Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Když se řekne | 7. 7. 2016 | 4 komentáře
Když máte jako spotřebitel konflikt s finanční institucí a nedaří se ho po dobrém urovnat, nemusíte hned spěchat k soudu. Je tu ještě jedna možnost: mimosoudní řešení u finančního arbitra. Víte, s čím pomůže a jak podnět správně podat? Poradíme.

7. 7. 2016 8:30 | František

Z vlastní zkušenosti jsem si ověřil vysokou účinnost úřadu finančního arbitra. Mám "starou" smlouvu stavebního spoření u Buřinky se 4% úrokem. Spořitelna mi smlouvu vypověděla pro ekonomickou nevýhodnost, na moje námitky argumentovala dále zněním nového občanského zákoníku, podle něhož nově můžou smlouvu vypovědět, atd. Asi spoléhali, že se nebudu chtít soudit. Spor jsem předal se všemi podklady úřadu finančního arbitra a náhle se ledy prolomily. Ozvala se mi spořitelna s návrhem na smír (ruší svoji výpověď a ponechávají mi 4% úrok), protože jim prý nejvíce leží na srdci moje spokojenost jako zákazníka:-) Děkuji tímto finančnímu arbitrovi za vysoce účinnou pomoc pro nás běžné neprávní laiky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+12
Líbí
Nelíbí

13. 7. 2016 7:29 | L

u finančního arbitra se lze domoci aspoň části svých práv ,ale je to běh na dlouhou trať. Zasílal jsem tam několik různých podnětů (ve snaze pomoci někomu jinému) a vždy to mělo stejný scénář: 1) odpověděli, že mi v podání chybí to a to a to ...přestože jsem to v podání měl 2) zaslal jsem"opravené" podání, obsahově shodné s předchozím 3) zaslali zamítavé stanovisko bez vysvětlení nebo s nepochopitelným vysvětlením 4) Poslal jsem odvolání, s odkazem na relevantní zákon 5) konečně zaslali vyjádření, že mám pravdu a že to budou řešit..
holt typický úřad, a "dokopat" je k aktivitě znamená se obrnit trpělivostí a odhodláním. Navíc často por odpovědi nedodržují zákonné limity, takže se to opravdu vleče
Reagovat | Citovat

-3
Líbí
Nelíbí

3. 11. 2016 1:39 | Heinrich Jesse

Nabízím ekvivalence úvěrovou linku, budete potřebovat pomoci s start-up nebo obchodní nápad? Jsem Heinrich Jesse financujeme a radí, nabízí úvěry ve výši 3% úrokové sazby s rozsahem 10.000 až 50,000,000.00 čzk. Finance a poradit. Bez ověření příjmu. Nepotřebujete kreditní skóre. Velmi příznivé úrokové sazby.
Kontaktní osoba: Heinrich Jesse Emailová adresa: jesseserv001@gmail.com webová stránka: http://jessefinanceservice.sluzby.cz/
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

24. 11. 2016 19:55 | Jana Novotna

Zajímala by mě ta diskriminace kdy je možné že pro poskytnutí hypotéky počítají s rodičovským příspěvkem v maximální výši 11 500 korun. Když dle nového zákona který bude platný již od ledna je možné rodičovský příspěvek čerpat do výše peněžité pomoci v mateřství a to až do 32 tis. korun. Přijde mi poněkud diskriminační počítat pouze s hranicí žen s nižším příjmem pokud je výměr ženy peněžité pomoci daleko větší.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Lubomír Lízal

ekonom

Martin Stropnický

umělec a politik

Lubomír Lízal
ÚSPĚŠNOST
73,56 %

z 87 duelů
Martin Stropnický
ÚSPĚŠNOST
25,00 %

z 32 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

OPEC, Přijetí přidělení a zřeknutí se úvěru, Faktoring, daňové odpočty, příspěvek zaměstnavatele, aleš poklop, doplňkové penzijní spoření, penzijní fondy, kampelička, mastercard standard, marcela střelcová, výběrová řízení, zákonné pojištění odpovědnosti za škodu při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání, svatopluk němeček, letecké zájezdy, náhrada platu, mkreditka, personál

4E92435, 1SB4436, 3E92435, ZRI0479, 6B96967

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK