009 8:15 | Patrik

Co mě štve, je nedodržování lhůt platebního styku. KB z vysoka kašle a platby připisuje o den později než všechny ostatní banky :(. To, že porušuje zákon jim jaksi nevadí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marta Nováková

podnikatelka, U&Sluno

Miroslav Ševčík

ekonom

Marta Nováková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Miroslav Ševčík
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services