Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Studentům za několik dní nastane čas odpočinku, který ovšem řada z nich využívá také k vylepšení své finanční situace. Co se získáním brigády souvisí po pracovně-právní stránce? Jak je student zabezpečen, pokud v době brigády onemocní? Jak je to se zdravotním pojištěním? Chcete-li znát odpovědi na tyto a další důležité otázky, čtěte dál.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 7. 2006 21:46, ladyh

No myslim ze brigad je az az ale jen ve vetsich mestech shanini brigady nekde mimo vetsi mesto je opravdu velky problem. ale nemyslim ze sehnat dobrou brigadu znamena mit "znamosti" Ja napriklad jsem shanela brigadu tri tydny a postestilo se. Chce se to trosku obrnit na pohovory a neztracet nadeji :-) preji hodne stesti

Reagovat

+76
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (reznickova 28. 06. 2006 14:38)

Další příspěvky v diskuzi (7 komentářů)

28. 6. 2006 14:38 | reznickova

No to je všechno fajn, ale horší je brigádu najít. Máte někdo podobné zkušenosti, že je brigád rok od roku méně?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+43
Líbí
Nelíbí

29. 6. 2006 9:05 | Michal

Článek je v otázce placení sociálního pojištěný trochu zmatečný, nebo jsem ho ne příliš pochopil. Jde mi o sociální pojistění a nemocenskou u pracovního poměru nebo pracovní činnosti (nad 400 Kč, nad 7 dnů). V článku se na jednom místě píše, že "Studenti denního studia SŠ a VŠ (mladší 26 let) jsou účastni nemocenského pojištění ze zákona, ale nejsou povinni odvádět pojistné. (jaké pojistné? sociální nebo část sociálního plynoucí na nemocenské pojištění?) Z tohoto pojištění však nemají nárok na nemocenské, atd. " a na druhém místě "Pokud student nastoupí během prázdnin do zaměstnání, ze kterého mu vznikne sociální pojištění, má z tohoto zaměstnání nárok pouze na nemocenské dávky."
Reagovat | Citovat

+16
Líbí
Nelíbí

29. 6. 2006 9:17 | Jana

Taky jsem se úplně nechytila, asi to bude tím, že jsem se ani moc nezamýšlela neboť tato problematika se mě již netýká...
Reagovat | Citovat

+68
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Michal 29. 06. 2006 09:05)

30. 6. 2006 9:03 | reznickova

Omlouvám se, asi jsem se v článku vyjádřila poněkud nejasně. Bohužel ono to v těch zákonech je dost složité a není lehké to přeložit do řeči "normálních" lidí. Je to tak, že studenti jsou skutečně nemocensky pojištěni ze zákona (ať už pracují nebo nepracují), pojistné (žádné) platit nemusí. Ale z tohoto pojištění mají nárok pouze na jedinou dávku a to peněžitou pomoc v mateřství (navíc vypočtenou z rodičovského příspěvku, takže je prakticky ve stejné výši jako rodičák). Pokud student pracuje a již mu v práci vznikne nemocenské pojištění, trvá mu i nadále i to pojištění ze zákona jako studentovi. Tj. musí z výdělku normálně odvádět pojistné, má nárok na nemocenskou vypočtenou ze mzdy, i na peněžitou pomoc v mateřství, ale ta se mu bude stále vypočítávat z rodičovského příspěvku jako studentovi. Doufám, že teď to je již jasnější, klidně ještě napište, jestli byste chtěli něco objasnit.
Reagovat | Citovat

+31
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jana 29. 06. 2006 09:17)

30. 6. 2006 13:49

Jistě, pokud nemáte někde známé, "brigádu" neseženete. Můj syn pracoval minulý rok asi tři týdny v Globusu. Dělal dvanáctky a za 40 Kč hrubého. Po odečtení sociálního a zdravotního pojištění a daně to vyšlo na nějakých 33 Kč čistého na hodinu. Kdyby měl takto pracovat celoročně a vydělat si např. na studia, tak nevím, kdy by vlastně studoval. Nemluvě o středoškolských studentech denního studia, kteří chodí ze školy mezi 15.-17. hod. a mají se učit na další den, připravovat na maturitu apod. Není mi vůbec jasné, jak by mohli splnit podmínku oněch odpracovaných 12 měsíců, aby dostali podporu v nezaměstnanosti. Myslím, že to není reálné. Viděla jsem to u svého syna, který 3x v týdnu chodil domů po 17. hodině, unavený a měl se připravovat na další den. Kdy by asi těch 12 měsíců odpracoval? A prázdniny jsou jenom 2 měsíce, i kdyby pracoval celé prázdniny jako mourovatej tři roky předtím, tak dohromady 12 měsíců to nedá. Ale to byl zřejmě úmysl, aby stát takovým absolventům nemusel dát nic, tak nastaví nesplnitelné podmínky. Nota bene když ještě vlastně nutí zaměstnavatele platit za studenty pojištění, tak je nikdo nechce zaměstnat a radši si vezme "normálního" zaměstnance.
Reagovat | Citovat

+34
Líbí
Nelíbí

4. 7. 2006 21:46 | ladyh

No myslim ze brigad je az az ale jen ve vetsich mestech shanini brigady nekde mimo vetsi mesto je opravdu velky problem. ale nemyslim ze sehnat dobrou brigadu znamena mit "znamosti" Ja napriklad jsem shanela brigadu tri tydny a postestilo se. Chce se to trosku obrnit na pohovory a neztracet nadeji :-) preji hodne stesti
Reagovat | Citovat

+76
Líbí
Nelíbí

1. 6. 2015 15:25 | Marek

Dporučuju jako brigádu merchandising u firmy www.promoteri.eu, dělám pro ně už skoro rok na celoroční brigádě:) Nemusím každý týden znova hledat v inzerátech a hledat další práci. A pokud vím, dělají to po celé ČR..
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 705 545 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Hudeček

politik, primátor Prahy

Ivan Langer

politik a podnikatel

Tomáš Hudeček
ÚSPĚŠNOST
78,57 %

z 14 duelů
Ivan Langer
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 4 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Nový trh, Kvóta, Riziková ochrana, paušální daň, lukáš kovanda, andrej babiš, petr mach, michal wantulok, aféra HELVAG, mentoring, náklady na soudní řízení, les, nabídka funkcí, Chrysler, sjednocení sazeb pro muže a ženy, obchodní centra, byznys, žák

007S0JAK, 4L25168, 4L25168, 2K29869, 8S92121

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK