Empatie a cit na prvním místě

PR článek | rubrika: FINEXPO | 23. 1. 2023
Životní styl plný stresu přispívá ke vzniku nemocí. Patří mezi ně i rakovina. Tu diagnostikovali pětačtyřicetileté Simoně, která se sama starala o děti a domácnost. Léčba byla náročná psychicky, fyzicky i finančně. Naštěstí Simoně pomohla pojistka u pojišťovny Simplea. A to přesto, že ji pojišťovna vyplácet vlastně nemusela.
Empatie a cit na prvním místě

Zdroj: Shutterstock

Komerční spolupráce

Před několika lety diagnostikovali Simoně z Prostějovska folikulární lymfom. Ten patří mezi rakovinná onemocnění imunitního systému a postihuje hlavně lymfatické uzliny. Jde o vážnou chorobu s náročnou léčbou a pětačtyřicetiletá Simona byla ke všemu sama se dvěma dětmi a většina jejího příjmu padla na bydlení a provoz domácnosti. Větší finanční rezervu neměla. Starosti s penězi jí vyřešilo životní pojištění Simplea.

Finanční poradce Simoně nastavil životní pojistku tak, aby kryla případná závažná onemocnění a výpadky příjmů spojené s pracovní neschopností. „Jako máma jsem strávila dva roky na nemocenské, což je samo o sobě dost stresující. Z nemocenské mi chodilo měsíčně jen 15 tisíc korun, přitom za pronájem rodinného domku jsem platila 12 tisíc. Na alimenty jsem se nemohla spolehnout. Nebýt v té šílené době pojišťovny, finančně by to pro mě byla konečná,“ říká s odstupem času Simona.

Simplea

Nevymlouváme se
Garantujeme plnění v 99 % případů
Nezdržujeme
Peníze vyplácíme do 2 dnů
Platíme víc
Za stejné peníze výrazně vyšší krytí

Ve vážné nemoci umíme pomoci

Pojišťovna přitom Simoně žádné peníze platit nemusela. Zhoubná choroba se u ní totiž projevila jen chvíli po uzavření pojistky, v takzvané čekací době, kdy pojišťovna nemá povinnost vyplácet pojistné plnění. Simplea přesto své klientce vyplatila přes 350 tisíc korun.

Většina peněz pocházela z pojištění závažných onemocnění, které doplňuje pojištění invalidity a řeší jednorázové náklady spojené s nemocí. „Pomoc pojišťovny Simplea pro mě byla tehdy naprosto zásadní, mohla jsem se díky ní soustředit na léčbu. Doslova mě tehdy zachránil můj poradce, který se snad v okamžiku sjednávání smlouvy díval do křišťálové koule,“ přiznává po náročném období máma dvou dětí.

Cílem pojišťovny Simplea je nabízet lidem pojištění garantující plnění v 99 procentech případů. „Vždycky posuzujeme spoustu okolností dané události, jako je například riziko pojistného podvodu, klientem vykonávané povolání, jeho životní situace,“ upřesňuje ředitel pojišťovny Simplea Martin Švec. Proto všechny specifické případy s výlukami z pojištění posuzují členové zvláštní škodní komise. Ačkoliv vědí, že by v takových situacích pojišťovna z právního pohledu nemusela plnění vyplácet, rozhodují se hlavně selským rozumem a lidsky. Proto se paní Simona mohla věnovat léčbě a neřešit peníze.

Jděte štěstí naproti

Životní pojišťovna Simplea jako jediná na českém trhu umožňuje sjednání pojistky plně online a bez nutnosti se s někým bavit, pokud nechcete. Formulář provede člověka všemi kroky od začátku až do konce. Smlouva je pak uzavřena zaplacením pojistného. Interaktivní dotazník najdete na webu pojišťovny Simplea a své pojištění můžete spravovat jednoduše elektronicky přes portál mojeSimplea.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

NN má nového ředitele pro Česko

26. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

NN má nového ředitele pro Česko

Generálním ředitelem NN v České republice bude k 1. dubnu 2023 jmenován dvaačtyřicetiletý Yoram Schwarz. Po získání nezbytných regulatorních souhlasů vystřídá v čele NN pojišťovny a... celý článek

Ušetřit na životním pojištění? Zaměřte se na nejzávažnější rizika

6. 12. 2022 | Radim Zelený

Ušetřit na životním pojištění? Zaměřte se na nejzávažnější rizika

Doba utahování opasků je tu. Lidi stále víc přemýšlejí, které výdaje jsou opravdu nezbytné a kde by se eventuálně dalo ušetřit. Dá se šetřit i na životním pojištění? A na čem se šetřit... celý článek

Ergo pojišťovna se přejmenovala, zviditelní nového vlastníka

31. 10. 2022 | Petr Kučera

Ergo pojišťovna se přejmenovala, zviditelní nového vlastníka

Ergo pojišťovna se 28. října přejmenovala na SV pojišťovnu. S novým názvem chce veřejně zviditelnit změnu vlastníka, která byla dokončena před rokem.

První pojišťovna umí sjednat životní pojištění zcela online

24. 8. 2022 | redakce Peníze.CZ | 8 komentářů

První pojišťovna umí sjednat životní pojištění zcela online

Pojišťovna Simplea jako první na českém trhu vytvořila možnost vyřídit si životní pojištění zcela online – bez operátora call centra a dalších omezení. Nabízí všechny důležité druhy... celý článek

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

24. 5. 2022 | Jiří Hovorka, Petr Kučera | 3 komentáře

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

Někteří lidé, kteří si před lety sjednali investiční životní pojištění, mají šanci na vrácení víc peněz. Podle Ústavního soudu nemuseli hned od začátku vědět, že je smlouva neplatná.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.